Microsoft uvádí Windows Phone 8, sledujte MobilManii

Dnes večer uvidíme finální podobu systému Windows Phone 8 a dozvíme snad i finální cenu a dostupnost prvních WP8 telefonů.

Dnešek měl být „supermobilní“. Spojenými státy ale zmítají přírodní živly, Google svou akci odložil, a tak nám zbývá „pouze“ Microsoft a premiéra Windows Phone 8. Systém, který jsme v jakémsi preview viděli už v červnu, bude dnes představen ve všech detailech. Zatím můžeme jen hádat, jaká překvapení si pro nás Microsoft schoval a o jakých funkcích nám neřekl. Čekat můžeme také řadu zajímavých telefonů – o některých už víme, jiné by mohly být představeny až dnes.

Klepněte pro větší obrázek
Pozvánky, které prozradily datum a místo Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/windows-phone-8-vypukne-to-29-rijna/sc-4-a-1321819/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

Přímo do San Franciska na hlavní tiskovou konferenci se nedostaneme, ale český Microsoft pořádá lokální tiskovku, a tam budeme. Čekejte tedy informace o samotném operačním systému, fotky nových smartphonů, ale také české ceny a data startu prodeje na českém trhu.

Tisková konference začíná v 18.00, ale situaci budeme hlídat v průběhu celého dne. Sledujte MobilManii.


19.11
Děkujeme za pozornost a už teď pro vás připravujeme velký souhrnný článek o Windows Phone 8.

19.10
Na závěr překvapení pro účastníky konference v San Francisku. Každý si odveze svůj Windows Phone.

19.08
Steve: "Windows Phone je nejlepší platforma pro práci s desktopovým Windows, je to nejvíc personalizovaný telefon, který má zabijácký hardware."

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

19.06
V Americe dostanou opět výhodné dotované ceny u operátorů (např. Lumia 820 za 49 dolarů) a navíc si zákazníci budou moci zakoupit úplně všechny barevné varianty prostřednictvím Microsoft Storů.

19.03
V Evropě se první WP8 začnou prodávat ještě tento týden (platí např. pro HTC 8X), další modely budou následovat v průběhu měsíce.

19.02
Krátká ukázka Samsungu Ativ S a HTC 8X

19.01
Microsoft žehlí? Jako první začal Steve Ballmer ukazovat Nokii Lumia 920. Její vlastnosti už dobře známe.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.56
Od českého zastoupení HTC máme informaci, že HTC 8X to na český trh stihne už 1. listopadu (tento čtvrtek) a bude stát 13 999 Kč. Vypadá to, že HTC bude první.

18.54
Na pódiu je Steve Ballmer a konečně nám řekne, kdy, kde a za kolik WP8 telefony seženeme.

18.52
Poslední téma, o kterém bude Joe mluvit, je hudba. Xbox Music je místo, kde můžete poslouchat 30 milionů písniček přes stream, playlisty se ukládají kam jinam než do cloudu.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.50
Fotky pořízené WP8 telefonem půjdou konečně do SkyDrive v plném rozlišení. V cloudu zůstanou, jak dlouho budete chtít (narážka na iCloud). Microsoftu dá ke každému telefonu 7GB prostor na cloudu zdarma.

18.48
Joe ještě upozorňuje na SkyDrive. Není to jen obyčejný cloud, do kterého nahráváte data. Umí synchronizovat všechny vaše dokumenty, fotky a hudbu mezi různými Windows zařízeními.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.46
SDK pro WP8 bude dostupná zitra. Aplikace pro WP8 bude možné vkládat na store také od zitra.

18.45
Zkušenost s Rooms budou moci částečně zažít i uživatelé jiných platforem, Joe to demonstruje na iPhonu.

18.44
A je tu další inovace, tentokrát v hubu People (Lidé). Přibudou tzv. Rooms, něco jako skupina, se kterou budete moci sdílet kalendář, poznámky, nebo do ní posílat fotky a zprávy. Nikdo mimo danou Room obsah neuvidí.

18.43
Krátké info z pražské tiskové konference. Pro svět je dnes hlavní Windows Phone 8, v Česku je tisková konference spojená s příchodem Windows 8. K vidění jsou Nokie Lumia 820 a 920, nová HTC 8S a 8X a Samsung Ativ plus několik počítačů a tabletů s Windows 8. Těšte se na fotky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18.42
Jessica polichotila fanouškům v sále a zmizela. Doplňkové info ke Skypu: V červnu slíbená integrace Skypu bude i nadále řešená dodatecně instalovanou aplikací. Ta ale ještě není hotová, bude "brzy".

18.40
Jessica vypráví, co má ráda na svém telefonu. To není až tak zajímavé, ale aspoň můžeme chvíli přestat psát a jen se koukat :)

18.35
Na pódiu je herečka Jesicca Alba (ano, ta z Fantastické čtyřky). Právě ona by mohla využít Kid´s Corner (ne pro sebe, ale své děti) a teď už taky chápeme, proč jsme ji nedávno na jednom paparazzi snímku viděli s Lumií 920.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.28
Kid´s Corner je vlastně takové hrací hřiště pro děti na vašem telefonu. Povolíte aplikace, hudbu a video, ke kterým budou mít děti na telefonu přístup.

18.26
Kid´s Corner. Říká se, že do filmů se nemají brát zvířata ani děti. Asi to platí i o konferencích. Na pódiu se to hemží dětmi Joe Belfiora a zatím nic konkrétního nevíme.

18.24
Data Sense: aplikace na hlídání přenesených dat. Nejen že počítá kolik přenese web a aplikace, ale také hlídá dostupné Wi-Fi zdarma v okolí.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.21
Na WP8 se chystá také spousta nových aplikací, mezi jinými Angry Birds Star Wars. Aplikace Pandora (přijde začátkem roku 2013) přinese na rok zdarma hudbu bez reklam.

18.15
Nové LiveApps, které se budou updatovat přímo na zamykací obrazovce. WP8 dostane i novou verzi Facebooku, Twitteru a Skypu. Nový Skype bude stále aktivní, takže můžete kdykoli přijmout hovor.

18.11
Po krátkém ilustračním videu začínáme s prohlídkou samotného systému Windows Phone 8. V létě už jsme viděli preview, takže všechno pro nás nebude úplně nové. Například dlaždice s proměnlivou velikostí už známe.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

18.08
Tradiční rekapitulace úspěchů - 120 000 aplikací ve Windows Phone Marketu, systém lokalizovaný do 50 jazyků, 5 představených smartphonů s WP8

18.05
A začínáme! Na pódiu stojí nadšený Joe Belfiore, oficiální část keynote k představení Windows Phone 8 začíná.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TheVerge.com

11.36
Microsoft se připravuje na večer, na Windows Storu se objevila aplikace Windows Phone, která bude zajišťovat správu obsahu WP8 telefonu na systému Windows 8.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

10.50
Bude zajímavé sledovat, jak moc dnes večer budou vidět jednotliví výrobci. Dlouhodobou prioritu by měla mít Nokia, ale před časem nás překvapily „referenční Windows telefony“, které vyrábí HTC. Samsung je i na webu www.WindowsPhone.com poněkud upozaděný. O jiných výrobcích se tam nedočtete vůbec…

Klepněte pro větší obrázek

10.30
A ještě rekapitulace mobilů, o kterých víme: Nokie Lumia 820 a 920, Windows Phony „8S a 8X od HTC“, Samsung Ativ S, cosi chystá také Huawei a stále znovu a znovu se vrací spekulace o Microsoft Surface Phonu. Odhadem českých cen se zabývá tento článek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

09.50
Pojďme si zrekapitulovat, co už o WP8 víme: drobnější dlaždice live tiles, podpora paměťových karet, NFC, vícejádrové procesory, vícero rozlišení displeje, Nokia Mapy pro všechny, Skype integrovaný v systému. Podrobněji v tomto článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní obrazovka Windows Phone 8: více barev, více informací Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/windows-phone-8-microsoft-vraci-uder/sc-3-a-1320806/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

Diskuze (144) Další článek: Huawei Honor 2 zaútočí na čtyřjádrová „monstra“

Témata článku: Microsoft, Windows, Microsoft, Surface Phone, HTC Windows Phone 8S, HTC Windows Phone 8X, Microsoft Surface, Microsoft Surface 64GB Wi-Fi, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920, Samsung Ativ S, Pandora, Micro, Krátká ukázka, Windows!, MOBI, Souhrnný článek, Wind, Win, WEBP, Mobil, Phone, UVASex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vyzkoušeli jsme betu One UI 5 nad Androidem 13. Novinek je mnoho, další budou přibývat

Vyzkoušeli jsme betu One UI 5 nad Androidem 13. Novinek je mnoho, další budou přibývat

** Samsung spustil betaverzi One UI 5 nad Androidem 13 ** Beta funguje v Německu, Koreji a v USA, ale stáhnout si ji můžete i vy ** Vy jsme si ji už vyzkoušeli a přidáváme kompletní přehled změn

Martin Chroust
One UIBeta
Tenhle čip proslavila omezení spojená s Windows 11. Co byste měli vědět o TPM

Tenhle čip proslavila omezení spojená s Windows 11. Co byste měli vědět o TPM

** Windows 11 budou požadovat, aby měl počítač TPM ** K čemu slouží, jak zjistit, zda jej v počítači máte? **Jak jeho případnou absenci vyřešit?

Jiří Kuruc
TPMWindows 11Bezpečnost
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Nejlepší aplikace pro tento týden: Zahradničení, chatovací seznamka a buzení podcastem

Nejlepší aplikace pro tento týden: Zahradničení, chatovací seznamka a buzení podcastem

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 16 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
OnePlus 10T vstupuje do vytříbené společnosti. Pomůže si ultrarychlým dobíjením a nejefektivnějším chlazením

OnePlus 10T vstupuje do vytříbené společnosti. Pomůže si ultrarychlým dobíjením a nejefektivnějším chlazením

** OnePlus ukázalo nejnovější topmodel OnePlus 10T 5G ** Telefon má skvělý výkon, 150W dobíjení a efektivnější chlazení ** Vůbec poprvé však na těle nenajdeme boční přepínač Alert Slider

Martin Chroust
Rychlé dobíjeníSmartphony
Recenze notebooku Lenovo Thinkpad Z13. Nový styl Thinkpadu cílí na generaci Z s nejnovějším AMD

Recenze notebooku Lenovo Thinkpad Z13. Nový styl Thinkpadu cílí na generaci Z s nejnovějším AMD

** Nový Ryze série 6000 překvapí výkonem i možnostmi ** Nový haptický touchpad funguje jak na Macbooku ** Design připomíná tradiční Thinkpad jen v detailech

Tomáš Holčík
LenovoNotebooky
Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

** Zlobí vás auto a chcete zjistit, v čem je problém? ** Pomocí levného OBD-II adaptéru a aplikace máte možnost ** Ukážeme vám, jak zjistit závady v řídicí jednotce

Karel Kilián
DopravaAutomobilyMobilní aplikace