Motorola vykrmuje nejplodnější řadu. Moto G52 má OLED displej, stereo reproduktory a rozumnou cenovku

Člověk už by si skoro řekl, že do řady Moto G se víc modelů vejít nemůže, ale Motorola nás ujišťuje, že její studnice kombinací parametrů ve střední třídě je takřka nevyčerpatelná. Po posledních čerstvých novinkách Moto G31, Moto G41 a Moto G22 se na trh chystá uvést také zcela nový model Motorola Moto G52 s cenou 5 999 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Novinka bude lákat na 6,6palcový OLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Čtečka zůstává v bočním odemykacím tlačítku. Design zařízení nijak zásadně nevybočuje ze stylu, který Motorola používá poslední zhruba rok – mírně zaoblené rohy, lehce oválný modul fotoaparátu a celkově spíše konzervativní, ale elegantní pojetí.

Na výběr bude na českém trhu černá a bílá barva, jinde může být dostupná i modrá. Záda jsou vyrobena z akrylátového skla, telefon je částečně odolný proti postříkání vodou (IP52). Novinka bude chtít zabodovat stereo reproduktory s efektem Dolby Atmos nebo baterií s kapacitou 5 000 mAh a rychlým 30W dobíjením. Potěší zachování 3,5mm jacku na těle telefonu, nechybí NFC a duální Wi-Fi.

V roce 2021 si řada Moto G připsala jubilejní 10. generaci:

O výkon se postará osvědčený čipset Snapdragon 680, který doprovodí 6 + 128 GB paměti. 5G konektivita u tohoto modelu nebude k dispozici, ačkoli loňský přímý předchůdce Moto G51 5G ji měl (i v názvu). Díky klesajícím cenám fotosenzorů si i tento levnější model může dovolit 50Mpx rozlišení a k němu další dva doplňkové fotoaparáty pro široký záběr a makro (8, resp. 2 Mpx).

Váš názor Další článek: Burnout benchmark z telefonu vypálí duši a ukáže, jak si vede v zátěži. Bude to nové Antutu?

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Motorola, , , , , , , Dolby Atmos, ? Displej, Cenovka, Stereo reproduktor, Model, Novinka, Motto, Full HD