Mobilní hry táhnou jako nikdy předtím. Výnosy meziročně vzrostly o čtvrtinu

Mobilní hry jsou v současné době ještě větší byznys, než kdy dříve. Podle agentury Sensor Tower v první polovině letošního roku hráči v aplikačních obchodech Google Play a App Store utratili za nákup aplikací, her a in-game obsahu 64,9 miliard dolarů, což je téměř o třetinu více, než v první polovině předešlého roku.

Mezi nejvýnosnější hry celkově patřil titul Honor of Kings následovaný PUBG Mobile a RPG hrou Genshin Impact. Candy Crush Saga obsadila sedmou pozici, jen o jedno místo lépe se umístil Pokémon Go. Mezi nejstahovanější hry letošní první poloviny roku patřil Join Clash 3D, Garena Free Fire a High Heels. Meziročně však poklesl počet stažení her o 1,4 %, dá se předpokládat, že hráči jsou často „věrní“ svým oblíbeným hrám, a nechtějí příliš experimentovat.

Mezi nejvýnosnější trojici aplikací ve stejném časovém období patří TikTok, Youtube a Tinder. TikTok je i nejstahovanější aplikací, na druhém a třetím místě se umístil Facebook s Instagramem. Žebříčky se však liší mezi oběma platformami dost výrazně, jak se ostatně můžete přesvědčit v naší galerii. Kompletní analýzu nejstahovanějších a nejvýnosnějších her a aplikací na mobilních platformách Android a iOS nalezete na webu Sensor Tower.

AR Efekty v Instagram Stories:

Váš názor Další článek: Xiaomi aktualizací zvětší operační paměť. Vybrané modely dostanou 2 GB virtuální RAM

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, Statistika, Mobilní hry, Žebříčky, YouTube, Facebook, Pokémon GO, Instagram, Tinder, TikTok, PUBG, Aplikace, Hra, RPG, Candy Crush, Garena Free Fire, PUBG Mobile, App Store, Senzor Tower, Výnos, JOIN, Honor of Kings, Telefony s iOS na Heureka.cz