Mobily budou fotit přiblížené detaily. Tecno ukázalo první telefon na světě s teleskopickým makrem

Pokud máte na svém telefonu speciální makroobjektiv, většinou se jedná jen o 2Mpx či 5Mpx snímač, který je „jen do počtu“. Markoobjektivy sice na papíře vypadají skvěle, jenže v reálu jsou fotografické výsledky často tristní. Bez automatického ostření je většina makrofotek i za ideálních světelných podmínek rozmazaná. A zázraky se nedějí ani tehdy, když vám telefon v hledáčku ukáže zvýrazněním hran objektu aktuální rovinu ostrosti.

U nás nepříliš známá čínská značka Tecno, chce z mobilního makra vyždímat maximum. Firma v tiskové zprávě uvedla, že již v letošním prvním čtvrtletí ukáže koncepční telefon, který bude osazen teleskopickým makrem. Zatím však publikovala pouze video, které i tak ukazuje zajímavé možnosti budoucího fotoaparátu. Bude se jednat o foťák typu BFL (Back Focal Length) s roztažitelnými čočkami, které budou mít velkou clonu a bezztrátový zoom. Přesnější parametry však zatím nejsou známy.

O vysouvání makro objektivu z těla se postará samostatný motorek, což umožňuje uživatelům pořizovat makro fotografie z blízka, aniž by se k nim museli příliš přiblížit. Kvalitativně mají být tyto makrofotografie s až 5× optickým zoomem srovnatelné s hlavním fotoaparátem, což je, s ohledem na současný stav makro objektivů u mobilů, dost odvážné tvrzení.

Tecno představilo teleskopický makroobjektiv pro mobily:

Tecno, které je známé především v Africe a Asii, by mělo v letošním roce u svých telefonů nabídnout i tzv. Sensor Shift, tedy stabilizaci samotného čipu namísto tradičně používané stabilizace optiky (OIS). Obdobný systém stabilizace dnes používá prakticky jen iPhone 12 Pro Max a řada iPhone 13

Zdroj Tecno Mobile

Diskuze (3) Další článek: Nabídky operátorů v lednu: Nový Samsung, slevy na Xiaomi a lokátor pro domácí mazlíčky

Témata článku: , , , , , , , Makro, Teleskop, Telefon, Tisková zpráva, Úkaz, Tecno mobil, Mobil, Afrika, Papír, F +, Asie, Auto OS,