Motorola V635: americký křižník míří do Evropy (test)

Těžká, poměrně velká a velmi dobře vybavená. I takto jednoduše se dá popsat Motorola V635. Těšit se můžete na megapixelový fotoaparát, podporu paměťových karet nebo rychlé datové přenosy EDGE.
Motorola V635: americký křižník míří do Evropy (test)

Novinka ze zámoří je přímým nástupcem modelu V620, se kterým má i mnoho společných prvků. Oproti němu ale přináší mnohá vylepšení a především i jiný design.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V635

Motorola V635 je vskutku svébytný telefon, na který může být jeho majitel pyšný. Svou velikostí i vahou je přímo předurčen do rukou silnější polovičky lidstva, které se také jistě více zalíbí design tohoto telefonu.

Rychlé odkazy
 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klíčové funkce

  • kvalitní aktivní displej, 176 × 220 bodů, 262 tisíc barev
  • barevný vnější displej
  • megapixelový fotoaparát s přisvicovací diodou
  • podpora paměťových karet
  • přehrávač MP3
  • datové přenosy EDGE

Hlavní nedostatky

  • větší rozměry a hmotnost
  • uživatelsky poměrně komplikovaný telefon
  • nezvyklá struktura telefonního seznamu
  • k telefonu se standardně nedodává software


Obrněný rytíř

Stejně jako jeho předchůdci, dostal do vínku i model V635 hliníkové kryty. Kovový je rám na přední straně podél lesklého černého plastu a celá strana zadní. Kryty jsou výměnné, brzy se tak můžeme dočkat dalších barevných variací, kromě námi testované stříbrné varianty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kovové kryty telefonu lze sejmout • zadní kryt telefonu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Snímání předního krytu, respektive rámu • přední kryt telefonu

S rozměry 87 × 47 × 24 mm se V635 řadí mezi poměrně velké telefony, uvážíme-li navíc, že se jedná o mobil s rozevírací konstrukcí a jeho rozměry ještě překračuje vyčnívající anténa. Opticky působí přístroj velmi těžkopádně, o čemž se přesvědčíte i po uchopení telefonu do ruky. Právě v tu chvíli pocítíte jeho nezvykle vysokou váhu 114g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Telefon je poměrně velký a těžký, někomu to však může více vyhovovat

Kvalita zpracování je spíše průměrná, zhýčkán asijskými véčky je tento parametr jeden z prvních na který se zaměřuji. Středová část přístroje, která je vyrobena ze stříbřitého plastu, občas velmi nepříjemně zavrže. Zadní hliníkový kryt navíc nepřesně doléhá k tělu telefonu, obávám se že po několika měsících užívání se jeho vůle znatelně zvětší. Výhradu bych měl i velké černé ploše na čele přístroje, která je velmi náchylná na ušpinění otisky prstů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přední kryt je ozdoben perforací • na lesklém černém povrchu je vidět každý otisk prstu

Chrom nesmí chybět

Kromě klasické stříbrné nalezneme na telefonu i chromové prvky, z nichž nejvýraznější jsou vnější trny kloubu. Stejným materiálem je ohraničen i vnější displej, nad nímž se nachází malý čtvereček ukrývající přisvětlovací diodu. Vlevo od ní nalezneme malý objektiv fotoaparátu. Zajímavým prvkem je i mřížka reproduktoru na rozhraní černé plastové plochy a hliníkového krytu, která je vyvedena ve tvaru loga výrobce. Ta, společně s naznačeným perforováním stříbrné části, dodává telefonu nezaměnitelné charisma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chromované jsou trny kloubu.. • ..rámeček kolem displeje a diody..• ..nebo logo výrobce na předním krytu

Na spodní straně se ukrývá systémový konektor, na levém boku pak kolébková klávesa k ovládání hlasitosti vyzvánění či sluchátka při probíhajícím hovoru. Těsně pod ní se nachází klávesa pro rychlý přístup k aplikaci fotoaparátu v zavřeném stavu, kdy poslouží i jako spoušť. Při otevřeném telefonu si lze funkci této klávesy nastavit v hlavní nabídce. Hlasové poznámky pořídíte držením jediné klávesy na pravé straně přístroje. Pro pořízení hlasové poznámky je po celou dobu nutné tuto klávesu skutečně držet stisknutou. Krátkým stiskem budete vyzváni k vyřčení slova za účelem hlasového vytáčení kontaktu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítka na bocích telefonu

Vzhled telefonu kazí trčící anténa, která navíc vypadá v porovnání se zbytkem přístroje velmi lacině. Dá se jednoduše vyšroubovat, což může být důvodem ke vzniku nového a především elegantnějšího neoriginálního kousku u výrobců příslušenství. Motorola V635 podporuje sítě GSM 850/900/1800/1900 MHz.

Vedle antény se na horní hraně přístroje se nachází ještě poutko na šňůrku a konektor pro připojení stereo handsfree sady. Na zadní straně najdeme efektní prolisy, mřížku reproduktoru, zaslepený konektor externí antény a vytlačené logo výrobce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Prvky na horní hraně telefonu • mřížka reproduktoru a logo na zadní straně

Pod zadním krytem najdeme akumulátor, který by měl telefonu zajistit výdrž až 200 hodin v pohotovostním režimu a přes 500 minut při telefonování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pohled pod zadní kryt

Barev jako v duze

Na přední straně telefonu se nachází malý displej, který dokáže zobrazit 4096 barev a pracuje v rozlišení 96 × 80 obrazových bodů. V zavřeném stavu vás informuje o všech důležitých událostech a lze jej proměnit i v malý hledáček při fotografování autoportrétů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přední displej je barevný a překvapivě kvalitní


Ukázka zobrazení informací na předním displeji

Větší skvost se ale ukrývá uvnitř přístroje, hlavní displej patří mezi elitu. Svoji čitelností na přímém slunci mě však moc nepřesvědčil. Jeho parametry ale mluví jinak – aktivní technologie TFT, rozlišení 176 × 220 obrazových bodů a podpora 262 tisíc barevných odstínů. Jeho úhlopříčka je přibližně 48 mm, což je na velikost horní části přístroje vcelku málo – místa je tu ještě dostatek. Zobrazení je velmi jemné a podání barev velmi kvalitní. V nabídce pak máte možnost nastavení jasu displeje v šesti krocích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vnitřní displej by mohl být větší • ozdobená mřížka reproduktoru nad displejem • zobrazení je výborné

Hlavní displej je ohraničen chromovým rámečkem, nad nímž se nachází reproduktor ozdobený logem výrobce. Spodní část rozevřeného přístroje patří rozměrné klávesnici, která svým provedením působí velmi moderně. Numerická část je vyvedena v tmavě šedé barvě, jako materiál je použit tvrdý, lesklý plast. Na vnitřní straně obou krajních sloupců se nachází chromovaná linie, která dále vytváří kruhový obrys kolem čtyřsměrné navigační klávesy s chromovaným potvrzovacím středem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice je velmi pohodlná • podsvětlení je bílé

Ve funkčním bloku nalezneme klasická tlačítka s zeleným a červeným telefonem pro ovládání hovoru, tři funkční klávesy a dvě klávesy pro rychlý přístup k fotoaparátu a wapovému prohlížeči. Celá klávesnice je ohraničena opět chromovým lemováním. Jednotlivé klávesy jsou dostatečně velké a velice prakticky vyboulené ke svému středu. Na přehmaty si nemohu v žádném případě stěžovat, po stisku klávesy je i dostatečně citelná odezva. Klávesnice modelu V635 je jednou z nejlepších, se kterou jsem se kdy setkal.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kontextové klávesy jsou příliš vytlačeny nahoru • tlačítka jsou dobře hmatově rozeznatelná


V druhé kapitole nahlédneme do nabídky telefonu. Prověříme fotoaparát a dále se zaměříme na telefonní seznam a funkce pro telefonování.

Témata článku: Motorola, Recenze, Motorola V635, Nokia 6230, Samsung D500, Sony Ericsson K700i, Zajímavá možnost, Jediná značka, Velké zklamání, Poštovní adresa, Motor, Kříž, Motorol, Primární číslo, Celé slovo, Test, Bezdrátový systém


Určitě si přečtěte