Motorola Razr dostala Android 10. Vnější displej ohebného véčka toho teď umí víc

Stylové véčko s flexibilním displejem dostává v těchto dnech aktualizaci na novou verzi systému. Kromě známých vylepšení, které s sebou přináší Android 10 jako takový, se majitelé mohou těšit na přidané funkce vnějšího 2,7palcového dotykového displeje. Nově umožní například rychlé vytáčení oblíbených kontaktů bez nutnosti rozevřít telefon, odpovědět na zprávu nebo pořídit selfie.

Vnější OLED displej, zvaný též QuickView, není sice největší, ale na mnoho činností souvisejících zejména s rychlým potvrzováním akcí nebo výběr volby z několika možností postačuje. Nově levým potáhnutím vyvoláte oblíbené kontakty, pravým potáhnutím aktivujete selfie kameru. V ní je dokonce možnost volby několika režimů (skupinové selfie, portrét, zvýraznění barvy). Pokud dostanete příchozí zprávu, můžete zobrazit plnou klávesnici a odepsat z ní.

Vnější displej ukazuje také základní pokyny k navigaci, umožňuje ovládat písničky v hudebním přehrávači, ale například i ve Spotify, slouží jako náhledové okno k video volání a už od dřívější verze zobrazuje čas a příchozí notifikace. S novým updatem se tak možnosti vnějšího panelu a rychlých interakcí bez rozevření véčka stávají opět o něco bohatší.

Motorola Razr (2019)
rozměry a hmotnost: 172 × 72 × 6,9 mm, 205 g
displej: 6,2", kapacitní P-OLED, 876 × 2 142, 373 PPI
sítě: GSM, 3G, LTE
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 2 510 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 710 (8× Kryo 360, 2 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 16MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
52 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Diskuze (2) Další článek: Apple zase tahá za kratší konec. Nový jailbreak prolomí prakticky jakýkoliv iPhone

Témata článku: Motorola, Android, Aktualizace softwaru, Android 10, Véčko, Spotify, Selfie, Uživatelské prostředí, Gesta, Razr, Druhý displej, Motorola Razr (2019), Rozevření, Dostal, DOS, Pokyn, Displej, Brzká verze, Dostál, Základní pokyn, Mobilní telefony véčka na Heureka.cz