Mobilní telefony nad 10 000 Kč: ty nejlepší z nejlepších

Pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete si dopřát některý ze špičkových mobilních telefonů s cenou nad 10 000 Kč. Nabízíme jejich kompletní přehled. Můžete si vybrat, zda dáte přednost smartphonu, komunikátoru nebo si připlatíte za design a styl.
Mobilní telefony nad 10 000 Kč: ty nejlepší z nejlepších | wikipedia
Kapitoly článku
Nároky na mobilní telefony a kapesní počítače se neustále zvyšují. Přichází nové technologie i požadavky uživatelů a tak vznikají stále dokonalejší stroje. Jsou určeny nejnáročnějším zákazníkům, kteří takový přístroj potřebují v každodenním životě (anebo si myslí, že potřebují) anebo nadšencům, kteří chtějí držet krok s technologickou špičkou. V každém případě si ale musí připravit pěknou hromádku peněz.

Jsou však také lidé, kteří od svého mobilního telefonu neočekávají technologické zázraky. Vyžadují jen pohodlnou práci se základními funkcemi a hlavně reprezentativní vzhled, který by vyjadřoval jejich osobnost. I oni musí počítat s vyššími výdaji, protože za luxus, styl a originalitu se platí, a hodně.

Navíc nic nezlevňuje tolik jako nejdražší telefony. Každý model musí po čase uvolnit místo pro své nástupce a jak jinak to udělat, než výrazným snížením ceny? Důkaz najdete v tomto článku: u nejdražších mobilů klesá cena nejrychleji.

Je z čeho vybírat

Jak je pro náročné zákazníky připraven český trh? Jak se sami záhy přesvědčíte, je z čeho vybírat. Připravili jsme přehled mobilních telefonů a komunikátorů s cenou nad 10 000 Kč. Tímto uzavíráme celkový prázdninový přehled telefonů na našem trhu. Začali jsme představením mobilů za cenu do tří tisíc korun. Postupně jsme se od levných telefonů s cenou do čtyř a půl tisíce korun dostali do střední třídy a cenového rozmezí čtyř a půl až šesti tisíc korun. V dalším článku jsme si představili telefony, které se prodávají za cenu od šesti do osmi tisíc, a naposledy jsme se věnovali telefonům s cenou do deseti tisíc korun.

Tentokrát jsme přehled nerozdělili podle značek. Nadvláda Nokie v této oblasti je velmi silná a z ostatních tradičních výrobců má v této kategorii zastoupení pouze Motorola a Sony Ericsson. Přístroje jsme proto rozdělili podle jejich účelu.

Ceny čerpáme z ceníků mobilních operátorů uvedených na internetových stránkách. V případě běžných cen saháme k několika ověřeným obchodům, o kterých víme, že prodávají oficiální zboží. Nevylučujeme ale, že lze telefony sehnat levněji.

Klasické smartphony se Symbianem

Nejžádanějším zbožím budou v námi sledované cenové kategorii nejspíš tradiční chytré telefony s operačním systémem Symbian Series 60. Je to dáno především samotným operačním systémem, který je oblíbený a díky obrovskému množství dostupných programů je možné telefon naučit nové funkce. Spořivější zákazníci raději zvolí levnější model Nokia 3230, jehož cena se drží pod desetitisícovou hranicí.

Náročnějším uživatelům by mohl vyhovovat již trochu starší model 6630. Jeho největším minusem je vzhled, který se nezalíbí každému. Také poměrně velké rozměry 110 × 60 × 21 mm dělají své, i když jsou to hodnoty v kategorii smartphonů průměrné. Velký a kvalitní displej je samozřejmostí, stejně tak i slot pro paměťové karty nebo podpora Bluetooth. Výrobce nešetřil ani na fotoaparátu a model 6630 vybavil kvalitním megapixelem. U Nokií už jsme si také zvykli na rychlé datové přenosy EDGE. Telefon umí přehrávat MP3 soubory, ale bohužel mu chybí vestavěné rádio. Rovněž absence infraportu může být pro někoho zklamáním. Specifikem Nokie 6630 je podpora sítí třetí generace UMTS.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 11 531 Kč (Eurotel: 13 495 Kč, T-Mobile: 11 599 Kč)

Softwarová výbava je pro všechny chytré telefony se Symbianem Series 60 téměř identická. V nabídce funkcí a aplikací, kterou si můžete libovolně modifikovat, najdete kvalitní adresář s kapacitou omezenou pouze velikostí sdílené pamětí telefonu, organizér času, e-mailový klient nebo internetový prohlížeč. Samozřejmostí je možnost synchronizace s počítačem.

Dalším takto vybaveným telefonem je Nokia 6681. Ta je novější a přináší usedlejší vzhled a o trošku menší rozměry. Vylepšen byl displej, podporuje 262 tisíc barev oproti původním 65 tisícům. Tuto změnu však jen těžko rozeznáte, chybět by vám ale za čas mohla podpora sítí třetí generace, kterou tento model nedisponuje. Přináší však jednu podstatnou drobnost v softwarové nabídce a tou je seznam denních událostí a panel rychlého spouštění na pohotovostním displeji. Až na pár drobností v softwaru, je výbava totožná s modelem 6630.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 13 531 Kč (Eurotel: 15 995 Kč, Oskar: 11 977 Kč) 

Nokia 7610 je již starší telefon, který se ale doprodává za stále poměrně vysokou cenu. Za ní stojí stylové pojetí tohoto smartphonu. Přestože je funkční základ díky operačnímu systému stejný jako u novějších modelů, 7610 již hodně ztrácí výkonem a výbavou. Především v datových přenosech, kde nabízí pouze GPRS třídy 8, a také v kvalitě vestavěného fotoaparátu. Neumí také stereofonně přehrávat soubory MP3. Výhodou telefonu jsou relativně malé rozměry 109 × 53 × 19 mm a hmotnost 118 g.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 10 867 Kč 

Chytré telefony trochu jinak

Nokia o prázdninách vyrazila na trh s novým elitním modelem N90. Softwarový základ opět tvoří osvědčený Symbian Series 60, jinak ale nezůstal kámen na kameni. Už samotná véčková konstrukce je docela netradiční, navíc je doplněna o třetí otočný díl s dvoumegapixelovým fotoaparátem. Také hlavní displej je otočný, což umožňuje držení telefonu jako u videokamer. Brilantní displej tvoří čtyřikrát více bodů než u běžných smartphonů této řady, dokáže zobrazit až 262 tisíc barev. Nemůže chybět slot pro paměťové karty, Bluetooth, rychlé datové přenosy EDGE nebo přehrávač souborů MP3. Podivuhodný je systém pro rozpoznávání hlasu. Telefon má ale i mnoho slabin, například větší rozměry a hmotnost, chybějící vibrační vyzvánění, opět nemá infraport a u multimediálního telefonu za dvacet tisíc korun bychom očekávali vestavěné rádio.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 19 251 Kč 

Pokud máte zájem o véčkový chytrý mobil se Symbianem, máte na výběr pouze ze dvou starších, levnějších a hůře vybavených telefonů – Nokia 6260 a Panasonic X700.

Alternativou však může být i operační systém Windows Mobile a velmi dobře vybavená Motorola MPx220. Operační systém od Microsoftu má vyhlášený adresář a organizér s naprosto bezproblémovou synchronizací a ani ostatními funkcemi nijak nezahálí. Atraktivní véčko od Motoroly je také vybaveno megapixelovým fotoaparátem, dokáže přehrávat MP3 soubory a má slot pro paměťové karty. Bluetooth je v této kategorii samozřejmostí, narozdíl od Nokie nechybí ani infraport. Zklamáním je rychlost datových přenosů – pouze GPRS třídy 8.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 10 842 Kč (Eurotel: 11 995 Kč)

Bláznivou kuriozitou mezi chytrými telefony je přístroj Neonode N1m. Telefon postavený na operačním systému Windows CE.NET je velmi malý a nemá ani klávesnici. Těsně nad povrchem velkého displeje je síť paprsků, které snímají pohyb prstů a ovládání je tedy takřka totožné jako s dotykovým displejem. Místo ťukání stylusem však po displeji posunujete prst. Na telefonu je ale znát, že je to již několik let starý koncept. Chybí mu Bluetooth i infraport, nabídka funkcí je také omezená a vzhledem ke specifickému uživatelskému rozhraní je velmi omezena nabídka doplňkových aplikací.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 14 875 Kč 


Druhou kapitolu
začneme přehlídkou telefonů, u kterých se platí především za design, dále se podíváme na výkonné telefony bez operačního systému a komunikátory

Témata článku: Motorola, Nokia, Smartphony, Telefony, Blackberry 7290, Eurotel Dataphone III, Eurotel Smartphone, Eurotel Smartphone II, Motorola MPx220, Neonode N1m, Nokia 3230, Nokia 6260, Nokia 6260 slide, Nokia 6630, Nokia 6681, Nokia 7270, Nokia 7280, Nokia 7600, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Nokia 8800, Nokia 8800 Arte, Nokia 8800 Carbon Arte, Nokia 8800 Gold Arte, Nokia 8800 Sapphire Arte


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21