Mobilní aplikace od Meteocentra používá minutovou předpověď a obsahuje i srážkový radar

Na stránky Meteocentrum jste možná byli zvyklí chodit nejen kvůli klasické předpovědi počasí, ale zejména kvůli meteorologickému radaru, který ukazuje v reálném čase vývoj srážek. Na mobilu ale nebylo prohlížení mapy s radarem z webové stránky příliš pohodlné. Meteocentrum nyní přichází s bezplatnou aplikací „Počasí a radar Meteocentrum“, zatím jen ve verzi pro Android.

Aplikace vzešla ze spolupráce českých vývojářů a meteorologů, nabízí aktuální předpověď pro danou oblast po hodinách i minutách. Předpovědi využívají algoritmů umělé inteligence, které kombinují několik meteorologických modelů společně s dalšími metodami pro docílení co nejpřesnější předpovědi. Spojením těchto postupů chce aplikace dosahovat co nejvyšší možné úspěšnosti predikce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace na Androidu

Aplikace nabízí vizuálně přívětivý design bez zbytečně přeplácaných grafických prvků. Funkčně je menu rozděleno na čtyři hlavní karty – aktuální počasí, předpověď, meteoradar a doplňkovou sekci sportovních aktivit souvisejících s počasím. Data společně s předpověďmi jsou aktualizována v reálném čase na základě nejnovějšího vývoje počasí a pro obydlené oblasti s dostupným měřením probíhá aktualizace většinou každých 10 minut.


Nejoblíbenější meteostanice:

AURIOL 335261 AURIOL 335261
nabízí 1 obchod za ceny od 300 Kč
Porovnat ceny
Solight TE81 Solight TE81
nabízí 62 obchodů za ceny od 679 Kč
Porovnat ceny
Sencor SWS 12500 Wi-Fi Sencor SWS 12500 Wi-Fi
nabízí 50 obchodů za ceny od 4 348 Kč
Porovnat ceny
Sencor SWS 4100 B Sencor SWS 4100 B
nabízí 44 obchodů za ceny od 548 Kč
Porovnat ceny

Podle aktuální polohy zařízení dokáže aplikace díky předpovědi vývoje srážek na nejbližší hodinu vydávat upozornění na blížící se déšť v podobě notifikací. Aplikaci lze využít i v zahraničí při plánování aktivit na dovolené, kdy pomocí lokálních radarových snímků a dat poskytne nejpřesnější možnou předpověď. Aplikace má přizpůsobitelné widgety, které lze umístit na plochu smartphonů s OS Android. O dostupnosti aplikace Počasí a radar Meteocentrum pro iOS zatím vývojáři nehovoří.

Diskuze (18) Další článek: Jeden z nejlevnějších letošních Samsungů. Galaxy M13 zaujme 50Mpx fotoaparátem i netradičními barvami

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , OS Android, Weather, Předpověď počasí, Webová stránka, Předpověď, Aplikace,