Motorola uvedla šest novinek. Nechce je ale ukázat

Série WX naváže na loňské modely stejného značení. Motorola sice nedodala fotky, ale podle výbavy zřejmě opět půjde o základní lowendové modely.
Motorola uvedla šest novinek. Nechce je ale ukázat | wikipedia

Motorola po nějaké době opět představuje své aktuální novinky. V tuzemsku má sice značka zanedbatelný podíl a aktuálně zde vedle doprodeje starších modelů prodává pouze androidí komunikátor Milestone, v jiných částech světa je však aktivnější a nabízí zde také jednoduché lowendové telefony. Právě série WX mobilů s proprietárním systémem, určená zejména pro Čínu a další mobilně se rozvíjející země, byla obohacena o šest nových přírůstků. Motorola se však z nějakého důvodu nechce novinkami příliš chlubit. V suchopárné tiskové zprávě uvádí pouze čísla modelů, vypichuje jejich nejdůležitější vlastnosti, ale hlavně nedodává vůbec žádné obrázky.

Lowendy jaksepatří

Budeme muset tedy americkému výrobci věřit, že modely WX161 a WX181 klasické konstrukce budou patřit mezi stylovky. Mají obsahovat FM rádio a vestavěnou svítilnu. Podle značení o něco vyšší novinky WX260 a WX265 nabídnou navíc hudební MP3 přehrávač a Bluetooth. Vnitřní paměť, jejíž hodnota se neuvádí, má být rozšiřitelná kartami microSD, ale pouze o 2 GB. A konečně přírůstky do WX série uzavírají Motoroly WX290 a WX295, které budou bohatší o integrovaný fotoaparát.

Ze stručného popisu se dále dozvídáme, že model WX181 ponese barevný displej s úhlopříčkou 1,5 palce, zatímco sourozenec WX161 dostal pouze 1,3palcový zobrazovač. Model klasické konstrukce WX260 zvládne mimo FM rádia s RDS také přehrávání MP3, kapacita baterie má stačit na 11 hodin hraní hudby. WX265 má být funkčně totožná, pouze převlečená do véčka.

Obdobně je tomu u dvojčat WX290 a WX295, které proti předchozím členům rodiny WX navíc dostanou pouze fotoaparát, o jehož rozlišení výrobce mlčí. Vzhledem k zaměření přístrojů půjde nejspíš jen o jednomegapixel. Druhý jmenovaný model je opět analogií svého klasického sourozence, tentokrát údajně v podobě flipu.

Motorola poprvé představila sérii WX v loňském roce. Šest jejích zástupců bylo určeno hlavně pro asijské trhy, kde si jednoduché telefony se základní výbavou získaly oblibu. Letošním setem výrobce doplňuje starší generaci. O dostupnosti ani ceně nehovoří, s masivnějším rozšířením řady WX v západní a střední Evropě se pravděpodobně nepočítá.

Diskuze (2) Další článek: Autohandsfree SuperTooth Buddy: Nenápadný jezdec (test)

Témata článku: Motorola, Nov, Rozšiřitelná karta, Nejdůležitější vlastnost, Motorol, Motor, NEC, Vypich


Určitě si přečtěte