Motorola Accompli 008 - vskutku chytré véčko (zkušenosti)

Motorola Accompli 008 nepatří mezi nejlevnější přístroje. Za vyšší cenou se však skrývá množství užitečných funkcí. I Accompli má ale své mouchy. Během doby, co telefon používám, jsem jich pár objevil.
Motorola Accompli 008 - vskutku chytré véčko (zkušenosti) | wikipedia
Kapitoly článku

Tento článek je dalším počinem do nové čtenářské rubriky Zkušenosti. Naši čtenáři se zde budou podílet o praktické zkušenosti s novými a zajímavými mobily, kterým jsme v recenzích nemohli věnovat tolik času. Právě při koupi nového telefonu se články tohoto typu můžou hodit, dlouhodobé zkušenosti majitelů jsou nenahraditelné. Pokud i vy vlastníte zajímavý přístroj (mobil, PDA či příslušenství atd.), pošlete redakci uživatelskou recenzi o minimálním rozsahu 3000 - 4000 znaků (jedna strana A4 ve Wordu). Nejlepší kousky pak budou zveřejněny.


Přístroj se dá používat nejenom jako mobilní telefon, ale také jako PDA. Pokud nechcete být rušeni, můžete "vypnout" anténu a přístroj  používat pouze jako PDA. Ovládání je velice jednoduché. Telefon má pouze čtyři tlačítka. Jedno slouží k vypnutí a zapnutí přístroje, druhé pro návrat do  hlavního menu telefonu a poslední dvě pro posun kurzoru nahoru nebo dolů. Na levém boku je ovladač hlasitosti, při jeho stisknutí můžete potvrdit zvolenou položku v menu. Na druhé straně telefonu je tlačítko, kterým se pouze spouští nahrávaní zvuků do zabudovaného diktafonu. Diktafon dokáže pojmout až tři minuty záznamu. Ostatní funkce se ovládají přes dotykový displej malým perem, které je schováno uvnitř přístroje.

Displej rozhodně nezklame

Zobrazovací schopnosti Motoroly Accompli 008 mě opravdu velice potěšily. Telefon má vysoké rozlišení a dokáže zobrazit čtyři odstíny šedi. Displej je dotykový, zabírá většinu plochy spodní části telefonu a celý přistroj se přes něho velice pohodlně ovládá. Můžete si nastavit kontrast, časovou prodlevu po které se displej sám vypne a zkalibrovat dotykové vlastnosti displeje. V horní části displeje se nachází informace o signálu, o přijaté zprávě nebo zmeškaném hovoru. Dále zde naleznete tlačítko na ruční vytáčení telefonního čísla, čas a stav baterie. V dolní časti je dále informace, jaký typ vyzvánění právě používáte (žádné,zvukové,vibrační nebo obojí), název sítě, a tlačítko pro přístup k SimToolkitu (pokud ho Vaše simkarta obsahuje).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Displej je dotykový, pracuje ve vysokém rozlišení a telefon se přes něho dobře ovládá. S wapovým prohlížem
můžete zavítat třeba na stránky MobilManie

Na pravé straně displeje jsou čtyři záložky. První slouží pro práci s přístrojem jako s telefonem - zde naleznete telefonní seznam, SMS  zprávy, seznam posledních hovorů, e-mailového klienta a wapový  prohlížeč. Telefonní seznam je samozřejmě vícepoložkový, ke každému jménu můžete zapsat dva telefony do práce, dvě faxová čísla, telefon domů, mobilní telefon,pager a dav emaily. Dále si zde můžete zaznamenat adresu do práce a domů. Nevýhoda tohoto seznamu je ale skrytá a objevil  jsem ji až delším používáním přístroje. SMS zprávu totiž můžete poslat pouze na číslo uvedené v položce Mobilní telefon, takže pokud chcete dotyčnému poslat zprávu na více telefonních čísel, musíte je buď napsat  ručně, anebo mít jeho jméno uvedené v seznamu vícekrát.

Textovku za chůze nenapíšete

Množství záznamů v telefonním seznamu je závislé na volné paměti, která  je sdílená pro všechny ostatní aplikace a má celkovou kapacitu 2 MB. SMS zprávy v přístroji se čtou velice pohodlně díky velikému displeji. Můžete si je opět ukládat do různých složek. Pokud zprávu smažete, přesune se do koše, který můžete později vysypat nebo si ve vlastnostech koše nastavit mazání zpráv po určité době nebo  dosažení určitého počtu. Jednou jsem do přístroje uložil asi 1500 zpráv, ale pak se již  začal chovat "podivně", občas dokonce zamrznul. Psaní zpráv je také velice pohodlné a rychlé. Narozdíl od běžného telefonu na tomto  přístroji nenapíšete SMS během chůze. Všechny znaky se musí naťukat na malé nakreslené klavesnici v dolní polovině přistroje. Motorola také umí rozeznávat napsané znaky, ale tento druh psaní  není tak rychlý a navíc občas napsaný znak rozpozná špatně.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ve skicáku si můžete nakreslit libovolný obrázek. Hry jsou příjemným spestřením, ovládání přes displej
ale není příliš praktické. Kalkulačka má mnoho funkcí

Během psaní můžete text označit a smazat stejně jako ve Windows. Telefon umí dlouhé SMSky a zobrazí počet napsaných znaků před odesláním zprávy. Zajímavostí je jistě možnost, zvolit čas automatického odeslání zprávy. Bohužel to lze jen v aktuální den. Uživatele potěší také přehled 20 volaných, 20 přijatých a 20  zmeškaných hovorů. U každého hovoru je napsáno jméno, telefonní číslo, čas začátku hovoru, datum, délka hovoru a cena. Opravdu perfektně řešený je e-mailový klient. Při spuštění klienta jste dotázáni, zda se chcete připojit k internetu hned nebo až později, tj. si můžete napsat v offline režimu své zprávy a pak je odeslat všechny najednou. Pošta je rozdělena do složek a používání klienta je velice podobné používání Outlooku apod.

Poslední položkou v první záložce je wapový prohlížeč. Bohužel se mi nikde nepodařilo najít čítač dat, který by prozradil, kolik KB  jsem přijmul a poslal, nebo jak dlouho jsem byl připojen přes CSD  připojení. Kvůli tomu se trošku ztrácí kontrola nad náklady za připojení.

Témata článku: Motorola, Véčko, Automatické odeslání, ACC, Accompli, Zkušenost, Motorol, Chytré véčko, MotorVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Automatika i spousta ruční práce. Jak ČT vylepšovala obraz Chalupářů?
Lukáš Václavík
TelevizeVideoHudba, filmy, seriály