Microsoft v Číně zakáže používání smartphonů s Androidem. Zaměstnanci musí povinně přejít na iPhony

Microsoft v Číně nařídil svým zaměstnancům, aby nejpozději letos v září přešli z telefonů s Androidem na iPhony. Tento krok je součástí širšího bezpečnostního opatření. Zaměstnanci budou vybaveni novými iPhony 15 a bude jim umožněn přístup k aplikacím jako Microsoft Authenticator a Identity Pass.

Podle agentury Bloomberg toto rozhodnutí zahrnuje také Hongkong, kde je dostupný market s aplikacemi Google Play – na rozdíl od pevninské Číny, která služby Googlu zakazuje úplně a místo nich používá platformy jednotlivých čínských výrobců (např. Huawei AppGallery nebo Xiaomi Market). K těmto marketům už Microsoft pro své zaměstnancům zablokoval přístup dříve.

Krok Microsoftu přichází v době, kdy čínská vláda zvýšila tlak na omezování zahraničních technologií a podporu domácího průmyslu, zejména v oblasti polovodičů. Firma reaguje na zvyšující se obavy o bezpečnost dat a eskalující napětí mezi USA a Čínou. Čína se snaží snížit závislost na zahraničních technologiích, což zahrnuje i doporučení pro její státní podniky, aby přecházely na domácí software a hardware. Microsoft ani čínské úřady se k této záležitosti dosud veřejně nevyjádřily.

„Zákaz Androidů“ je ale na půdě Microsoftu docela kuriózní, protože ještě před třemi lety uvedla společnost svůj vlastní smartphone založený právě na operačním systému od Googlu – skládací Microsoft Surface Duo 2. Pokud by tak někdo ze zaměstnanců v Číně chtěl loajálně nadále toto firemní zařízení používat, má to teď oficiálně zakázáno.

Diskuze (17) Další článek: Nejvýhodnější tarif Vodafonu pokračuje i v červenci. Za 327 Kč dostanete 3,5 GB a neomezené volání i SMS

Témata článku: , , , , , , Xiaomi Market, Používání, Bloomberg, Čínská vláda, Zaměstnanci, Microsoft Authenticator, Hongkong,