Motorola A920: Symbian, GPS a UMTS

Motorola plánuje uvést svůj nový komunikátor na bázi SE P800, který bude pracovat nejen v současných sítích GSM, ale také v sítích třetí generace. Na rozdíl od svého švédského vzoru jej však vybavila i dalšími maličkostmi navíc.
Motorola A920: Symbian, GPS a UMTS | wikipedia

Spousta plánovaných a utajovaných mobilních telefonu vyplave na veřejnost díky webovým stránkách amerického schvalovacího úřadu FCC, na kterém se nedávno objevil i manuál ke komunikátoru od Motoroly s označením A920.

Motorola nedávno překvapila veřejnost, když použila ve svém chytrém telefonu A760 operační systém na bázi Linuxu. Do té doby využívala především svůj vlastní systém. Nyní je jasné, že lákadlo jménem Symbian nezůstalo z její strany opomenuto. Ve svém nejnovějším počinu, komunikátoru A920 využívá Symbian ve verzi 7. S přihlédnutím oka se jedná o stejný systém jako u oblíbeného Sony Ericsson P800. Od něj se liší především nabídkou ovládacích kláves. Displej je sice dotykový (tzn. že stále se většina úkonů bude uskutečňovat skrze pero), ale pro specifické akce jsou určeny klávesy. Třeba takové hry – při poloze „naležato“ ovládá pravá ruka směrový kurzor a levá má k dispozici dvě tlačítka nad displejem. Takové ovládání je určitě příjemnější než jen pomocí pera. Dalším podstatným rozdílem je možnost pracovat v sítích UMTS. Díky tomu naleznete u A920 hned dvě kamerky, které budou užitečné při budoucí videokonferenci. Parametry obou kamerek nejsou zatím známy a pokud nechceme spekulovat, necháme se překvapit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Třetí a poslední zásadní změnou oproti P800 má být přítomnost lokalizační služby GPS. Avšak na jaké úrovni bude fungovat, zda bude nutné připojit nějaký modul, nebo bude integrovaná uvnitř, se materiály nezmiňují.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Obrázky pořízené v grafickém menu dávají tušit svou inspiraci. Je jím opět P800, ale nebyla by to Motorola, kdyby si pár věcí nepředělala podle sebe. Všimněte si třeba ručního vkládání znaků, které je totožné jako u komunikátorů Accompli. Vždy píšete dva znaky vedle sebe, což je podstatně rychlejší než v případě konkurence s jedním políčkem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve zkratce:

  • Komunikátor Motorola A920
  • Síť: GSM/GPRS/UMTS, 900/1800/1900/2100 MHz
  • Funkce: SMS, MMS, Email, GPS, Video (MPEG4).
  • Paměť: SD/MMC slot
  • Spojení: IrDA, USB, Bluetooth (zatím nepotvrzeno)
  • Uvedení: termín není znám
Diskuze (2) Další článek: Telecom zdraží textovky a e-maily z budky

Témata článku: Motorola, GPS, Sony Ericsson P800, UMTS, Pravá ruka, Motor, MotorolVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace