Mini iPhone to má spočítané. Prodejně je to propadák, Apple dá proto přednost už jen větším modelům

Už od loňského roku, kdy nejmenší iPhone 12 mini s prodeji zaostával za ostatními modely se spekulovalo o tom, že nástupce iPhone 13 mini bude zřejmě posledním pokračovatel této nové kompaktní řady. Bohužel to potvrzují i nové úniky. Na veřejnost už uniky první makety telefonů založené na informacích a rozměrech, které Apple pravděpodobně dodává výrobcům příslušenství.

Klepněte pro větší obrázek
Statistiky prodejů iPhonů v USA za 1. kvartál 2022 ukazují, že o nejmenší iPhone 13 mini je naprosto minimální zájem. Tvořil jen 3 % prodejů všech telefonů od Applu. (obr. CIRP)

Na nich může vidět opět 4 makety iPhonů 14, ovšem pouze ve dvou velikostech. Základní řada totiž letos začne velikostmi kopírovat řadu Pro. Bude zde tedy opět 6,1“ model a namísto malého iPhonu mini bude tentokrát větší varianta s úhlopříčkou 6,7“, tedy stejnou jakou mají dneska telefony řady Pro Max.

Apple iPhone 13 mini 128GB Apple iPhone 13 mini 128GB
nabízí 93 obchodů za ceny od 15 219 Kč
Srovnat ceny na Živě

Důvod vyřazení kompaktního telefonu z nabídky je přitom jednoduchý: příliš se neprodává. Dokládají to i čísla z americké agentury CIRP, která již pravidelně každým rokem podrobně mapuje prodeje jednotlivých telefonů ve Spojených státech. Situace na jiných trzích ale nebude příliš odlišná.

Mini jako naprostý propadák

Z analýzy provedené v březnu tohoto roku na americkém trhu vyplývá, že nejmenší iPhone 13 mini v prodejích všech iPhonů za 1. kvartál roku 2022 představoval pouhá 3 %. Pro srovnání, stejný podíl měl i doprodávající se starší model iPhone 12 mini a dokonce i dva roky starý iPhone SE (2020). Překvapivě i nový iPhone SE (2022), který se ve sledovaném období prodával jen pár týdnů získal podíl skoro 2 %.

Čísla tedy hovoří jasně. O iPhone 13 mini zkrátka není zájem a Applu se zřejmě příliš nevyplatí s touto řadou pokračovat. Naopak sázka na velký model s dostupnější cenovkou by firmě vyjít mohla. Aktuální iPhone 13 Pro Max s 6,7“ displejem tvořil cca 13% podíl. Nejvíce se ale rozhodně daří iPhonu 13, který je v USA s podílem 38 % jednoznačně nejpopulárnějším smartphonem od Applu.

Zdroje: CIRP, Macrumors, Weibo

Apple iPhone 13 mini nedávno představen v nové barvě:

Diskuze (14) Další článek: Vývojáři přelstili Apple. Přišli na to, jak obejít zákaz sledování uživatelů v aplikacích

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Statistika, USA, Příslušenství, Analýza, Kompaktní velikost, Apple iPhone 13 mini, Model, Prodej, Macrumors, Velký model, Mini iPhone, CIRP, Telefon, Propadák, Podíl, IPhone mini, Pro +, Telefony s iOS na Heureka.cz