Motorola oživí legendu. Nový Razr má jméno MotoCupé

Smutníte po zašlé slávě Razru? Chybí vám véčka? Potrpíte si na futuristický design? Pak vás určitě osloví sportovní Moto Cupé. Jen výbava by mohla být bohatší.

Na veřejnost už dříve prosakovaly zvěsti, že Motorola zkusí oživit svůj nejúspěšnější model novodobé historie, véčkový Razr. Nikdo tyto útržky nebral příliš vážně, protože paradoxně Razr a jeho nejrůznější pozdější klony, které v průběhu času zastarávaly jak ve vzhledu, tak ve výbavě a ovládání, nakonec vedly téměř k zániku mobilní divize Motoroly. Ta však nyní zažívá díky Androidu renesanci, a tak si může dovolit i malý výstřelek. Véčkový model vycházející z koncepce Razru má futuristický vzhled a atraktivní název Moto Cupé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podobně jako kupé mezi auty, nepřijde ani nová Motorola k chuti širokým masám. Předně véčková konstrukce má svůj zenit za sebou, dále hi-tech design, který připomíná vzhledově vojenské letouny F-117 s technologií stealth, nebude vyhovovat úplně každému. Uklidnit konzervativce může fakt, že na rozdíl od globálně rozšířeného Razru se Moto Cupé objeví pouze na trhu v Jižní Koreji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za efektním vzhledem stojí použití materiálů s různou hrubostí povrchu a jinými odstíny černé. Cupé po Razru zdědilo i tolik typickou bradu, i když ta tentokrát nevystupuje až na reliéf vrchní části vyklápěcí konstrukce. Vedle designu a provedení toho ovšem není na novince mnoho co obdivovat. Bude to další hloupý telefon s mírně nadprůměrnou výbavou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavní TFT displej uschovaný na vnitřní straně horního flipu nabídne na úhlopříčce 2,4" standardní rozlišení QVGA (240 × 320). Samozřejmě zde není řeč o dotykovém displeji, telefon se bude ovládat výhradně pomocí numerické klávesnice na dolním flipu. Zajímavé je, že Motorola upustila od ploché leptané klávesnice a nahradila je klasickými plastovými tlačítky. Plošší a pokovené jsou funkční a směrové klávesy nad numerickou částí. Sekundární vnější displej je vyroben technologií OLED a má úhlopříčku 0,96".

Telefon se (v zavřeném stavu) poskládal do přibližného kvádru o rozměrech 108 × 53 × 14 mm, vážit má včetně vložené Li-Pol baterie s kapacitou 950 mAh kolem 115 g. Za zmínku stojí ještě podpora sítí 3G včetně rychlých dat HSDPA, integrovaný 3Mpx fotoaparát a pro korejské účely zabudovaná digitální televize standardu DMB. Motorola bude v Koreji telefon prodávat prostřednictvím tamního operátora SK Telecom.

Diskuze (30) Další článek: Se šéfem české Nokie o symbianových novinkách

Témata článku: Motorola, Razr, Motorola Razr, Ráz, Výstřelek, Odstín černé, Nov, Futuristický vzhled, Motorol, Jméno, Razer, Motor


Určitě si přečtěte