Mobilní Opera zase o krok blíž desktopovému prohlížeči

Opera vypustila další bety oblíbených mobilních prohlížečů Opera Mini a Opera Mobile. Nově obsahují funkce Download Manager a Opera Link.

Norský vývojář Opera přichází s nejnovějšími verzemi oblíbených mobilních prohlížečů pro platformy Java, Symbian S60 a Windows Mobile. Stále se ještě nejedná o finální podobu příslušných verzí, přesto druhá beta Opery Mini 5 a Opery Mobile 10 stojí za vyzkoušení. Do dalšího vývojového stupně totiž přibyly funkce, kterými se tyto mobilní prohlížeče zase o něco víc přibližují svým počítačovým protějškům.

Už první beta verze znamenaly výrazný posun vpřed (čtěte Opera Mini 5 beta: lepší než kdy předtím!, Opera Mobile 10 ke stažení pro symbianové telefony a Vyzkoušeli jsme: Opera Mobile 10 pro Windows Mobile), beta 2 si zachovává veškeré jejich vlastnosti a navíc přidávají funkce, které už znají uživatelé desktopové "velké" Opery. Jedná se o integrovaný Download Manager a nástroj Opera Link.

Malý velký browser

S využitím Opera Link může uživatel synchronizovat nastavení v mobilu se svým desktopovým prohlížečem. Tato funkce je užitečná zvlášť pokud používáte více mobilních zařízení nebo je často střídáte. Bez problémů tak do mobilu získáte například záložky nebo historii často procházených stránek. Druhá novinka Download Manager zajistí přehled nad stahovaným obsahem, zobrazí dialogové okno s progresem stahovaného souboru.

Ukázky Opery Mobile 10 beta 2 pro Windows Mobile a Symbian:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Opera tímto updatem pokračuje ve své misi unifikovat veškeré své prohlížeče. Postupem času se má sjednotit většina funkcí bez ohledu na platformu, už nyní se to daří se vzhledem a grafikou. Dlouhodobě největší úspěchy zaznamenává Opera Mini, díky široké penetraci mobilů s Javou. V nejnovějších měřeních Opera hlásí, že za měsíc říjen byla na více než 40 milionech mobilů alespoň jednou Opera Mini spuštěna.

Ukázky Opera Mini 5 beta 2 pro mobily s Javou:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nejnovější beta verze prohlížečů Opera na mobilech můžete stahovat zdarma buď přímo z mobilu po zadání adresy http://m.opera.com/next nebo instalací přes počítač:

Diskuze (36) Další článek: Garmin Connect už podporuje i turistické navigace

Témata článku: Software pro mobily, Desktop, Internet v mobilu, Opera, Děs, Druhá beta, Nejnovější beta, Mobil, Největší úspěch, Dialogové okno, Krok, Oblíbený mobil, Pro +, Prohlížeč, První beta, MOBI, Stolní desktop počítače na Heureka.cz