Mobily s LTE a HD displejem? Ano, ale jen v Koreji

Samsung a LG představili své první mobily s HD displejem a LTE. Zatím se můžeme kochat jen z obrázků. Tyto smartphony jsou totiž s nálepkou Korejci sobě.
Mobily s LTE a HD displejem? Ano, ale jen v Koreji

Také by se vám líbilo vlastnit špičkově vybavený telefon s nádherně jemným HD displejem a podporou sítí LTE? Co na tom, že u nás tuto síťovou konektivitu ještě nějaký ten rok nebudeme moci využít, papírová výbava se přece také počítá. I tak si musíte nechat zajít chuť. Takové mobily sice existují, ale jejich výrobci Samsung a LG je prozatím dopřejí exkluzivně pouze své domovině, Jižní Koreji.

Samsung Galaxy S II HD LTE

Vlajkovou lodí Samsungu mezi telefony stále zůstává model Galaxy S II. Od něj výrobce odvozuje vylepšené verze, například Galaxy S II LTE obohacený o modul pro práci v sítích 4G, který jsme viděli na veletrhu IFA v Berlíně. Dalším krokem v inovaci je Samsung Galaxy S II HD LTE. Značení se už stává maličko nepřehledným, ale je jasné že ke stávajícímu tento model přidá navíc ještě HD displej.

Klepněte pro větší obrázek
 

Rozlišení osazeného Super AMOLED panelu je 1 280 × 720 a úhlopříčka se proti klasickému Galaxy S II prodloužila z 4,3 na 4,65". Takový zobrazovač by měl podle zatím neoficiálních spekulací dostat i nový Google telefon, Samsung Galaxy Nexus. Ve specifikaci technologie nicméně chybí slovíčko Plus, a tak se možná opět setkáme s méně dokonalou Pentile maticí subpixelů.

Vedle podpory sítí LTE zvládne telefon 3G v podobě HSPA+, ale kvůli jednomu z korejských operátorů také CDMA Rev. A. Bohatší hardwarová výbava povede k nárůstu tloušťky přístroje na 9,5 mm. Dvoujádrový procesor bude taktován na 1,5 GHz, přibude podpora NFC. Kapacita akumulátoru se zvětší na 1 850 mAh, zbylé parametry včetně 8Mpx fotoaparátu, Androidu 2.3 a HDMI výstupu prostřednictvím MHL zůstávají stejné jako u původního Galaxy S II. Samsung Galaxy S II HD LTE bude dostupný u všech tří korejských operátorů (SK Telecom, KT a LG U+).

LG Optimus LTE

Když se většina hlavních inovací mobilního byznysu poslední dobou děje v Koreji, nesmí u toho chybět ani korejská dvojka a světová trojka LG. Její nový LTE model s HD displejem vsadil na jinou zobrazovací technologii. Dlouhé zkušenosti LG s IPS panely vyústily v představení nového True HD IPS displeje. Panel, jehož prvním hrdým nositelem bude LG Optimus LTE s podporou sítí 4G, má úhlopříčku 4,5" a opět širokoúhlé rozlišení 1 280 × 720 bodů. LG u svého displeje vyzdvihuje vedle jemného rozlišení také vysoký jas, čirost a věrné podání barev. V porovnání s AMOLED displeji se pak chlubí lepším výkonem a menší zátěží baterie.

Klepněte pro větší obrázek

LG Optimus LTE bude přímou konkurencí pro Samsung Galaxy S II HD LTE. Také LG dostalo dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz a Android 2.3 Gingerbread. O chod zařízení se bude starat akumulátor s kapacitou 1 830 mAh. LG osadilo triální modul pro všechny druhy sítí provozovaných korejskými operátory (LTE, HSPA+, Rev. A), nechybí standard DMB pro televizní digitální vysílání na území Jižní Koreje. Konektivitu výrobce doplnil o Wi-Fi, DLNA a HDMI.

LG Optimus LTE dostal do vínku 1 GB paměti RAM a celkem 20 GB uživatelské flash paměti. Z toho 4 GB jsou přímo v telefonu a 16GB paměťovou kartu přihodí do balení sám výrobce. Osmimegapixelový fotoaparát s bleskem a automatickým ostřením dokáže natáčet Full HD video. Tloušťka přístroje činí 10,4 mm a hmotnost se zastavila na 134 g. Také LG Optimus LTE je zatím určen pouze pro trio korejských operátorů. Na Mobilním kongresu 2012 v Barceloně, nebo možná i dříve, bychom se však měli dočkat odpovídající globální verze.

Diskuze (9) Další článek: Motorola odpočítává Droid Razr, nová žiletka vypadá báječně

Témata článku: LG, Samsung, Android, Technologie, Smartphony, LTE, Displeje, HD, LG Optimus, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, HD displej, Vysoký jas, Širokoúhlé rozlišení, HD +, Displej, Google Telefon, MOBI, ANO, Papírová výbava, Mobil, HD + displej, Digitální vysílání


Určitě si přečtěte