Mobil nejen pod stromeček: pro náročné, za rozumnou cenu

Radíme s nákupem telefonu v předvánočním shonu. Tentokrát se zaměříme na náročné uživatele, kteří však nehodlají zbytečně utrácet za nejdražší elitu. Všechna nejmodernější výbava, atraktivní vzhled a cena maximálně devět tisíc korun. Jde to dohromady?
Kapitoly článku

Chcete si v předvánočním období plném zajímavých slev koupit sobě nebo někomu z blízkých chytrý mobilní telefon s operačním systémem?Nakoukněte do přehledu chytrých telefonů a komunikátorů. Je vaše peněženka ještě téměř tři týdny před Štědrým dnem stále naditá? Inspirujte se k nákupu v článku Mobil pod stromeček: od velmi bohatého Ježíška. A pro ty, co nehodlají utratit více než devět tisíc korun a přitom hledají mobilní telefon pro náročné, je určen dnešní přehled. Vybíráme nejzajímavější telefony s cenou od sedmi do devíti tisíc korun, které si můžete na našem trhu koupit.


Vysouváme…

Nokia 6280 

Naší favoritem je v daných cenových mantinelech Nokia 6280. Velice dobře vybavený mobil s ověřeným uživatelským prostředím Series 40 může směle konkurovat i dražším smartphonům. Skvělý pracovní nástroj s rychlými reakcemi podporuje datové technologie EDGE, podporu 3G je možné už na první pohled vytušit z čelní kamerky pro videohovory, zezadu nás čeká 2Mpx fotoaparát s vestavěným bleskem a obligátním zrcátkem pro autoportréty. Uživatelé si chválí střídmý design, možnost vyměňovat paměťovou kartu (miniSD) za chodu, velmi jemný a kvalitní displej s rozlišením QVGA (240 × 320 bodů), nebo multimediální funkce MP3 přehrávače a rádia. Natočené video má vysoké rozlišení 640 × 480 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6280

Na obtíž je naopak nepříliš pevná výsuvná konstrukce, vrchní díl navíc trochu překáží při psaní. Speciální klávese pro Push-to-talk nelze nastavit jinou funkci, nechráněný displej se snadno poškrábe a vestavěn je pouze javový e-mailový prohlížeč s omezením pro přílohy 100 kB. Přesto jde o špičkový manažerský nástroj a před letošními Vánoci jej můžete mít za rozumnou cenu jen lehce nad osmi tisíci.

Samsung E900 Samsung D800 Samsung D600E Samsung Z400V

Konkurence nespí a z Koreje vysílá zástupce, kteří na našeho favorita útočí zejména atraktivnějším designem. Samsung E900 se Nokii vyrovná co do rozlišení fotoaparátu i displeje, podobná je cena, chybí mu ale podpora 3G, rádio a na jeho senzorová tlačítka si budete muset chvíli zvykat. Výhodou je prohlížeč dokumentů Office nebo objemná vnitřní paměť (80 MB). V záloze pak číhá starší Samsung D800, u něhož si nemusíte zvykat na senzory, dostanete klasická tlačítka. Za úsporu několika set korun musíte dále slevit na technické výbavě. Například dostanete jen 1Mpx fotoaparát a paměť telefonu už dále nerozšíříte paměťovou kartou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung E900 • Samsung D800

Někde mezi pracantem od Nokie a štíhlými modelkami od Samsungu stojí příbuzný Samsung D600E. Za sedm a půl tisíce korun dostanete kvalitní 2Mpx fotoaparát, obrázky z něj si můžete prohlížet v televizi, nechybí rychlá data EDGE a výborně je připraven na multimédiální hrátky. MP3 soubory můžete mimo jiné přehrávat na integrovaných stereoreproduktorech s prostorovým zvukem, dostatek paměti zajišťuji karty microSD. Jestliže nutně musíte mít telefon s podporou 3G, sáhněte po Samsungu Z400V. Ten je kvůli podobné výbavě, rozměrům i designu často označován za nástupce D600E a koupíte jej dokonce ještě o něco levněji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsungu D600E • Samsungu Z400V


Držíme…

Nokia 6233 Nokia 6234  

Jste zastáncem telefonů klasické konstrukce? Sáhněte po Nokii 6233. Za decentním vzezřením se skrývá bohatá zásoba výbavy a funkcí. Těšte se na kvalitní QVGA displej, velmi povedený 2Mpx fotoaparát a s dostatečně velkou paměťovou kartou i na bezchybnou hudební reprodukci. Pokud pomineme Wi-Fi, nabízí všechny obvyklé datové technologie dneška a jestli nejste zastáncem operačních systémů, je Nokia 6233 jedním z nejlepších mobilů, jaké před letošními Vánoci můžete koupit. Nelíbí se vám její vzhled s ocelovým rámem? I pro vás je tu jedno řešení: Nokia 6234. Jde o prakticky totožný typ, ale koupíte jej pouze u Vodafonu, a to za 6 977 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6233 na oficiálních snímcích • Nokia 6234 v barvách Vodafone


V druhé kapitole se podíváme na konkurenci Nokie 6233 a doporučíme mobil véčkové konstrukce

Kapitoly článku

Témata článku: , Nokia 6233, Nokia 6234, Nokia 6280, Nokia 7370, Samsung D600E, Samsung D800, Samsung E870, Samsung E900, Samsung X820, Samsung Z300, Samsung Z400V, Siemens SXG75, Sony Ericsson W710i, Sony Ericsson W810i, MOBI, Str, Dokonalý přehled, Stromeček, Nejzajímavější telefon, Rozum, Pro +, Mobil, Strom