Motorola A630: bejby komunikátor (první pohled)

Ačkoli vypadá jako komunikátor, je to "jen" mobil. Motorola A630 nabídne při podélném rozevření plnohodnotnou klávesnici a velký, kvalitní displej. I přes absenci operačního systému je funkční nabídka docela bohatá a ve výbavě nechybí ani fotoaparát.
Motorola A630: bejby komunikátor (první pohled) | wikipedia

O Motorole A630 bylo slyšet už v únoru tohoto roku, kdy se objevily její první oficiální obrázky. Následovalo oficiální představení a pak již jen dlouhé čekání na okamžik, kdy bude uvedena na trh. A ten právě teď nastal. Model A630 se začal v Americe prodávat za tři sta dolarů. Nabízen je zatím pouze u operátora T-Mobile, pro kterého je přednostně určen. Expanze na evropský trh není vyloučena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Krátce jsme se o Motorole A630 již zmiňovali na začátku června letošního roku. Kromě toho, že obsahuje spoustu nadstandardních funkcí, jej lze použít jako plnohodnotný instant komunikátor. Snad i díky integrované klávesnici získala A630 přezdívku „dětská Nokia 9500“.

Vezmete-li poprvé komunikátor do ruky, nebudete vědět, co si o něm myslet. Zavřený totiž vypadá jako trochu jako historická „cihla“ s miniaturním monochromatickým displejem a nikdy byste neřekli, že patří ve srovnání s ostatními Motorolami do nejvyšší třídy A. Jakmile však telefon otevřete, vykoukne široký barevný displej schopný zobrazit až 65 tisíc barev. Tento displej je navíc doplněn o velice kvalitní QWERTY klávesnici pro snadné psaní nejen SMS a MMS, ale i e-mailů (podporuje rozhraní POP3, SMTP, IMAP4) popř. zpráv pomocí vestavěného AOL Instant Messengeru.

     

Nejen zprávy

Ovšem nejen textováním živ je mobil. Široký vnitřní displej může sloužit kromě editoru textu také jako hledáček integrovaného digitálního fotoaparátu. Ten je umístěn v levém horním rohu nad malým vnějším displejem. Zachycené fotografie jsou v maximálním rozlišení 640 × 480 bodů. Lze také použít digitální zoom. Co se videozáznamů týče, komunikátor si s nimi poradí jako přehrávač. Pokud však budete chtít nějakou videosekvenci zachytit, zde bude třeba sáhnout jinam – toto už A630 nezvládne.


  

Velice bohatá je i multimediální výbava tohoto drobečka. Kromě klasických 24 hlasých polyfonních vyzváněcích tónů a melodií lze jako vyzvánění nastavit také skladbu ve formátu MP3. K obrazu svému si můžete A630 přizpůsobit pomocí stáhnutelných animovaných spořičů obrazovky, tapet a vyzváněcích tónů. Ani technologie Java není pozadu – podpora MIDP 2.0 to jen potvrzuje. K jednotlivým položkám v telefonním seznamu, kterých může být až 1000 včetně detailů jako jsou e-mailové a IM adresy, lze přiřadit nafocené fotografie jednotlivých uživatelů.

   

A co data?

I datový výčet je taktéž velice pestrý. Pro komunikaci s okolním světem využijete WAP verze 2.0 a GPRS nejvyšší třídy 10. Pro komunikaci s počítačem je pak přítomna technologie Bluetooth nebo datový kabel dodávaný společně s telefonem v balení. Synchronizovat s počítačem můžete také díky softwaru Phone Tools nebo za pomoci SyncML.

 

Ve zkratce

rozměry: 49 × 95 × 24 mm
hmotnost: 123 g
sítě: 900/1800/1900 MHz nebo 850/1800/1900 MHz

udávaná pohotovostní doba: až 10 dní
udávaná doba hovoru: až 7,5 hodiny 

vnější displej: monochromatický, rozlišení 96 × 48 bodů, 3 řádky
vnitřní displej: TFT aktivní, 65 tisíc barev, rozlišení 176 × 220 bodů

fotoaparát: integrovaný VGA (640 x 480)

paměť: vnitřní 5 MB, možnost rozšíření paměťovými kartami SD/MMC

datové přenosy: GPRS třídy 10, Bluetooth

další funkce: WAP 2.0, MIDP 2.0, Photo Caller ID, Instant Messaging, integrovaný hlasitý odposlech, e-mail (POP3, SMTP, IMAP4), SyncML, QWERTY klávesnice, podpora MP3

Diskuze (5) Další článek: Recenze routeru Asus WL-500g: jak na domácí síť s CDMA

Témata článku: Motorola, Nokia 9500, Motor, První pohled, A/B, Motorol, Pohled, Komunikátor


Určitě si přečtěte

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

** Letošní áčka od Samsungu začaly u třech základních modelů ** K nim se však brzy nabalily další, takže se v portfoliu začínáme ztrácet ** Galaxy A31 má hodně blízko ke Galaxy A41, má však lépe doladěný software

Martin Chroust | 16