Motorola Razr slaví narozeniny. Ne ohebná novinka, ale její legendární předek

Legendární Motorola Razr V3. V červenci 2004 představený telefon tehdy chtěli všichni od stylových manažerů přes nafintěné modelky po teenagery, kteří si nemohli dovolit jeho značnou cenu. Kombinace kovu a jako břitva (anglicky razor) tenkého těla v tehdejším světě bachratých plastových Nokií působila jako zjevení. Teď tato mobilní legenda slaví 16. narozeniny.

Motorola je titánem mobilního telefonování. Historicky první hovor proběhl na přístroji této značky a celé dekády tihle Američané udávali směr. S přelomem tisíciletí světu mobilů vládla Nokia a Motorola jakoby ztrácela dech. Povedl se jí však ještě jeden globální hit: Razr V3.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle Razr fotil. Názorná ukázka pokroku, jaký udělala mobilní fotografie za 16 let...

Motorola se snažila z fenoménu vytěžit maximum, přinesla několik speciálních edicí, v následujících letech přišla řada vylepšených a odvozených modelů, ale všechny byly jen slabým stínem původní „Žiletky“. Prodeje slábly, firma (resp. její mobilní divize) měnila majitele, až značka skončila v rukou čínského Lenova. Z jeho továren stále vychází telefony značky Motorola, prodávají se i na našem trhu a sklízí kladné ohlasy od recenzentů i uživatelů.

Nedávno jsme zapnuli redakční Razr V3. Stále má své kouzlo:

Nová doba, nový Razr

V listopadu 2019 se vrátilo i slavné jméno Razr. Výrobce byl odvážný a sáhnul po velmi mladé technologii, ohebném displeji. Razr (2019) tak získal punc průkopnického modelu, znovu jde o velmi drahou stylovku.

Svět se však rozdělil. Jedna část se nechala unést legendou a ohebným displejem, druhá část upozorňuje na kompromisní výbavu. Pokud patříte do první skupiny, novodobý Razr můžete koupit i u nás, jen si od jara drží cenu 40 tisíc korun.

Diskuze (4) Další článek: Taková nabídka tu ještě nebyla. O2 má 100 GB mobilních dat za 300 Kč!

Témata článku: Motorola, Ohebný displej, Legendy, Razr, Motorola Razr, Motorola Razr (2019), Značka, Předek, Narozeniny


Určitě si přečtěte

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40