Motorola uvažuje o telefonu s displejem po obvodu. Přinesl by jasné výhody, ale i spoustu úskalí

Motorola je dnes známá především svými levnými telefony. Již několikrát ale překvapila zajímavými inovacemi jako například v případě skládacího telefonu Razr. Patenty firmy však ukazují, že firma prozkoumává i další zajímavé technologie. Jeden z patentů ukazuje smartphone s displejem po celém obvodu telefonu.  Zajímavé přitom je, že tento koncept u firmy není novinkou. První zmínky o něm v patentech objevili již v polovině roku 2020, ty poslední jsou pak z prosince 2021.

Patent se zabývá tím, jak vůbec pracovat s telefonem, který má displej po celém obvodu. Jednak jde o vyvarování se nechtěným dotykům. Kvůli displeji by takový telefon samozřejmě postrádal ovládací tlačítka, které by bylo nutné nahradit těmi softwarovými. Celkově tedy jde o kombinaci něčeho podobného, co už v minulosti zkoušelo Xiaomi či Huawei.

Použití tak i vzhůru nohama

Tímto však Motorola nekončí a patenty jasně hovoří i o tom, že byl smartphone nabízel podporu stylusu. Otázkou je, zda přídavného, nebo by byl například součástí telefonu. Telefon by byl také vybavený senzory, které by snímaly orientaci telefonu, což dnes není nic neobvyklého, ovšem díky tomu, že by telefon obklopoval displej by u Motoroly bylo skutečně jedno, zda byste telefon používali tak či vzhůru nohama. Vše softwarové by se orientaci přizpůsobilo.

Displej na bocích by šlo samozřejmě využít efektivně i k zobrazení další užitečných informovací od notifikací po stav baterie. Server LetsGoDigital podle patentů vytvořil velice působivé rendery, podle kterých by telefon vypadal skvěle.

Stále však zůstává problém s tím, že by takový telefon by bylo těžké dát do pouzdra a byl by velmi náchylný na poškození. Nehledě na to, kolik by musela být prodejní cena kvůli drahé výrobě. To je také důvod proč do masového prodeje v minulosti nešlo působivé Xiaomi Mi Mix Alpha. Přesto je skvělé vidět, že firmy nespí na vavřínech a vymýšlí zajímavé inovace.

Diskuze (3) Další článek: Samsung odložil uvedení Exynosu 2200 na neurčito. Co to znamená pro připravovanou řadu Galaxy S22?

Témata článku: Motorola, Smartphony, Technologie, Spekulace, Koncepty, Zakřivený displej, Moto, Patent, Displeje, Úskalí, Skládací telefon, LetsGoDigital, Jasná výhoda, Xiaomi Mix Alpha, Telefon, Obvod, Displej, Zajímavá inovaceRecenze Asus Zenbook 14X OLED: Jemný hlavní OLED doplňuje druhý displej v touchpadu

Recenze Asus Zenbook 14X OLED: Jemný hlavní OLED doplňuje druhý displej v touchpadu

** Nový typ OLED panelu s jemnějším rozlišením a netradiční strukturou ** Další generace ScreenPadu zkouší využití displeje v touchpadu ** Výkonnější grafika či netradiční touchpad se do tloušťky nepromítají

Tomáš Holčík
AsusNotebooky
Multiplayer Halo Infinite bude zdarma, podívejte se na nové záběry

Multiplayer Halo Infinite bude zdarma, podívejte se na nové záběry

Multiplayer do Halo Infinite bude zdarma a budete si muset připlatit pouze na kampaň. Hra vyjde někdy na Vánoce tohoto roku.

Vojtěch Matušinský
Xbox Series S|XVideo
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin ChroustJan Láska
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost