Microsoft uvádí Windows Phone 8, sledujte MobilManii

Dnes večer uvidíme finální podobu systému Windows Phone 8 a dozvíme snad i finální cenu a dostupnost prvních WP8 telefonů.

Dnešek měl být „supermobilní“. Spojenými státy ale zmítají přírodní živly, Google svou akci odložil, a tak nám zbývá „pouze“ Microsoft a premiéra Windows Phone 8. Systém, který jsme v jakémsi preview viděli už v červnu, bude dnes představen ve všech detailech. Zatím můžeme jen hádat, jaká překvapení si pro nás Microsoft schoval a o jakých funkcích nám neřekl. Čekat můžeme také řadu zajímavých telefonů – o některých už víme, jiné by mohly být představeny až dnes.

Klepněte pro větší obrázek
Pozvánky, které prozradily datum a místo Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/windows-phone-8-vypukne-to-29-rijna/sc-4-a-1321819/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

Přímo do San Franciska na hlavní tiskovou konferenci se nedostaneme, ale český Microsoft pořádá lokální tiskovku, a tam budeme. Čekejte tedy informace o samotném operačním systému, fotky nových smartphonů, ale také české ceny a data startu prodeje na českém trhu.

Tisková konference začíná v 18.00, ale situaci budeme hlídat v průběhu celého dne. Sledujte MobilManii.


19.11
Děkujeme za pozornost a už teď pro vás připravujeme velký souhrnný článek o Windows Phone 8.

19.10
Na závěr překvapení pro účastníky konference v San Francisku. Každý si odveze svůj Windows Phone.

19.08
Steve: "Windows Phone je nejlepší platforma pro práci s desktopovým Windows, je to nejvíc personalizovaný telefon, který má zabijácký hardware."

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

19.06
V Americe dostanou opět výhodné dotované ceny u operátorů (např. Lumia 820 za 49 dolarů) a navíc si zákazníci budou moci zakoupit úplně všechny barevné varianty prostřednictvím Microsoft Storů.

19.03
V Evropě se první WP8 začnou prodávat ještě tento týden (platí např. pro HTC 8X), další modely budou následovat v průběhu měsíce.

19.02
Krátká ukázka Samsungu Ativ S a HTC 8X

19.01
Microsoft žehlí? Jako první začal Steve Ballmer ukazovat Nokii Lumia 920. Její vlastnosti už dobře známe.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.56
Od českého zastoupení HTC máme informaci, že HTC 8X to na český trh stihne už 1. listopadu (tento čtvrtek) a bude stát 13 999 Kč. Vypadá to, že HTC bude první.

18.54
Na pódiu je Steve Ballmer a konečně nám řekne, kdy, kde a za kolik WP8 telefony seženeme.

18.52
Poslední téma, o kterém bude Joe mluvit, je hudba. Xbox Music je místo, kde můžete poslouchat 30 milionů písniček přes stream, playlisty se ukládají kam jinam než do cloudu.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.50
Fotky pořízené WP8 telefonem půjdou konečně do SkyDrive v plném rozlišení. V cloudu zůstanou, jak dlouho budete chtít (narážka na iCloud). Microsoftu dá ke každému telefonu 7GB prostor na cloudu zdarma.

18.48
Joe ještě upozorňuje na SkyDrive. Není to jen obyčejný cloud, do kterého nahráváte data. Umí synchronizovat všechny vaše dokumenty, fotky a hudbu mezi různými Windows zařízeními.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.46
SDK pro WP8 bude dostupná zitra. Aplikace pro WP8 bude možné vkládat na store také od zitra.

18.45
Zkušenost s Rooms budou moci částečně zažít i uživatelé jiných platforem, Joe to demonstruje na iPhonu.

18.44
A je tu další inovace, tentokrát v hubu People (Lidé). Přibudou tzv. Rooms, něco jako skupina, se kterou budete moci sdílet kalendář, poznámky, nebo do ní posílat fotky a zprávy. Nikdo mimo danou Room obsah neuvidí.

18.43
Krátké info z pražské tiskové konference. Pro svět je dnes hlavní Windows Phone 8, v Česku je tisková konference spojená s příchodem Windows 8. K vidění jsou Nokie Lumia 820 a 920, nová HTC 8S a 8X a Samsung Ativ plus několik počítačů a tabletů s Windows 8. Těšte se na fotky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18.42
Jessica polichotila fanouškům v sále a zmizela. Doplňkové info ke Skypu: V červnu slíbená integrace Skypu bude i nadále řešená dodatecně instalovanou aplikací. Ta ale ještě není hotová, bude "brzy".

18.40
Jessica vypráví, co má ráda na svém telefonu. To není až tak zajímavé, ale aspoň můžeme chvíli přestat psát a jen se koukat :)

18.35
Na pódiu je herečka Jesicca Alba (ano, ta z Fantastické čtyřky). Právě ona by mohla využít Kid´s Corner (ne pro sebe, ale své děti) a teď už taky chápeme, proč jsme ji nedávno na jednom paparazzi snímku viděli s Lumií 920.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.28
Kid´s Corner je vlastně takové hrací hřiště pro děti na vašem telefonu. Povolíte aplikace, hudbu a video, ke kterým budou mít děti na telefonu přístup.

18.26
Kid´s Corner. Říká se, že do filmů se nemají brát zvířata ani děti. Asi to platí i o konferencích. Na pódiu se to hemží dětmi Joe Belfiora a zatím nic konkrétního nevíme.

18.24
Data Sense: aplikace na hlídání přenesených dat. Nejen že počítá kolik přenese web a aplikace, ale také hlídá dostupné Wi-Fi zdarma v okolí.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.21
Na WP8 se chystá také spousta nových aplikací, mezi jinými Angry Birds Star Wars. Aplikace Pandora (přijde začátkem roku 2013) přinese na rok zdarma hudbu bez reklam.

18.15
Nové LiveApps, které se budou updatovat přímo na zamykací obrazovce. WP8 dostane i novou verzi Facebooku, Twitteru a Skypu. Nový Skype bude stále aktivní, takže můžete kdykoli přijmout hovor.

18.11
Po krátkém ilustračním videu začínáme s prohlídkou samotného systému Windows Phone 8. V létě už jsme viděli preview, takže všechno pro nás nebude úplně nové. Například dlaždice s proměnlivou velikostí už známe.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.08
Tradiční rekapitulace úspěchů - 120 000 aplikací ve Windows Phone Marketu, systém lokalizovaný do 50 jazyků, 5 představených smartphonů s WP8

18.05
A začínáme! Na pódiu stojí nadšený Joe Belfiore, oficiální část keynote k představení Windows Phone 8 začíná.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

11.36
Microsoft se připravuje na večer, na Windows Storu se objevila aplikace Windows Phone, která bude zajišťovat správu obsahu WP8 telefonu na systému Windows 8.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

10.50
Bude zajímavé sledovat, jak moc dnes večer budou vidět jednotliví výrobci. Dlouhodobou prioritu by měla mít Nokia, ale před časem nás překvapily „referenční Windows telefony“, které vyrábí HTC. Samsung je i na webu www.WindowsPhone.com poněkud upozaděný. O jiných výrobcích se tam nedočtete vůbec…

Klepněte pro větší obrázek

10.30
A ještě rekapitulace mobilů, o kterých víme: Nokie Lumia 820 a 920, Windows Phony „8S a 8X od HTC“, Samsung Ativ S, cosi chystá také Huawei a stále znovu a znovu se vrací spekulace o Microsoft Surface Phonu. Odhadem českých cen se zabývá tento článek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

09.50
Pojďme si zrekapitulovat, co už o WP8 víme: drobnější dlaždice live tiles, podpora paměťových karet, NFC, vícejádrové procesory, vícero rozlišení displeje, Nokia Mapy pro všechny, Skype integrovaný v systému. Podrobněji v tomto článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní obrazovka Windows Phone 8: více barev, více informací Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/windows-phone-8-microsoft-vraci-uder/sc-3-a-1320806/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

Diskuze (144) Další článek: Huawei Honor 2 zaútočí na čtyřjádrová „monstra“

Témata článku: Microsoft, , , , HTC Windows Phone 8S, HTC Windows Phone 8X, Microsoft Surface, Microsoft Surface 64GB Wi-Fi, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920, Samsung Ativ S, Souhrnný článek, Pandora, Phone, Mic, MOBI, Mobil, Win, Micro, Wind, Windows!, WEBP, UVA, Krátká ukázka