Microsoft ukázal vývojářům, jak má vypadat prostředí pro Surface Duo

Microsoft na podzim 2019 představil Surface Duo, skládací telefon s Androidem, který se měl začít prodávat až v prosinci 2020. Firma intenzivně spolupracuje s vývojáři aplikací na optimalizaci prostředí, aby finální uvedení urychlil, prodej má podle spekulací začít už v létě. Teď MS vývojářům ukázal, jak by práce se dvěma totožnými displeji měla vypadat a poskytl nástroje k přizpůsobení jejich aplikací.

Jak je vidět ze zveřejněných snímků, aplikace pro Surface Duo by si měly poradit se spuštěním na jedné či obou obrazovkách naráz, na výšku i na šířku. Zařízení také počítá s možností souběžného zobrazení více aplikací, kdy by každá z nich využívala jeden z displejů.

Nově zveřejněný SDK umožní snadno zjistit aktuální orientaci zařízení, pozici pantu displeje a také jak flexibilně řídit rozložení aplikací mezi displeji. Uvidíme, jak dokáže vývojáře myšlenka Dual Screen telefonu přitáhnout a zda telefon stihne uvést již v létě (koronavirové krizi navzdory).

Každopádně vše nasvědčuje tomu, že je Microsoft s finalizací produktu na dobré cestě. Produktový ředitel Panos Panay se tento týden na Instagramu dokonce poprvé pochlubil fotografií pořízenou fotoaparátem Surface Duo. Pro kontext jen doplním, že Duo má pouze jeden fotoaparát na čelní straně. 

Diskuze (4) Další článek: Aplikace Můj T-Mobile změnila kabát. Je modernější a přehlednější

Témata článku: Microsoft, Android, Aplikace, Smartphony, Fotoaparát, Skládací displej, Instagram, Druhý displej, Surface Duo, Dual Screen, Skládací konstrukce, Prostředí, Displej, Panos Panay, Telefon, Jak, Vývojář, SDK


Určitě si přečtěte