Motorola chce patřit mezi lídry v 5G smartphonech. Už jich má celkem sedm

Motorola si v současné době připomíná dvě výročí. Před dvěma lety, konkrétně 3. dubna 2019, nabídla první komerčně dostupný smartphone s 5G konektivitou. Tehdy ještě nešlo o samostatné zařízení, ale o částečně modulární smartphone Moto Z3 s nasazeným 5G krytem Moto Mod.

Ve stejný den, ale už v roce 1973, tedy před 48 lety, předvedla americká firma první přenosný mobilní telefon v podobě prototypu modelu Motorola DynaTAC 8000X a uskutečnila z něj první telefonní hovor v mobilní síti. Na tyto milníky chce výrobce navázat také v oblasti současných rychle se rozvíjejících 5G sítí. Pro jejich využití má v nabídce už celkem sedm různých modelů.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola má v nabídce těchto 7 smartphonů s 5G konektivitou | Zdroj: Motorola

Motorola dosud uvedla své 5G smartphony na více než třiceti trzích po celém světě. Mimo to drží rekord v nejrychlejším stahování do mobilu připojeného k 5G na milimetrových vlnách, a to 2 Gbit/s z února 2020. Uvedením cenově dostupnějších zařízení Moto G50 a Moto G100 chce výrobce přinést 5G technologii širšímu spektru zákazníků na dalších trzích světa.

Infografika: jak šel čas s Motorolou a 5G

Klepněte pro větší obrázek

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (2) Další článek: Google vysvětlil chybu ve WebView, která dočasně ochromila Android. Už se to prý nestane

Témata článku: Motorola, , , , , , , Mobilní síť, Lídr, SMA, Mobilní telefon, Moto Mód, DynaTAC