Mobil pod stromeček: ani levný, ani drahý

Jaký mobil koupit, aby nebyl příliš drahý, ale byl vybaven všemi moderními funkcemi? Poradíme vám. Vybíráme nejzajímavější telefony střední třídy v ceně od čtyř a půl do sedmi tisíc korun.
Kapitoly článku

Ať už plánujete koupit nový mobilní telefon sobě nebo někomu ze svých blízkých, bude se vám jistě hodit naše předvánoční poradna. Na trhu je velké množství mobilů a už tak náročný výběr ještě komplikují zajímavé předvánoční slevy.

Nepřehlédněte:

Dnes se budeme snažit vybrat ten nejlepší mobil z vyšší střední třídy. Pohybujeme se v cenových mantinelech od 4500 do 6000 Kč. Pokud sháníte levnější mobil, ještě si pár dní počkejte na náš další přehled.

Nepřežitá klasika

Telefony klasické konstrukce jsou stále nejoblíbenější. Za horké favority považujeme dvojici věčných rivalů z loňského roku. Byť už se jedná o starší telefony, stále mají mnoho co nabídnout a jejich cena spadla na velmi atraktivní úroveň kolem pěti tisíc korun. Řeč je o Sony Ericssonu K750i a Nokii 6230i. Oba telefony jsou vybaveny funkcemi jak pro práci, tak pro multimediální zábavu. Přítomny jsou fotoaparáty, MP3 přehrávače, sloty pro paměťové karty, Bluetooth, rádio a kvalitní aktivní displeje. To vše je zabaleno v atraktivních telefonech s kompaktními rozměry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Který ale vybrat? Sony Ericsson je směřován trochu více k multimediální zábavě. Nabízí propracovanější MP3 přehrávač, daleko kvalitnější fotoaparát s autofocusem a rozlišením 2 Mpx, rádio je vybaveno funkcí RDS a Java zvládá i propracované 3D hry. Chybí ale rychlé datové přenosy EDGE, které na druhou stranu nabízí Nokia. Ta navíc obsahuje větší adresář a tak si vysloužila pozici ve škatulce „mobily pro práci“.

Tip: přečtěte si vyčerpávající duel telefonů Sony Ericsson K750i a Nokia 6230i

Od Sony Ericssonu jsou v nabídce ještě další tři atraktivní telefony klasické konstrukce: Sony Ericsson V630i, Sony Ericsson K610i a Sony Ericsson W700i. Jsou to téměř identické telefony – všechny mají aktivní displej s rozlišením 176 × 220 bodů, 2Mpx fotoaparát, Bluetooth, přehrávač hudby a slot pro paměťové karty. Model W700i je o něco starší a tak je vybaven slotem pro paměťové karty Memory Stick (Pro) Duo a cyhbí mu podpora sítí třetí generace. Na druhou stranu získáváte hudební mobil ze série Walkman s paměťovou kartou a kvalitními sluchátky v balení. Novější modely V630i a K610i mají podporu 3G a pracují s novými paměťovými kartami Memory Stick Micro. Sony Ericsson V630i je nabízen výhradně u Vodafone a kromě jiného designu se od modelu K610i neliší. Všechny tři telefony se prodávají za cenu pod sedmi tisíci korunami, vyplatí se proto zvážit nákup levnějšího staršího modelu K750i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podobně je na tom Nokia 6151, konkurent Sony Ericssonu K610i. Tato novinka nabízí podporu sítí třetí generace, EDGE, rádio a MP3 přehrávač včetně paměťových karet. Malý displej má však rozlišení jen 128 × 160 bodů a pokud nenajdete zalíbení v designu nebo se neobejdete bez podpory 3G, zřejmě pro vás tento model vedle osvědčené 6230i ztratí smysl.

Klepněte pro větší obrázek 

Stylovky máme v této kategorii dvě – elegantní LG KG320 a extravagantní Nokii 7360. LG KG320 je malý elegantní telefon, ke kterému se standardně dodává atraktivní kožený obal. V miniaturních rozměrech nabízí velmi atraktivní výbavu včetně megapixelového fotoaparátu, podpory MP3, Bluetooth, 128 MB paměti a kvalitní displej. Nokia má výbavu chudší, ale cílovou skupinu úplně jinou. Tu si oblíbí zejména ženy sledující poslední módní trendy, kdežto LG více uchvátí muže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kdo nechce „jít s davem“, ten může najít zalíbení v některých telefonech značky Benq-Siemens. Vzhledem ke krachu tohoto výrobce však velmi rychle mizí z prodejen a pokud je ještě seženete, můžete mít později problém se záručním servisem. Ale takový sportovní Benq-Siemens M81, multimediální Benq-Siemens S88, manažerský Benq-Siemens S81 nebo hudební Benq-Siemens EF51 určitě stojí za všimnutí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


V druhé kapitole se vrhneme na véčka a telefony s výsuvnou konstrukcí

Kapitoly článku

Témata článku: Ostatní, Benq-Siemens EF51, Benq-Siemens M81, Benq-Siemens S81, Benq-Siemens S88, LG F3000, LG KG320, LG M6100, LG S5200 , Motorola Pebl U6, Motorola Razr, Motorola Razr V3i, Motorola Razr V3x, Nokia 6111, Nokia 6125, Nokia 6131, Nokia 6151, Nokia 6230i, Nokia 7360, Samsung E530, Sony Ericsson K610i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson V630i, Sony Ericsson W300i, Sony Ericsson W700i