Motorola experimentuje se skládačkami. Vyrobí modulární telefon s flexibilním displejem?

Motorola po kladném přijetí obrozeného Razru dost možná uvažuje o dalších modelech založených na flexibilním displeji. Jedním z patentových návrhů u amerického patentového úřadu USPTO má být podle nizozemského portálu LetsGoDigital skládací telefon s částečně modulární konstrukcí. V přídavném modulu by se měl skrývat fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázek
Koncept modulárního telefonu s flexibilním displejem (Zdroj: LetsGoDigital.org)

Hlavní myšlenka spočívá v tom, že u již představeného Razru nedovolí běžná véčková konstrukce osadit do těla pokročilejší optiku fotoaparátu, aniž by nebyla omezena kapacita baterie nebo nevzrostla tloušťka zařízení nad únosnou hodnotu. Samostatný modul pro foťák by naproti tomu mohl přinést dostatek prostoru. Podobně by se mohla rozšířit třeba i kapacita baterie, přidat kvalitnější reproduktor atd.

Uvedený koncept ještě rozhodně nemusí znamenat, že Motorola skutečně začne takové zařízení vyvíjet. Víme, že například při vývoji Razru smetl výrobce desítky návrhů ze stolu už ve fázi výkresů. Navrhované řešení modulů s flexibilním tělem může sice působit zajímavě a svým způsobem i futuristicky, z minulosti ale víme, že na modulární konstrukci pohořely značky jako Google, LG a i samotná Motorola, resp. její mateřské Lenovo ukončilo projekt přídavných krytů Moto Mods.

Diskuze (2) Další článek: Huawei P40 Pro: Pět foťáků od Leiky a neuvěřitelná grafenová baterie

Témata článku: Motorola, Razr, Fotoaparát, Baterie, Koncepty, Flexibilní displej, Modularita, Kladně, Kapacita baterie, Modul, Sklad, Telefon, Konstrukce, Displej, Motto Mods, Razru, USPTO, Koncept


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze