Mini iPhone to má spočítané. Prodejně je to propadák, Apple dá proto přednost už jen větším modelům

Už od loňského roku, kdy nejmenší iPhone 12 mini s prodeji zaostával za ostatními modely se spekulovalo o tom, že nástupce iPhone 13 mini bude zřejmě posledním pokračovatel této nové kompaktní řady. Bohužel to potvrzují i nové úniky. Na veřejnost už uniky první makety telefonů založené na informacích a rozměrech, které Apple pravděpodobně dodává výrobcům příslušenství.

Klepněte pro větší obrázek
Statistiky prodejů iPhonů v USA za 1. kvartál 2022 ukazují, že o nejmenší iPhone 13 mini je naprosto minimální zájem. Tvořil jen 3 % prodejů všech telefonů od Applu. (obr. CIRP)

Na nich může vidět opět 4 makety iPhonů 14, ovšem pouze ve dvou velikostech. Základní řada totiž letos začne velikostmi kopírovat řadu Pro. Bude zde tedy opět 6,1“ model a namísto malého iPhonu mini bude tentokrát větší varianta s úhlopříčkou 6,7“, tedy stejnou jakou mají dneska telefony řady Pro Max.

Apple iPhone 13 mini 128GB Apple iPhone 13 mini 128GB
nabízí 9 obchodů za ceny od 13 190 Kč
Srovnat ceny na Živě

Důvod vyřazení kompaktního telefonu z nabídky je přitom jednoduchý: příliš se neprodává. Dokládají to i čísla z americké agentury CIRP, která již pravidelně každým rokem podrobně mapuje prodeje jednotlivých telefonů ve Spojených státech. Situace na jiných trzích ale nebude příliš odlišná.

Mini jako naprostý propadák

Z analýzy provedené v březnu tohoto roku na americkém trhu vyplývá, že nejmenší iPhone 13 mini v prodejích všech iPhonů za 1. kvartál roku 2022 představoval pouhá 3 %. Pro srovnání, stejný podíl měl i doprodávající se starší model iPhone 12 mini a dokonce i dva roky starý iPhone SE (2020). Překvapivě i nový iPhone SE (2022), který se ve sledovaném období prodával jen pár týdnů získal podíl skoro 2 %.

Čísla tedy hovoří jasně. O iPhone 13 mini zkrátka není zájem a Applu se zřejmě příliš nevyplatí s touto řadou pokračovat. Naopak sázka na velký model s dostupnější cenovkou by firmě vyjít mohla. Aktuální iPhone 13 Pro Max s 6,7“ displejem tvořil cca 13% podíl. Nejvíce se ale rozhodně daří iPhonu 13, který je v USA s podílem 38 % jednoznačně nejpopulárnějším smartphonem od Applu.

Zdroje: CIRP, Macrumors, Weibo

Apple iPhone 13 mini nedávno představen v nové barvě:

Diskuze (14) Další článek: Vývojáři přelstili Apple. Přišli na to, jak obejít zákaz sledování uživatelů v aplikacích

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Apple iPhone 13 mini, Propadák, CIRP, Model, Mini +, Pro +, Mini iPhone, Velký model, Telefon, Podíl, IPhone mini, Macrumors, Prodej,