Mony Mint je smartphone pro milovníky malých telefonů. Je velký jako platební karta

Éra malých telefonů je již bohužel zřejmě za námi, ovšem čas od času se najde firma, která to s malým telefonem opět zkusí, načež se dříve či později stejně vrátí k větším modelům. Po malých telefonech však přesto stále určitá poptávka je a utěšit se ji pokusí telefon Mony Mint. Ten to s kompaktnostní vzal opravdu vážně a má jít o nejmenší 4G telefon na trhu.

Není totiž malý, ale opravdu titěrný. Velikostí totiž odpovídá platební kartě, což dokládají rozměry 89 × 46 × 11,4 mm. Díky tomu se telefon vejde opravdu do jakékoliv kapsy včetně té malinké u džín, kam si mnozí dávají například pouzdro od sluchátek. Přesto nelze říci, že by telefon byl nějak hardwarově ošizený, jen bylo vše přizpůsobeno velikosti telefonu. Základem je maličký 3“ LCD displej s rozlišením 854 × 480 pixelů.

Maličký, přesto zvládne, co má

O výkon se stará 4-jádrový procesor doplněný o 3 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště. Telefon navzdory rozměrům také pobere dvojici nanoSIM karet. Nechybí USB-C konektor ani 3,5mm jack. Ústupkem bude pouze starší Android 9. K focení pak slouží základní 5Mpx fotoaparát. Z konektivity se můžete spolehnout na Wi-Fi, Bluetooth či LTE.

Nutno však dodat, že telefon je tak malý, že pro mnohé už může být jeho velikost limitující. Cílem zařízení však není být náhradou vašeho velkého smartphonu, ale spíše jeho malým doplňkem, který si s sebou vezmete například na běhání nebo tam, kde se bojíte, že byste svůj hlavní telefon mohli poškodit.

Mony Mint se o svůj úspěch pokouší na crowdfundingovém portále Indiegogo, kde již vybral požadovanou částku pro zahájení výroby. Telefon se prodává za 869 honkongských dolarů (2 500 Kč bez daně). Firma však produkty rozesílá po celém světě, včetně České republiky. První zájemci by se telefonu měli dočkat již tento listopad.

Představení malého smartphonu Mony Mint:

Diskuze (15) Další článek: Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Témata článku: Android, Smartphony, 3,5mm jack, Bluetooth, Indiegogo, Telefony, Wi-Fi, LTE, Kompaktní velikost, Džíny, Malý telefon, Sluchátko, Velikost, Telefon, Česká republika, Milovník, Platební karta, Telefony s Androidem na Heureka.cz



Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment