Motorola láká na třetí ohebný Razr s ještě větším vnějším displejem. Flipům od Samsungu roste konkurence

  • Skládací véčko je synonymem pro Galaxy Z Flip3 od Samusngu
  • Aktuální Razr 5G na špičku specifikacemi nestačí
  • Chystaný Moto Razr (2022) však Samsungu zřejmě dost zatopí

Ohledně připravované Motoroly Moto Razr (2022), jakožto konkurenta pro připravovaný Samsung Galaxy Z Flip4, se toho namluvilo už hodně, jenže už pár měsíců je ticho po pěšině. Mlčení prolomil až šéf čínského Lenova, Chen Jin, který chystaný smartphone bez okolků v krátkosti ukázal na pódiu.

Fotografie, které první ukázku potvrzují, pocházejí ze sociální sítě Weibo, takže nečekejte žádnou zázračnou kvalitu. Už na první pohled je však vidět výrazné zeštíhlení konstrukce, protože véčko přijde o výraznou bradu ve spodní části. I samotné tělo už není tak hranaté, ale je o něco více zaoblenější. A zbytek detailů můžeme vyvodit z nově zveřejněného produktového videa, na němž ze stínů vystupuje právě připravovaný Razr (2022).

Vylepšená konstrukce a špičková výbava

Ten bude konečně cílit na náročnější klientelu, a to i díky většímu vnějšímu displeji, novém duálnímu fotoaparátu a přepracovanému pantu. Vnější panel naroste do úhlopříčky tří palců, zatímco u foťáků se očekává konfigurace 50 + 13 Mpx. Vnitřní 6,7" skládací P-OLED panel se bude moci opřít o 120Hz obnovovací frekvenci, tempo bude diktovat Snapdragon 8+ Gen 1, na nějž má v Evropě navázat až 12GB RAM a 512GB úložiště.

Klepněte pro větší obrázek
Moto Razr (2022) přijde o výraznou bradu pod displejem, telefon bude v rozích výrazněji zakulacen

Jenže jediné informace zatím pochází z Číny, a tak je jasné, že právě zde se začne véčko nabízet jako první. Zda přijde řada i na Evropu, zatím nevíme, ale v zákulisí se skloňuje částka 1 149 EUR (cca 28 tisíc korun), což by mohlo znamenat, že se s véčkem potkáme i u nás. Připomeňme, že rok a půl starý Razr 5G se při vstupu na trh prodával za necelých 40 tisíc Kč.

Skládacím véčkům aktuálně dominuje Samsung, jenže až dosud vypadala bitva v tomto segmentu vcelku jednostranně. Motorola se s prvními dvěma generacemi ohebného Razru výrazněji neprosadila, Jihokorejci tak zatím neměli větší konkurenci. Teprve loni přišlo véčko Huawei P50 Pocket, jenže tomu zase chyběly služby Googlu. Motorola tak dostane šanci znovu výrazněji zasáhnout do hry, uvidíme, zda jí využije.

Produktové video Motoroly Moto Razr (2022):

Zdroj: Weibo[1], Weibo[2]

Váš názor Další článek: Letní akce Xiaomi. Výrobce dává slevy i na nejnovější smartphony, ušetřit můžete až 3 000 Kč

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Motorola, , , , , , , Displej, Jihokorejec, ? Displej, Motto Razr, Razru, F +, Konkurence, Evropa,