Montblanc ukázal Wear OS 3 bez dodělávek od Samsungu. Čisté hodinkové prostředí se povedlo

  • Montblanc se pochlubil čistým Wear OS v hodinkách Summit 3
  • Přesně tak budou vypadat každé běžné hodinky s Wear OS 3
  • S ovládáním pomáhá korunka a dvě boční tlačítka

První chytré hodinky s čistým operačním systémem Wear OS 3 do světa poměrně nečekaně vypustila firma Montblanc. Výrobce luxuních doplňků tak hodinkami Summit 3 zcela nečekaně vypálil rybník známějším hodinkovým značkám, jako jsou Mobvoi nebo Fossil, byť si za hodinky nechá řádně zaplatit. V sérii ukázkových videí Montblanc ukazuje uživatelské prostředí hodinek, což je náš vůbec první videopohled na „čistou“ verzi Wear OS 3.

První systémová změna je patrná již na první pohled. Zatímco dřívější hodinky s Wear OS se k telefonu připojovaly přes stejnojmennou aplikaci. Nový model hodinek se páruje přes aplikaci Montblanc Summit. A protože má i Samsung svou vlastní párovací aplikaci, vypadá to, že si párování mohou výrobci konečně řešit po vlastní ose. Hodinky navíc podporují technologii FastPair, jenže ta funguje jen na Androidu.

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky Montblanc Summit 3 s čistým Wear OS už k párování nepoužívají aplikaci od Googlu, ale svou vlastní

Na druhou stranu, párovací aplikace existuje i pro iOS, což znamená, že tyto hodinky připojíte i „ke konkurenci“. To u prvních Wear OS 3 hodinek Galaxy Watch4 nepřichází k úvahu. Připomeňme, že spolupráci opačnou cestou (tj. Apple Watch + Android) rozchodit nelze.

Základní rozvržení hodinek s Wear OS 3

Montblanc Summit 3 můžeme vidět jako jakýsi mustr pro budoucí hodinky s operačním systémem od Googlu. Summit 3 jsou samozřejmě osazeny dotykovým displejem, a při ovládání si můžete pomoci i otočnou korunkou. Ta slouží k „probuzení“ hodinek, ke vstupu do hlavní nabídky či k návratu na ciferník z libovolné obrazovky. Dvojitým stiskem korunky otevíráte aplikaci Google Wallet, dlouhý podržením korunky se aktivuje vypínací obrazovka hodinek. Samotným otáčením korunky pak můžete rolovat v systémových nabídkách.


Nejoblíbenější chytré hodinky

Madvell Pulsar Madvell Pulsar
nabízí 1 obchod za ceny od 1 799 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Watch S1 Active Xiaomi Watch S1 Active
nabízí 103 obchodů za ceny od 1 932 Kč
Porovnat ceny
CARNEO GuardKid+ 4G Platinum CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
nabízí 50 obchodů za ceny od 2 346 Kč
Porovnat ceny
Apple Watch Ultra 49mm (alpský tah) Apple Watch Ultra 49mm (alpský tah)
nabízí 44 obchodů za ceny od 18 223 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené chytré hodinky


Na boku je připraveno horní tlačítko, které stisknutím otevírá poslední spuštěné aplikace, dvojitým stiskem se přepnete na naposledy použitou aplikaci. Krátký stisk spodního tlačítka spouští aplikaci Fitness, je však pravděpodobné, že jedna nebo více těchto položek půjde v systému přenastavit.

Posuny do stran z ciferníku procházíte mezi notifikacemi a aplikačními widgety (alias Tiles), dlouhým podržením prstu na ciferníku vstoupíte do editačního režimu. Posunutí prstu směrem dolů odhalí lištu se zástupci rychlého spuštění a s notifikacemi. V tom jsou hodinky konzistentní s řadou Galaxy Watch4 od Samsungu.

Prohlídka Wear OS 3 v hodinkách Montblanc Summit 3: 

Většímu rozšíření hodinek Montblanc Summit 3 zatím brání vysoká cena. V Evropě se začnou hodinky prodávat od 20. července, a to za částku 1 270 EUR! A to v přepočtu znamená zhruba 31 tisíc korun. Na YouTube kanálu Montblanc najdete celkem 10 videí, v rámci nichž firma prezentuje tutoriály k jednotlivým funkcím hodinek. Dozvíte se, jak počítat kroky, měřit srdeční tep, okysličení krve, stres, spánek, a mnoho dalšího.

Diskuze (1) Další článek: Recenze mobilu Vivo X80 Pro. Premiant, který zatopí té nejvyšší konkurenci

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Google, iPhone, Android, Chytré hodinky, Mobilní aplikace, iOS, Apple Watch, Wear OS, Hodinky, Galaxy Watch4, Fossil, Montblanc summit, Dodělávka, Summit, Evropa, Aplikace, Ovládání, Korunka, Montblanc, Tiles, Google Wallet, Úkaz, Fitness, Tlačítko, Telefony s Androidem na Heureka.cz