Motorola Droid 2 vzdává hold Hvězdným válkám

Proti prvnímu Droidu a jeho evropské odnoži Milestone přijde Droid 2 rovnou s Androidem 2.2 Froyo. Bude rychlejší, silnější a s lepší QWERTY.

Motorola ve spolupráci s americkým operátorem Verizon Wireless představuje nástupce svého nejlepšího komunikátoru Droid. Ten se v Evropě prodává jako Milestone a právě on se zasloužil o to, že tradiční americký výrobce už se nepotácí finančně v červených číslech. Je proto nejvyšší čas na nástupce. Žádné složité vymýšlení nového názvu, je to prostě Droid 2.

Výrobce se chlubí, že druhý Droid bude po všech stránkách lepší. Lví podíl na tom má hlavně osazený systém Android ve verzi 2.2 Froyo, který nativně nabídne některé nové funkce, jako např. Wi-Fi hotspot nebo plnou podporu Flashe 10.1 v internetovém prohlížeči. Motorola zase zapracovala na bočně výsuvné QWERTY klávesnici, na které by se mělo psát pohodlněji díky větší plastičnosti kláves. Vytratil se D-pad, směrové klávesy se ukryly mezi ostatní tlačítka ve čtyřech řadách. Všechny klávesy tak mohou být o něco prostornější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola opět vsadila na typický hranatý design a konzervativní zpracování. Prakticky stejné zůstaly rozměry 116 × 61 × 14 mm a hmotnost kolem 170 gramů. Zásadní změnou je ale osazený procesor. Někteří majitelé původního Droidu si stěžovali, že 550 MHz je na tak vybavený stroj málo, Motorola je vyslechla a do druhého syna téhož jména implementovala gigahertzový Cortex A8.

Displej si zachoval rozlišení 480 × 854 bodů a úhlopříčku 3,7 palce. Motorola už se nebojí multitouche ani na americkém kontinentu, Droid 2 bude mít tuto funkci hned od začátku. Samozřejmostí je kompletní konektivita včetně Wi-Fi, GPS a 3G. Fotoaparát s rozlišením 5 Mpx doplní LED blesk i autofocus, ale HD video nahrát nedokáže, k tomu mají v Motorole model Milestone XT720. Vnitřní paměť s kapacitou 8 GB půjde rozšířit kartami microSD (až do 32 GB), američtí uživatelé najdou v balení rovnou jeden 8GB kousek.

Klepněte pro větší obrázek

Motorolu Droid 2 ve verzi pro CDMA sítě začíná ode dneška exkluzivně prodávat americký operátor Verizon Wireless za 200 dolarů při dvouletém tarifním úpisu. Vedle paušálu si mohou zákazníci za další poplatek 20 dolarů měsíčně aktivovat službu 3G Mobile HotSpot a používat mobil jako Wi-Fi router. Zatím není potvrzeno, zda Motorola nabídne Droid 2 také v GSM verzi pro Evropu. Předpokládáme, že se tak stane a úspěšný Milestone se také dočká svého nástupce.

Jako poctu legendárnímu robotovi R2-D2 z Lucasovy ságy Hvězdné války nabídne americký Verizon v průběhu září také limitovanou edici Droida 2. Tato verze dostane navíc speciální obsah s tematikou Hvězdných válek, přizpůsoben bude také vzhled přístroje.

Diskuze (28) Další článek: Sharp ještě letos přijde s 3D displejem. Brýle netřeba

Témata článku: Motorola, , Hold, Hranatý design, Vymýšlení, Americký Verizon, Motorola Droid, Motorol, Droid, Motor