Motorola je na dobré cestě porazit Nokii a stát se jedničkou na trhu

Motorola a Nokia zveřejnily výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Často to jsou jen čísla a s pozicí na trhu se příliš nehýbe, na předních místech už dlouhý čas ani o chlup. Jenže Motorola roste nevídanou rychlostí a jestli si takové tempo udrží, budeme brzy svědky boje o první místo.

Motorola jede

Motorola oznámila raketový nárůst prodejů (kompletní výsledky hospodaření najdete na této stránce). Tržby společnost vzrostly o rekordních 10,9 miliardy dolarů, pro srovnání za druhé čtvrtletí roku 2005 to bylo 8,4 miliardy. To je meziroční nárůst o 29 procent. Čistý zisk společnosti poskočil o 45 procent na 1,4 miliardy dolarů.

Nejúspěšnější prodeje mobilních telefonů slaví značka Motorola právě nyní. Podařilo se jí prodat 51,9 milionu mobilních telefonů, což je ve srovnání s minulým rokem 53% nárůst a o 12,4 % více než v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku. Motorola předpokládá, že ve třetím čtvrtletí účetního roku 2006 dosáhne tržeb ve výši 10,9 až 11,1 miliardy dolarů. To představuje meziroční nárůst předpokládaných příjmů o 20 až 23 %.

I Nokia zveřejnila výsledky svého hospodaření, kompletní jsou k dispozici na této stránce. Za druhé čtvrtletí prodala 78,4 milonu mobilních telefonů, a to je ve srovnání s růstem prodejů Motoroly „pouze“ o čtyři procenta více než v minulém čtvrtletí letošního roku a o 29 % meziročně. Když se podíváme na peníze, pak zaznamenala Nokia tržby v hodnotě 9,8 miliardy eur, minulý rok to bylo 8 miliard. Nárůst o 22 %.

Opravdu není krása všechno?

Ve středu jsme vás informovali o tom, že Motorol Razr V3 už pracuje v rukách uživatelů po celém světě více než 50 milionů. Dle mého soudu je právě ona „žiletka“ modelem, který zdá se slibný vývoj výrobce nastartoval. Značku pozvedl podobně jako se to kdysi povedlo Sony Ericssonu s modelem T610.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr V3

Celkový koláč podílu na světovém trhu se po zveřejnění zpráv odhaduje následovně: Nokia si stále drží první pozici se čtyřiatřiceti procenty. Motorola nebyla ale ještě nikdy tak blízko jedničce, její podíl je 22 %. Následuje Samsung a LG Electronics, pro někoho možná nečekaně pátý je Sony Ericsson s necelými šesti procenty.

Výrobce

Podíl na trhu

Nokia 34 %
Motorola 22 %
Samsung 7,9 %
LG Electronics 6,9 %
Sony Ericsson 5,9 %

Motorola si získala uživatele zejména svým designem, uživatelským prostředím to rozhodně nebylo. Není divu, s tenoučkou konstrukcí véčka a leptanou klávesnicí přišla jako první. Co na tom, že dnes má Razra každý, přitom dříve si jej dovolila jen smetánka? Motorole se dobře prodává a to jí zajímá. Proto bude v rodině tenkých pokračovat a nástupce K1 už je schválen k prodeji. Nokia je lepší ve výbavě, mnohem více se angažuje v podpoře multimédií – hudební telefony, velkokapacitní úložiště v malých paměťových kartách ve většině nových modelů a fotomobily mnoha megapixelů. Kromě toho funguje právě u Nokie silněji klan vyznavačů značky.

Diskuze (70) Další článek: Tak se fotí Sony Ericssonem P990i

Témata článku: Motorola, Nokia, Ostatní, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Klan, Pór, Trh, Motorol, Motor, StátSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony