Motorola přidala do foťáku skener dokumentů. Novou funkci už má Moto G100

Motorola přidává do své aplikace fotoaparátu nový profil „Skener“. Funkci, která umožní digitalizaci dokumentů pomocí smartphonu, už si mohou vyzkoušet majitelé modelu Moto G100. Časem se ve formě aktualizace dostane i na další smartphony značky Motorola. Uživatel tak nebude muset pro skenování dokumentů instalovat aplikace třetích stran.

K nové funkci se dostanete přímo v aplikaci Fotoaparát, kde potáhnutím zprava doleva vstoupíte do režimu fotoaparátu a v části „Fotografie“ vyberete režim Skener. Potom stačí namířit foťák na text, který se má digitalizovat, v případě potřeby přiblížit, a vyfotit snímek.

Klepněte pro větší obrázek
Skener se v aplikaci fotoaparátu objevuje jako třetí z hlavních profilů vedle Fotek a Videa | Foto: Motorola

Po dokončení digitalizace lze upravit kontrast, ořezat okraje nebo na text aplikovat některá další vylepšení. Digitalizované soubory se ukládají jako obrázek ve formátu JPG nebo je lze přímo v aplikaci Google Fotky (předinstalovaná jako primární aplikace k prohlížení fotek na smartphonech Motorola) převést do dokumentu PDF.

Další funkcí Skeneru je možnost vykopírování textu z obrázku. To se hodí, pokud například text z časopisu nebo knihy chcete použít do jiného dokumentu, ale nechce se vám jej přepisovat ručně. K tomuto účelu stačí vybrat obrázek s textem, potáhnutím prstem nahoru získat přístup k informacím a kliknout na „Kopírovat text“. Potom vyberte klíčový text a kliknete na „Kopírovat text“.

Motorola pracuje na vzdáleném bezdrátovém dobíjení telefonů:

Diskuze (2) Další článek: Apple představil přídavnou baterii pro iPhone. Připojí se přes MagSafe

Témata článku: Motorola, , Motorola Moto G100, Aplikace, PDF, F +, Google Fotka, Skener, Foťák, Funkce, Text, Dokument, Nová funkce