Od Alcatelu až po ZTE. V Česku působí na 30 značek mobilních telefonů, znáte je všechny?

  • Není mobil jako mobil, záleží na značce
  • Připravili jsme přehled značek, které se prodávají v ČR
  • Zjistíte jejich původ, historii i aktuální stav

V Česku můžete vybírat telefony zhruba třicítky značek, které na našem trhu oficiálně působí. Některé jsou už jen „kostrami“ dnů minulých, využívá se známý název, jenže výrobu zajištuje někdo úplně jiný.

Všechny u nás působící značky jsme srovnali podle abecedy. Ke každé přidáváme základní charakteristiku, přehled portfolia a zmíníme i telefony, o které je největší zájem.


Alcatel

  • Země: původně Francie, dnes Čína
  • Na trhu od: 1997
  • Rodina: TCL (výroba), Nokia (vlastník licence)
  • Portfolio: nižší třída (smartphony i hloupé telefony)

Značka Alcatel se pojí s prvními českými mobilními krůčky. Mnoho z nás dodnes pamatuje na Alcately řady OneTouch, které se s různobarevnými kryty prodávaly v sadách Go s předplacenými kartami. Cíl byl už před lety zřejmý, nabídnout cenově dostupné telefony k dobovým trhákům značek Ericsson, Siemens a Nokia. Značka jako taková dnes existuje jen díky licencování. Formálním vlastníkem je finská Nokia, práva na značku však přeprodává čínské firmě TCL.

Klepněte pro větší obrázek

Ta až do roku 2021 používala u telefonů logo Alcatel (v posledních letech spíše sporadicky, a to jen u nejlevnějších telefonů), dnes už však brand Alcatelu z trhu téměř zmizel. Je totiž synonymem jen pro úplně ty nejlevnější telefony od TCL, ostatní už firma umisťuje na trh pod svou vlastní značkou. Logo Alcatelu se v průběhu historie hned několikrát měnilo, to poslední bylo oznámeno v roce 2016.


Nejoblíbenější Alcately

Alcatel 1 2021 5033FR Alcatel 1 2021 5033FR
nabízí 10 obchodů za ceny od 1 449 Kč
Porovnat ceny
Alcatel 1068D Alcatel 1068D
nabízí 3 obchody za ceny od 442 Kč
Porovnat ceny
Alcatel 2057D Alcatel 2057D
nabízí 1 obchod za ceny od 944 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Alcately


Alcately, které můžete najít na trhu, charakterizuje důraz na co nejnižší cenu. Mezi smartphony najdete několik let staré chytré telefony či hloupé telefony klasické či véčkové konstrukce, popř. telefony pro seniory. U smartphonů se jedná o modelovou řadu Alcatel 1, u zbývajících telefonů nemá značení přesně daný formát. Nejlepší dny však má Alcatel už dávno za sebou.

Diskuze (9) Další článek: Jak dobře se vyznáte v navigacích? Vyzkoušejte své znalosti v kvízu (+ vyhodnocení)

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Alcatel, Apple, Asus, CAT, Doogee, Honor, HTC, Huawei, Infinix, Motorola, Nokia, Nothing, Oneplus, Oppo, Poco, Realme, Red, Redmi, Samsung, Sony, TCL, Tecno, Vivo, Xiaomi, ,