Mor se šíří dál. Také Sony připravuje telefon bez 3,5mm jacku

Sony brzy představí svůj první smartphone, na kterém bude chybět 3,5mm jack. U firmy, jejíž historie je silně vázána k audiu, je to vskutku bezprecedentní krok, který má jistou míru inspirace u iPhonu X. Nový model bude při poslechu hudby využívat konektor USB-C, do kterého zapojíte redukci na 3,5mm sluchátkový konektor.

Označení smartphonu zatím neznáme, odlišit jej zatím můžeme pouze podle interního označení amerického úřadu FCC (PY7-21831A). Telefon má mít rozměry 153 × 72 mm a displej s úhlopříčkou 5,7 palců, bude tedy menší, než Xperia XZ Premium. A to zejména díky menším rámečkům, protože zmiňovaný předchůdce má menší 5,5" displej. Bude bez jacku připravovaný nástupce, Xperia XZ2 Premium?

I když se předpokládá, že 3,5mm sluchátkový jack začnou renomovaní výrobci u svých smartphonů postupně vynechávat, vypadá to, že Sony bude mezi prvními. Neočekáváme, že o jack přijdou všechny letošní smartphony Sony, ovšem minimálně na jednom modelu jeho absencí výrobce otestuje reakce uživatelů. Zmiňovaný smartphone se zřejmě ukáže na únorovém veletrhu MWC v Barceloně. Bude se jednat, v pořadí, již o čtvrtou letošní novinku od Sony, již na veletrhu CES v Las Vegas byly představeny Xperie XA2, XA2 Ultra a Xperia L2.

Produktové video Sony Xperia XZ Premium

Zdroj Xperiablog

Diskuze (28) Další článek: Dvě mouchy jednou ranou. Google se domluvil s Tencentem, získá patenty a přístup do Číny

Témata článku: Sony, , , , , , , , , , , , Sony Xperia XZ Premium, Headphone Jack, Únorový veletrh, Sluchátkový konektor, Renomovaný výrobce, Produktové video, Reakce uživatelů, Las Vegas, Premium, První smartphone, Sluchátkový jack, Nový model, Mor