Mor se šíří dál. Také Sony připravuje telefon bez 3,5mm jacku

Sony brzy představí svůj první smartphone, na kterém bude chybět 3,5mm jack. U firmy, jejíž historie je silně vázána k audiu, je to vskutku bezprecedentní krok, který má jistou míru inspirace u iPhonu X. Nový model bude při poslechu hudby využívat konektor USB-C, do kterého zapojíte redukci na 3,5mm sluchátkový konektor.

Označení smartphonu zatím neznáme, odlišit jej zatím můžeme pouze podle interního označení amerického úřadu FCC (PY7-21831A). Telefon má mít rozměry 153 × 72 mm a displej s úhlopříčkou 5,7 palců, bude tedy menší, než Xperia XZ Premium. A to zejména díky menším rámečkům, protože zmiňovaný předchůdce má menší 5,5" displej. Bude bez jacku připravovaný nástupce, Xperia XZ2 Premium?

I když se předpokládá, že 3,5mm sluchátkový jack začnou renomovaní výrobci u svých smartphonů postupně vynechávat, vypadá to, že Sony bude mezi prvními. Neočekáváme, že o jack přijdou všechny letošní smartphony Sony, ovšem minimálně na jednom modelu jeho absencí výrobce otestuje reakce uživatelů. Zmiňovaný smartphone se zřejmě ukáže na únorovém veletrhu MWC v Barceloně. Bude se jednat, v pořadí, již o čtvrtou letošní novinku od Sony, již na veletrhu CES v Las Vegas byly představeny Xperie XA2, XA2 Ultra a Xperia L2.

Produktové video Sony Xperia XZ Premium

Zdroj Xperiablog

Diskuze (28) Další článek: Dvě mouchy jednou ranou. Google se domluvil s Tencentem, získá patenty a přístup do Číny

Témata článku: Sony, Smartphony, Xperia, USB-C, Spekulace, 3,5mm jack, MWC, Ostatní, Barcelona, Konektor, CES, Hardware, Sony Xperia XZ Premium, Mor, Jack, Připravovaný nástupce, Premium, Letošní smartphone, Xperiablog net, Jistá míra, Úřad FCC, Nový model, Zmiňovaný smartphone, Sluchátkový jack, Módní vlna


Určitě si přečtěte