Mobilní divize LG je v těžkém minusu a potápí celou korporaci

Mobilní divize LG je v těžkém minusu a potápí celou korporaci

Společnost LG Electronics vydala výsledky hospodaření za uplynulý čtvrtý kalendářní kvartál roku 2018. Ačkoli šlo o prodejně nejvytíženější čtvrtletí, LG se z výsledků příliš radovat nemůže. Zejména vinou prodělečné mobilní divize si celá korporace připsala jen slabý zisk 67 milionů dolarů. Pro srovnání – společnost Apple ve stejném období vykázala čistý zisk 20 miliard dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Ve výkonu se zhoršily i některé jiné divize LG, ale žádná nedopadla tak špatně jako ta mobilní (Zdroj: LG Electronics)

Pro společnost LG je určitě na místě otázka, co dál s prodělečnou mobilní divizí, která dlouhodobě táhne ke dnu podnikání celé firmy. Nyní je však očekávána éra nových technologií (flexibilní smartphony, 5G smartphony), a tak je nepravděpodobné, že by to právě teď LG s telefony úplně zabalilo. Jisté je, že se bude soustředit pouze na trhy, kde se mu daří, což je vedle domovské Jižní Koreje zejména Amerika a Kanada.

Klepněte pro větší obrázek
Předvánoční sezóna vyšším prodejům smartphonů LG nepřispěla, tržby v posledním čtvrtletí byly nejnižší za celý rok 2018 (Zdroj: LG Electronics)

Výrobce už několikáté čtvrtletí po sobě neuvádí počet prodaných smartphonů. Známe ale údaj o tržbách mobilní divize, které ve čtvrtém kvartálu dosáhly 1,51 miliardy dolarů. Za celý minulý rok prodělala mobilní divize LG více než 700 milionů dolarů. Firma ale učinila některá opatření ve výrobě a vnitřní reorganizaci, takže by měla fungovat efektivněji. Zařízení pro 5G sítě a spolupráce s velkými světovými operátory má být pro mobilní divizi cesta, jak se dostat z červených čísel.

Diskuze (6) Další článek: Jsou známy kapacity baterií u řady Galaxy S10. Čtyřtisícovku má dostat jen S10+

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, Kanada, Byznys, Zisky, Peníze, Minus, Divize, Kvartál roku, LG Electronics, Div, Víno, MOBI, Amerika, Dolar, Jižní Korea, Hospodaření, Korporace, Mobilní divize


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety