Mobily do 10 000 Kč: to nejlepší, co můžete mít

Jste nároční? Chcete, aby váš mobil dobře vypadal, efektivně pomáhal v práci a zároveň poskytoval mnoho multimediální zábavy? Pak nezbývá než si připlatit na některý z elitních telefonů. Při výběru vám pak může pomoci náš přehled mobilů s cenou od osmi do deseti tisíc korun.
Mobily do 10 000 Kč: to nejlepší, co můžete mít | wikipedia
Kapitoly článku
Zaplatit částku blížící se desetitisícové hranici za mobilní telefon si nemůže dovolit každý. A ten, kdo takové peníze zaplatí, bude od svého mobilu očekávat investici přiměřenou hodnotu. Jen funkce už nestačí, přístroj musí být technologicky na výši nebo musí své drobné prohřešky ve výbavě kompenzovat prvotřídním zpracováním a luxusním designem.

V následujícím přehledu vám představíme třináct telefonů pro ty nejnáročnější, za které je třeba zaplatit částku v rozmezí od osmi do deseti tisíc korun. Pomalu tak uzavíráme celkový prázdninový přehled telefonů na našem trhu. Začali jsme představením mobilů za cenu do tří tisíc korun. Postupně jsme se od levných telefonů s cenou do čtyř a půl tisíce korun dostali do střední třídy a cenového rozmezí čtyř a půl až šesti tisíc korun. V doposud posledním článku jsme si představili telefony, které se prodávají za cenu od šesti do osmi tisíc korun.

V dnešním přehledu narazíme na elitní modely značek, které vynikají svoji bohatou výbavou a snaží se zaujmout také originálním designem. Dražší už jsou jen chytré telefony s operačními systémy nebo prvotřídní stylové a luxusní modely. Na ně se podíváme příště.

Ve výběru jsou zahrnuty modely, které jsou běžně v prodeji. Je možné, že v některých obchodech budete schopni narazit na stejné telefony za ještě nižší ceny, než uvádíme. Vycházeli jsme z cen vybraných a ověřených internetových obchodů. Pokud některý z operátorů nabízí telefon bez smluvní vazby ještě levněji, je tato cena uvedena vedle běžné ceny ve volném prodeji.

Motorola: obrněná dáma

Přehlédneme-li smartphone MPx220, je nejvybavenějším a nejdražším telefonem od Motoroly na našem trhu Motorola V635. Velké a těžké véčko si zákazníky získá především svoji výbavou, po stránce designu je již docela zastaralé a napomohou tomu příliš ani kovové kryty. Ani vyčnívající anténa dobrou vizitku na první pohled neudělá.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 162 Kč

Výbava je ovšem ohromná. Vynikající vnitřní displej s rozlišením 176 × 220 bodů a podporou 262 tisíc barev vás ohromí svoji kvalitou, barevný je i malý vnější displej, i když zdaleka ne tak kvalitní. Telefon má 6 MB vnitřní paměti a slot pro paměťové karty typu TransFlash, nechybí ani fotoaparát s rozlišením jednoho megapixelu a samozřejmostí je v této třídě podpora Bluetooth. Motorola také nabízí datové přenosy EDGE, ale pouze ve třídě 4. Z funkční nabídky zaujme velkokapacitní adresář, e-mailový klient, organizační funkce nebo přehrávač souborů MP3. 

Nokia: když se sejde chytrák s hloupým

Ve sledované cenové hladině se můžete setkat s dvojicí zajímavých telefonů – Nokia 6230i a Nokia 3230. V prvním případě se jedná o špičkový a také jeden z nejdražších telefonů bez operačního systému, ten druhý je naopak nejlevnější smartphone v nabídce (bereme zde v úvahu nasazené ceny nových telefonů, starší modely s operačním systémem lze sehnat levněji).

Nokia 6230i je určena především pro práci. Odpovídá tomu i střídmí design a osvědčená nabídka funkcí na platformě Series 40. Nic důležitého nechybí – velký a přehledný adresář, organizační funkce, e-mailový klient, bezdrátová komunikace prostřednictvím Bluetooth nebo infraportu, rychlé datové přenosy EDGE třídy 10 a nezapomnělo se ani na zábavu. O tu se postará rádio nebo přehrávač MP3 souborů. O dostatek paměťového prostoru se postará výměnná karta typu MMC, která je ale bohužel uložena pod baterií a pro její výměnu je třeba telefon vypnout. Samozřejmě můžete také fotit, a to v rozlišení 1,3 megapixelu. O zobrazení se stará velmi jemný displej s rozlišením 208 × 208 bodů. Předností telefonu jsou také jeho kompaktní rozměry a nízká hmotnost.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 508 Kč, 9 499 Kč (T-Mobile)

Nokia 3230 ve výbavě oproti svému „hloupému“ sourozenci mírně zaostává, všechny tyto drobnosti však předčí otevřený operační systém Symbian Series 60, díky kterému si telefon můžete všelijak dovybavit. Nebudete ochuzeni o rádio ani megapixelový fotoaparát, smířit se musíte s pomalejšími, ale přesto rychlými datovými přenosy EDGE třídy 5 a monofonním přehráváním MP3. Uživatelé také jistě ocení velký displej a podporu Bluetooth. Rozměry telefonu jsou pochopitelně trochu větší oproti modelu 6230i, ale jedná se o jeden z nejmenších chytrých telefonů.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 495 Kč

Nokia má nabídku chytrých telefonů se Symbianem poměrně širokou. Není se proto čemu divit, že v cenové relaci do deseti tisíc korun najdeme ještě další dva telefony s tímto operačním systémem. Jedním z nich je Nokia 6670. Jedná se o model již rok starý a je to na jeho výbavě trochu znát. Chybí rádio, stereofonní přehrávač MP3 a rychlé datové přenosy EDGE. Dokonce je omezena rychlost GPRS pouze na šestou třídu. Kvalitní displej, podpora paměťových karet, Bluetooth nebo funkční nabídka daná operačním systémem zůstala pochopitelně zachována. Lépe vybavený model 3230 je však dokonce o pár korun levnější a kromě zmíněného také lépe fotografuje. Starší model může zaujmout pouze usedlejším designem a pohodlnější klávesnicí.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 691 Kč

Výrobce Symbian pustil i do véčkového modelu Nokia 6260. Výbava je opět daná především samotným operačním systémem. Šetřilo se pouze na fotoaparátu s rozlišení VGA a na datových přenosech, které zabezpečuje GPRS třídy 6. Hlavní předností tohoto telefonu oproti ostatním smartphonům je design. Z praktického hlediska může vadit, že chybí malý vnější displej. Částečnou útěchou je možnost přetočení hlavního displeje tak, že zůstane přístupný i při zavřeném telefonu. Nevýhodou jsou také větší rozměry a hmotnost telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 8 924 Kč

Trochu stranou pak zůstává Nokia 6820. Je to „obyčejný“ telefon bez operačního systému, postavený na platformě Series 40. Představen byl již v říjnu roku 2003 a v běžných obchodech se neprodává, nicméně stále si ho můžete koupit u Eurotelu. Telefon má zastaralý pasivní displej, malou sdílenou paměť a nekvalitní fotoaparát. Výjimečný je unikátní konstrukcí výklopné klávesnice. Z obyčejného mobilu se rázem stane mocný nástroj na rychlé psaní zpráv oběma palci na plnohodnotné QWERTY klávesnici. Pokud toužíte po nějakém takovém telefonu, zvolte raději daleko lépe vybavený a levnější Siemens SK65.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 8 995 Kč (Eurotel)


V další kapitole
se podíváme na nabídku značek Sagem, Samsung a Sony Ericsson

Témata článku: Motorola, Nokia, Samsung, Smartphony, Motorola MPx220, Motorola V635, Nokia 3230, Nokia 6230, Nokia 6230i, Nokia 6260, Nokia 6260 slide, Nokia 6670, Nokia 6820, Sagem myX-8, Samsung D500, Samsung D500E, Samsung E530, Siemens S65, Siemens SK65, Sony Ericsson D750i, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson S700i, MOBI, Mobil


Určitě si přečtěte