Motorola Razr V3x: sladkokyselé funkční bobtnání (velký test)

Nejvybavenější Motorola bez operačního systému současnosti! Je tučnější, má 2Mpx fotoaparát s výborně fungujícím makrem a bleskem, špičkový displej a pěknou švestkovou barvu. Jezdí na vlnách 3G. Poněkud podivný je však přehrávač MP3 i některá místa v nabídce. Bonus: tři dlouhá videa

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky

 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V3x v černém provedení

Klíčové vlastnosti

 • výborný displej
 • podpora sítí 3G a videohovorů
 • přehrávač MP3
 • slot pro paměťové karty
 • 2Mpx fotoaparát s funkcí makro
 • plochá, rychlá klávesnice
 • rychlé rakce telefonu

Hlavní nedostatky

 • místy nelogická struktura nabídky
 • absence zdířky pro připojení sluchátek
 • velmi špatně čitelný vnější displej
 • špatně navrhnutá tlačítka na bocích
Motorola Razr V3x: ve zkratce
cena 14 500 Kč (předběžná)
hodnocení výborný (82 %)
rozměry 99 × 52 × 20 mm, středně velký telefon
hmotnost 125 g, velmi těžký telefon
hlavní displej 34 × 45 mm, 240 × 320 bodů, aktivní, 262 tisíc barev
udávaná výdrž až 250 h (pohotovost), 300 min (hovor)
komunikace Bluetooth, systémový konektor, GPRS (třída 10), 3G
paměť 61 MB, paměťová karta: TransFlash
operační systém ne
adresář sdílená , vícepoložkový, vyhledávání postupným psaním
vyzvánění polyfonní, 45 hlasů, MP3
zprávy SMS (sdílená), iTap zkracuje, MMS, e-mail
multimédia Java, MP3 přehrávač,
fotoaparát 1 600 × 1 200 bodů, 1,92 Mpx, natáčení videa
Podrobné parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

Telefon, který byl na 3GSM kongresu zvolen nejlepším mobilem, už tady měl dávno být. V současnosti nejvybavenější Motorola bez operačního systému. Někteří internetoví prodejci si sice před několika týdny Razr V3x zařadili do svého nabídkového listu, doba dodání ovšem není známá a to je znak jediného – totiž dalšího vyhlížení prvních dodávek pro české zákazníky. Nám se podařilo telefon zapůjčit k testování a následující článek vám tak jednak ukrátí chvíle čekání, a pak by vám měl poradit, zda stojí za to šetřit na V3x, nebo je lepší sáhnout po pravém nástupci původního Razru, totiž modelu s označením V3i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V3x v bílém provedení

Tip: Podívejte se, jak vypadá naživo další nová Motorola, model V3i, a jaké jsou změny oproti původnímu Razru  

Klepnutím na následující obrázek se spustí devadesátisekundové video. Motorolu V3x v něm uvidíte ze všech stran. Video vyžaduje podporu formátu flash.

Nejlepší nebývá jasné na první pohled

Když se v dávnu objevily vůbec první fotografie nové Motoroly V3x, přeli jsme se tenkrát v diskuzích, zda bude opravdu tlustší než kolik měří v pase Razr V3. Pár měsíců je to už jasné, a tak může být někomu líto, že novinka už nemá tak štíhlou postavu, kterou okouzlila první žiletka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr V3x naživo

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vedle původního Razru

V zavřeném stavu naměříme tloušťku 19,6 milimetru. To je celého půl centimetru v porovnání s Razrem V3 navíc. Výška bez jednoho milimetru 10 centimetrů a šířka 53 milimetrů – tady je naopak vše při starém. Podstatně se ale zvýšila hmotnost. Narostla o celých 30 gramů, ze středně těžkého telefonu se vyklubal pěkný cvalík.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon v ruce

Motorola V3x ale není určena těm, kteří mají mobilní telefon k tomu, aby jej předkládali mlsným zrakům svých milionářských přátel při obědě na stůl. Je pro uživatele, kteří vyžadují především bohatou výbavu svého véčkového telefonu, ale za design se jim nechce příliš připlácet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ze všech stran

Dostanou za to multimediální telefon s podporou sítí třetí generace, který sice ve srovnání s tenkými hubeňoury zůstane bez povšimnutí, ale pozorný a zkušený zákazník si určitě všimne. To celé ale zároveň neznamená, že by šlo o nevzhledný telefon. To vůbec ne, ostatně sami se podívejte na okolní obrázky, jestli by se vám V3x ve vlastní ruce nezamlouvalo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Už ne tak tenký, zato mnohem více vybavený

Na následujícím videu můžete testovanou Motorolu V3x srovnat s původním Razrem V3.

Kosti obaleny sádlem

V ruce je hmotnost pěkně znát, na telefonu samotném se zase podepíše vaše ruka – na celém jeho povrchu, ať už na sklíčku vnějšího displeje nebo na zbytku těla, zůstávají otisky prstů. Ale švestkově modrý, na jiném světle zas fialový plast krytů je příjemný na omak, působí spíš, jako by byly vyrobeny z pryže.

Klepněte pro větší obrázek
Sklíčko vnějšího displeje už čeká na vaše otisky

Už v zavřeném stavu se projevila nepříjemná vlastnost zadního krytu testovaného vzorku. Ten vykazoval v horizontálním směru malou, asi půlmilimetrovou vůli. Nic velkého, řeknete si. Ale při používání, obzvláště pak psaní zprávy a pohybu v nabídce se ve dlani kryt šoupe sem a tam, telefon pak působí konstrukčně nekvalitním dojmem. Nemůžu ale vědět, jestli s V3x někdo před námi neťuknul o stůl nebo mu nespadla, anebo jestli jde opravdu o výrobní vadu či časové opotřebení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Odjištění zadního krytu • baterie • místo pro kartu SIM a paměťovku

Po odsunutí krytu se objeví lithium-iontový akumulátor s kapacitou 850 mAh a udávanou výdrží 250 hodin v pohotovosti a 300 minut povídání přes sluchátko. Zatím se praktická výdrž jeví jako velmi dobrá, mám telefon stále zapnutý, nešetřím jej a „drží“ už čtvrtý den. Na displeji svítí poslední ze tří čárek indikátoru stavu baterie.

Horní část telefonu je kratší než spodní a proto není dolní hrana telefonu tvořena klasickým předělem obou částí; podobně jako u Razru V3 se horní část ukládá do vybrání té spodní. A spodní hranu telefonu tvoří jen stříbrný plast. Systémový konektor zde nehledejte, nachází se na pravém boku a jedná se o klasický konektor miniUSB. Nevím, jestli bude v balení s telefonem předán zákazníkovi i USB kabel pro propojení s počítačem, telefon jsme dostali zapůjčen bez krabice a příslušenství. Vyzkoušel jsem redakční miniUSB kabel (originál Motorola), ovšem ani úspěšná instalace telefonu bez ovladačů, ani nabíjení prostřednictvím USB se nekonalo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V otevřeném stavu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektor miniUSB • tlačítko Rychlá klávesa a kolébka hlasitosti • půlené tlačítko hlasového ovládání a spouště fotoaparátu

Hned nad miniUSB konektorem je programovatelné tlačítko, kterému Motorola říká Rychlá klávesa. Ještě o kousek výš kolébka ovládání hlasitosti. Na druhé straně sedí aktivace hlasového ovládání a spoušť fotoaparátu. Řešení půleného tlačítka docela nechápu, místa je přece na pravém boku spousta a spoušť takhle až příliš malá. Ani její umístění není šťastné, snadno ji zmáčknete, i když nechcete.

Kloub telefonu je pevný, jeho chod rovný, s měkkými dorazy bez nepříjemných „třískání“. Výtku bych však měl k jeho vlastnosti při hovoru – během telefonátu se k uchu přenáší vrzání, které vydává kloub už při drobném prohnutí směrem za svou mez otevření. Pro porovnání: ať jsem tlačil horní část původního Razru na ucho jak jsem chtěl, takového jevu jsem se u něj nedočkal. Motorola tedy klouby umí, tady drobet klopýtla.

Proto ji budete nenávidět

Vnější displej pod čočkou hlavního fotoaparátu je mizerný. Zobrazí jen čtyři tisícovky barev, je pasivní a příliš malý. S hrubým rozlišením 96 × 80 pixelů mnoho parády nenadělá, po zhasnutí podsvícení je zcela nečitelný.

Klepněte pro větší obrázek
Vnější displej pod vestavěným fotoaparátem

Přitom funkčně je docela užitečný: dokáže zobrazit čas, datum a stavové ikony, informuje o zmeškaných událostech, zobrazí obrázek a jméno volajícího a poslouží také jako zrcátko pro autoportréty. Při přehrávání hudby ukazuje název právě přehrávané skladby a informuje o nastaveném vyzváněcím profilu.


Ve druhé kapitole se zaměříme na hlavní displej, klávesnici a ovládání telefonu. Nahlédneme do nabídky a zhodnotíme funkce pro telefonování

Témata článku: Motorola, Recenze, Razr, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Motorola Razr V3x, Ráz, Tuhý boj, Velký test, Nepříjemná vlastnost, Velký, Současné zachování, Praktická výdrž, Motorol, Bob, Test, Špatné umístění, Primární číslo, Požadovaný objekt, Nejvybavenější moto, Celková kapacita, SLA, Motor, Malé čidloSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Žádné druhé housle. Infinix chystá telefon se 60 Mpx selfie a topmodel s 200Mpx foťákem a rychlým dobíjením

Žádné druhé housle. Infinix chystá telefon se 60 Mpx selfie a topmodel s 200Mpx foťákem a rychlým dobíjením

** Méně známá čínská značka se pouští do zajímavých fotomobilů ** První chystaná novinka nabídne 200Mpx zadní foťák ** Druhá zase 60Mpx selfie s podporou optické stabilizace

Martin Chroust
200 MpxFotomobilySmartphony
Test Samsung Portable SSD T7 Shield. Externí rychlík nechá zapomenout na plotnové disky

Test Samsung Portable SSD T7 Shield. Externí rychlík nechá zapomenout na plotnové disky

**Extrémní přenosové rychlosti zejména proti plotnovým diskům **Potěší kompaktní rozměry a nízká hmotnost **Disk je nutností, pokud neustále přenášíte hodně dat

Jan Pánek
Externí disk
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

** V marketech se pravidelně objevují slevy na aplikace a hry ** Vybírejte pro platformy Android i iOS ** Na titulu můžete ušetřit desítky korun

Adam Kos
SlevyAkceMobilní aplikace
Recenze reproduktoru Sonus faber Omnia. Luxusní bezdrátový Hi-Fi systém „all-in-one“, držitel letošní ceny EISA

Recenze reproduktoru Sonus faber Omnia. Luxusní bezdrátový Hi-Fi systém „all-in-one“, držitel letošní ceny EISA

Elegantní designová záležitost, která nabízí italsky příjemný, barevný a kultivovaný způsob poslechu hudby. Není to reproduktor, který by dbal na nějaké efekty, ale který má nabídnout pocit důstojného luxusu – a to se daří.

Daniel Březina
Reproduktory
Tohle Garminu dosud chybělo. Chytrý měřič krevního tlaku odesílá výsledky do mobilní aplikace

Tohle Garminu dosud chybělo. Chytrý měřič krevního tlaku odesílá výsledky do mobilní aplikace

** Garmin uvedl na trch zajímavý produkt... ** ...chytrý měřič krevního tlaku a srdečního tepu ** Naměřená data zasílá do mobilní aplikace Garmin Connect

Martin Chroust
Měření tlakuWi-FiGarmin
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
„Je to ještě dostupné?“ Anatomie jednoduchého podvodu, který nepoznáte ani podle špatné češtiny

„Je to ještě dostupné?“ Anatomie jednoduchého podvodu, který nepoznáte ani podle špatné češtiny

Scénář je jednoduchý – máte něco, co už nepotřebujete a chcete to prodat. Místo přivýdělku ale přijdete o všechny peníze na účtu. Varovných signálů, které k tomu vedly, přitom bylo opravdu málo.

Adam Kos
Podvod