Miniaturní Zoxcall FF+ už není odkázaný na operátory. Podporuje běžnou nanoSIM

Česká technologická společnost Zoxcall představuje upravenou verzi svého nejmenšího telefonu na světě. Zoxcall FF+ nahrazuje inovativní eSIM kartu tradičnějším řešením s běžnou nanoSIM. Zařízení tak konečně může jít do prodeje ke koncovým zákazníkům a výrobce se nemusí na obchodním modelu dohadovat s operátory. U původního modelu FF s eSIM byla domluva komplikovaná.

Klepněte pro větší obrázek

Zoxcall FF+ je maličké zařízení o zhruba velikosti kreditní karty, které umí telefonovat. Rozměry činí 82 × 46 × 3,5 mm a hmotnost 16 g. Původní model FF měl rozměry 73 × 43 × 3,5 mm, takže implementace řešení pro nanoSIM kartu si vyžádala zhruba centimetr prostoru na výšku a pár milimetrů na šířku. Vestavěná baterie vystačí na hodinu hovoru nebo 24 hodin v pohotovosti.

Záložní mobil za tisícovku

Telefon nemá displej, místo toho se ovládá pomocí tlačítek. Do jeho paměti lze uložit až osm přednastavených čísel. Na rozdíl od svého předchůdce modelu FF disponuje slotem pro nanoSIM kartu, díky čemuž je výběr operátora a tarifu volbou samotného uživatele. Na výběr zůstává také pestrá škála barevných variant a materiálů krytů.

“Po modelech T4 a FF, určených primárně pro B2B zákazníky, přicházíme s prvním zařízením určeným pro koncového uživatele. Myslím si, že se nám podařilo najít něco, co na trhu doposud nebylo. Zařízení FF+ je navíc neodmyslitelným doplňkem každého smartphonu,“ říká Ota Kaláb, CEO společnosti Zoxcall.

Předprodej startuje dnešním dnem, tedy 5. srpna 2019, cena činí 990 Kč. Skladem a fyzicky dostupná na e-shopu Zoxcall by měla být novinka zhruba za měsíc.

Diskuze (10) Další článek: Tablety pokračují v pádu. Daří se jen Applu a sezonnímu Amazonu

Témata článku: Nákup a ceny, eSIM, Telefony, Zoxcall, Rarita, Rozměr, Operátor, Mini, Zařízení, Karta, Model, Původní model


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení