Motorola postupně mění design. Zadní strana smartphonů bude připomínat Samsung nebo Huawei

Smartphony Motorola jsou dosud vizuálně snadno rozeznatelné, zejména díky výraznému kruhovému modulu na zádech, v němž je umístěn fotoaparát a typické logo se stylizovaným písmenem M. Americká značka ve vlastnictví čínského Lenova ale nejspíš spěje k postupné obměně zažitého designu.

Napovídá tomu podoba nového očekávaného modelu střední třídy, který bude nejdřív uveden zřejmě na čínském trhu pod názvem Motorola P40. Rendery nového zařízení zveřejnil důvěryhodný twitterový účet @OnLeaks ve spolupráci s portálem pricebaba.com. Původní informace hovořily i o pojmenování Moto G8, to ale vzhledem k nedávnému uvedení rodiny Moto G7 není příliš pravděpodobné.

Z obrázků vyplývá, že Motorola dále pracuje na zužování rámečků okolo displeje a kromě spodního okraje se jí to daří. Vyhnout se nechce ani trendovému „průstřelu“ pro selfie kameru. Největší změna je ale na zadní straně. Kruhový vystouplý modul fotoaparátu chybí a čočky se místo toho řadí jako semafor do levého vrchního rohu. Takový design zad je prakticky k nerozeznání od mnoha modelů Huawei nebo Samsungu.

Novinka by na globálním trhu mohla nahradit loňskou Motorolu One. Už ta se od jiných modelů portfolia odlišovala designem. Nástupce má mít 6,2palcový displej, 12Mpx trojitý fotoaparát, procesor Snapdragon 675 a minimálně 4 + 64 GB paměti. Datum uvedení zatím neznáme.

Diskuze (6) Další článek: Harry Potter: Wizards Unite vstupuje do bety. Testování začíná na Novém Zélandu

Témata článku: Lenovo, Motorola, , , , , , , SMA, OnLeaks, Samsung Ne, Děs, Samsun, Modul, Zadní strana, Huawei nebo Samsung, , DESI, Model, Displej, Postup, Uvedení, Samsung nebo Huawei