Montblanc: k chytrým funkcím chytrým trikem

Luxusní hodinky Montblanc Timewalker Urban Speed nehodlají kompromitovat luxus, design a výdrž přidáním chytrých funkcí. Tohle řešení tu ještě nebylo!

Německá firma Montblanc International GmbH je dalším z tradičních hodinářů, kteří se pouští do relativně nové oblasti chytrých hodinek. Je jednou z prvních, ale hned na to jde velmi originálně. Montblanc nezkouší přidat nové funkce do léty prověřené konstrukce hodinek. Početná konkurence je dostatečným důkazem, že je to cesta k větším rozměrům, neohrabanému designu a snížení výdrže baterie o několik řádů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky Montblanc Timewalker Urban Speed mají ocelové pouzdro široké 43 mm, keramický rámeček a překvapení na spodní straně pásku.

Nová řada Montblanc Timewalker Urban Speed přidává chytré funkce lišácky. Hodinky samotné zůstávají nedotknuté, dotykový displej a konektivita se ukrývají v přídavném modulu e-Strap, který je součástí pásku. Výhody jsou jasné – chytrý modul se může vybít, hodinky přesto dál plní svoji pvodní funkci, protože mají samostatné baterie. Podle marketérů z Montblanc jejich novinka řeší dilema, jestli koupit stylové klasické hodinky, nebo dát přednost chytrým funkcím.

Pro výrobce je snazší vyrobit širší portfolio chytrých hodinek, protože s jednou „chytrou nositelností“ stačí kombinovat různé hodinky a různá provedení pásku. E-Strap bude součástí zmíněné řady Timewalker Urban Speed, ale Montblanc jej bude prodávat i samostatně, a tak si na pásek můžete pověsit prakticky libovolné hodinky s odpovídající roztečí osiček (22mm).

Počítá se s tím, že je modul na té straně ruky, kde bude náchylnější k odírání, proto si Němci dali záležet na odolné povrchové úpravě. Modul je z karbonu DLC (diamond like carbon), plášť je ocelový. Pásek se jmenuje Extreme Montblanc Leather a jde o karbonem zesílenou kůži.

Klepněte pro větší obrázek
To je ten hlavní trik – Montblanc chytré funkce zcela oddělil od klasických hodinek. 
Hodinky mají cenu z luxusních sfér, chytrý modul kupodivu není o moc dražší, než jiné nositelnosti.

Displej chytré jednotky má úhlopříčku 0,9" a jde o dotykový OLED s rozlišením 128 × 36 pixelů. Spojení s telefonem zajistí Bluetooth 4.0, z Androidu či Apple iOS se na zápěstí dostanou veškeré notifikace a každou z nich doprovodí vibrace. E-Strap poslouží také jako fitness tracker, spočítá kroky a změří spánek. Modul umožní dálkové ovládání hudebního přehrávače nebo fotoaparátu v telefonu.

Skvělé je, že baterie vydrží pět dní, a snad ještě lepší je integrovaný microUSB port, takže kvůli nabíjení nemusíte shánět proprietální kolébku či redukci. Podobně jako samotné hodinky, také e-Strap odolá nárazům a vodě. Rozměry modulu jsou 40 × 14 mm, což vypadá dobře, zato o tloušťce 9 mm bude majitel vědět při každém položení ruky.

Klepněte pro větší obrázek
Montblanc e-strap spolupracuje s chytrými telefony Apple a platformou Android.

A teď ceny. E-Strap stojí 250 eur, což je cena v oblasti nositelnosti přijatelná. Horší už to bude s hodinkami. Za styl se platí, v případě řady Montblanc Timewalker Urban Speed je to podle varianty 2 990, 3 990, nebo dokonce 4 690 eur, tedy až 130 tisíc korun! Hodinky budou dostupné v červnu.

Via A Blog To Watch

Diskuze (15) Další článek: Samsung urovnal patentové spory s Microsoftem ohledně Androidu

Témata článku: Wear OS, Nositelnosti, Příslušenství, Trike, TRI, Já Fitness, Početná konkurence, Trik, Montblanc, Dilema, Ocelové pouzdro, Německá firma, F +, Chytrý, Já Fit