Motorola Razr V3: absolutní vrchol luxusu (velký test)

Má kovové kryty – tloušťku 14 milimetrů – obrovský displej – plochou klávesnici, jakou jsme ještě neviděli. K tomu všemu je Motorola Razr V3 špičkově vybavený mobilní telefon. Nenechte si ujít první českou recenzi doplněnou více než 120 obrázky.
Motorola Razr V3: absolutní vrchol luxusu (velký test)

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 • fotogalerie se všemi obrázky
 • nerozdělená recenze v textové verzi

Motorola má velkou tradici v produkci luxusních a neobvyklých telefonů. Nikdy ale nesahala k ryzí líbivosti jako některé jiné značky, člověk jejím telefonům musel trochu přijít na chuť. Začalo to už před téměř deseti lety véčkovými StarTacy, které byly tak ošklivé, až byly hezké. Následovala první evropská véčka (V3688 a další), nesmíme zapomenout na kovový model V60, na telefony s otočnou konstrukcí V70 a V80 – a nyní je zde Razr V3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie telefonu

Tip: stáhněte si tapety na plochu monitoru

 • 800 × 600
 • 1 024 × 768

Snad žádný jiný experiment Motoroly nesklidil tolik nadšení jako tento telefon. I účastníci internetových diskusí, kteří by si jindy pro slova chvály nechali vrtat koleno, se tentokrát projevili vesměs pozitivně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ze všech stran

Nedá se ale tvrdit, že se Razr líbí každému, to by ostatně ani nebylo v souladu se strategií „já si tě hledat nebudu, najdi si mě sám“, se kterou se Motorola nesnaží o prvoplánovou krásu. Například moje kolegyně toto nadšení kolem Razru V3 vůbec nechápala. Je to prý moc široký a vůbec divný telefon. Samsung SGH-E800 by ale brala hned.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr je v každém případě výjimečný telefon

Ten, co studí v ruce

Motorola Razr V3 bude hodně drahý mobil. Zatím se ještě neprodává, obchodníci udávají dostupnost do čtrnácti dnů a nejnižší cena, kterou jsem našel, přesahovala devatenáct tisíc korun. A proč je to vlastně Razr? Vždyť se na něj podívejte – je tak tenký, že Motorola přiléhavě zvolila přirovnání k žiletce (anglicky Razor, čtěte rejzr).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na těchto fotografiích je dobře vidět doslova minimální tloušťka telefonu

Ani nedokážu popsat, co je na designu Razru V3 tak přitažlivého. Je to hranatý telefon, téměř čistý kvádr s velmi netypickými proporcemi. Výška 98 mm je celkem normální, ale šířka 53 mm a tloušťka pouhých čtrnáct – to už přece nepatří k sobě. Motorola je tak plochá, že se téměř neviditelně ukryje do kapsičky u košile nebo do zadní kapsy u těsných kalhot. Je to nejtenčí véčko na světě. S minimální tloušťkou, která nijak nevyboulí látku, telefonu rádi odpustíte větší plochu; ta je zase důležitá pro ergonomii.

Tip: fotografie si můžete pohodlně prohlédnout v galerii, která se po klepnutí na následující obrázek otevře v novém okně.

Klepněte pro větší obrázek

Šedý a matný vzhled kovových krytů Motoroly Razru V3 jakoby vypadl ze nějakého sci-fi filmu. Tento dojem ještě zvětšuje tmavý štítek s čelním displejem a lichoběžníkové okénko s objektivem vestavěného fotoaparátu. Telefon má na véčko trochu neobvyklou konstrukci. Neskládá se ze dvou stejných částí spojených kloubem; díl s displejem je na výšku kratší než spodní část, která kvůli tomu nemůže mít po celé délce stejnou tloušťku. Právě tento konstrukční prvek ale považuji z pohledu designu za jeden z nejhezčích. Spodní díl je téměř v celé své délce „profrézován“, až na kousek, který zdobí elegantní mřížka. Ta zde zřejmě nemá žádný jiný než výtvarný smysl, otvor mikrofonu je kousek vedle; dobře se ale hodí ke vzhledu telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tohle je nádhera • mřížka neplní žádný účel • ještě jeden pohled na mřížku

Konstrukce telefonu je dokonale pevná. Razr je i přes svoji extrémně malou tloušťku nejpevnější véčko, jaké kdy Motorola vyrobila. V3 mimochodem určitě není poslední model této řady. Když už výrobce zvládl technologii výroby tak tenkého telefonu, bude ji chtít co nejvíc zužitkovat a čekají nás proto další „žiletky“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kloub véčka není příliš masivní – přesto je ale velmi pevný

Tlačítka jsou jinde, než bychom čekali

Jestli se po prohlédnutí obrázků těšíte na největší čelní displej u véček, Motorola tento sen nesplní. Vlastní barevný displej se totiž ztrácí uprostřed černé plochy, má rozměry 19 × 16 milimetrů. Je pasivní a na rozlišení 98 × 64 bodů zobrazí až čtyři tisíce odstínů. Je zajímavé, že přebírá barevnou tapetu vnitřního displeje, kterou si kvůli odlišným proporcím trochu ořeže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čelní displej nevyplňuje celou zvýrazněnou plochu

Na malém displeji jsou k vidění klasické údaje: standardně aktuální čas, stavové ikonky, při příchozím hovoru jméno nebo číslo volajícího a také oznámení o nové zprávě či zmeškaném hovoru. Displej však za chvíli zhasne a bez podsvětlení na něm není nic vidět, takže si nemusíte všimnout, že se s vámi někdo pokoušel spojit.

U některých starších Motorol bylo možné prostřednictvím malého displeje rovnou přečíst textovou zprávu. U Razru to ale opět nejde, i se zavřeným telefonem ale můžete změnit vyzváněcí profil a dokonce i listovat seznamem zmeškaných hovorů. Pomocí bočních tlačítek se dá také odložit zvonění budíku a utlumit vyzvánění (hovor odmítnout nelze).

Galerie malých displejů

  
Pohotovostní stav • někdo volá (pokud by u jména byl přiřazen obrázek,
objeví se i na malém displeji) • zmeškaný hovor


Dvě fáze animace při příchodu textové zprávy • samotná informace


Budík budí • stisknutím tlačítka se dá vypnout • listování seznamem nepřijatých hovorů

Boční tlačítka jsou netradičně umístěna na horním bloku véčka. U zavřeného telefonu to ničemu nevadí, po otevření se ale klávesy pro ovládání hlasitosti hovoru přestěhují příliš vysoko na to, aby ovládání bylo pohodlné. Tuhost těchto tlačítek je navíc až příliš velká, musí se velmi silně tisknout. Kromě dvojitého ovladače hlasitosti je zde chytrá klávesa, které lze přiřadit některou funkci z nabídky, tlačítko na pravé straně slouží k aktivaci hlasového ovládání a pro práci s diktafonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boční tlačítka jsou netypicky na části s displejem

 


V následující kapitole dokončím popis telefonu, otevřu ho a zaměříme se na displej s klávesnicí. Oba mají čím překvapit

Témata článku: Motorola, Recenze, Luxus, Razr, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Motorola V600, Nokia 8910i, Absolutní vrchol, Motorol, Složitý telefon, Problém stejný, Solitér, Vrchol, Lux, Zvláštní zvonění, Razor, Hranatý telefon, Výborná vlastnost, Ráz, Konstrukční prvek, Velký, Test, Motor, Velký test


Určitě si přečtěte

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 26

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
O tom, jak DxO zadupal špičkový Samsung. Kritika se cení, ale nesmíte při ní dělat chyby
Filip KůželJan LáskaMartin Miksa
DxOMarkTýden mobilně
Možná ho máte i vy. Nejprodávanějším mobilem roku 2020 je...
Jan Láska
ŽebříčkyStatistika
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Huawei Mate X2 je nejlepší skládačka současnosti. Ale co je jí to platné...
Filip Kůžel
Kauza HuaweiOhebný displej