Motorola představuje novou aplikaci fotoaparátu. Vedle Razru 5G ji dostanou i další modely

Motorola představila novou aplikaci pro ovládání fotoaparátu Kamera 3.0 poprvé ve svém véčkovém smartphonu Motorola Razr 5G. Aplikaci jsme v naší recenzi zhodnotili jako jednu z nejpřehlednějších pro fotomobily s Androidem. Americká značka nyní oznámila, že ji dostanou i další modely „vydané v tomto a příštím roce“. Zda to znamená i aktualizaci starších modelů (např. Motorola Edge+ by si takový update určitě zasloužila), z tiskové zprávy přímo nevyplývá.

Vylepšení aplikace proběhla na základě zpětné vazby od uživatelů a pozitivně se odrazila hlavně v jednoduchosti a intuitivnosti ovládání. Hlavní režimy na základní liště zůstávají pouze dva – fotografie a video – další nastavení jsou ukrytá do podnabídek. Graficky bylo rozhraní upraveno tak, aby bylo pružnější a modulárnější a mohlo růst společně s výškou větších obrazovek.

5 hlavních principů aplikace Kamera 3.0:

  • Intuitivní: Přidání funkcí umělé inteligence do dnešních senzorů fotoaparátu ve smartphonu může pomoci dosáhnout kvalitnějších fotografií. Vzhledem k automatickému charakteru jejich užívání může být matoucí orientovat se v tom, které z nich se používají a jak je zapnout a vypnout. Pro usnadnění byly některé možnosti ovládání, například Časovač a Blesk, přesunuty pod hledáček a funkce, jako je Přiblížení, byly přemístěny do spodní části hledáčku, což usnadňuje manipulaci s telefonem jednou rukou.
  • Inteligentní: Fotoaparát obsahuje funkce umělé inteligence, jako je například Detekce scény. S novým rozhraním byly tyto funkce přemístěny do horní části obrazovky, takže je uživatelé mohou snadno zapínat a vypínat a rychle vidět, kdy zařízení automaticky detekuje scénu nebo navrhuje určité režimy, jako například Noční vidění nebo Portrét.
  • Vylepšená: Pro vylepšení vizuálního zážitku obsahuje aplikace Kamera 3.0 i celkové oživení grafiky. Od zjednodušeného ovládání, počtu ikon a celkově snadného použití pro aplikaci fotoaparátu až po prvky, jako je efekt živého rozostření, zaoblený rohů a méně ikon.
  • Posílená: Nová aplikace klade důraz i na možnost přizpůsobení ze strany uživatele. Například karusel „režimů snímání“ byl zjednodušen a přesunut do dolní části hledáčku pro rychlé přepínání mezi fotografií a videem. Toto je také možné přizpůsobit pomocí nejčastěji používaných režimů.
  • Flexibilní: Nové rozhraní bylo vyvinuto tak, aby bezchybně fungovalo na všech budoucích zařízeních – bez ohledu na velikost obrazovky nebo sérii. Například na véčku Razr 5G je klíčové mít bezproblémové rozhraní na malém displeji Quick View, stejně jako na větším hlavním displeji, což umožňuje i upravená aplikace fotoaparátu.
Diskuze (2) Další článek: Samsung jde ve stopách Applu. U Galaxy S21 mají chybět sluchátka i nabíječka

Témata článku: Motorola, Android, Aplikace, Umělá inteligence, Fotoaparát, Fotomobily, Kamera, Časovač, Ovládání, Blesk, Hledáček, Rozhraní, Portrét, Nové rozhraní, Quick View


Určitě si přečtěte