Motorola Zine ZN5: pět mega v proměnlivém těle (preview)

Dlouho utajovaný pětimegapixel by mohl zastavit prodejní neúspěchy Motoroly. Půjde ve stopách legendárního Razru?

Pětimegapixelové fotomobily v nabídce amerického výrobce doposud chyběly. Motorola proto spojila své síly s výrobcem fotografické techniky Kodak a společně vyvinuli přístroj Motozine ZN5. Vzniká tak nová řada Zine, která bude zahrnovat modely určené pro multimédia. Už dříve před oficiálním uvedením uniklo na web několik fotografií, s nimiž jsme vás seznámili i na MobilManii, takže jeho podoba není zdaleka neznámá. Dnes byla první Motorola s 5Mpx fotoaparátem představena v čínském Pekingu.

Jedná se o telefon klasické konstrukce s příjemnými rozměry 118 × 51 × 12 mm, které ale poněkud kazí oblast čočky fotoaparátu. V těchto místech telefon ztloustl kvůli implementované optice na 16 mm. Fotoaparát chrání aktivní krytka s logem Kodak, doplňuje jej xenonový blesk a funkce automatického ostření. Optický zoom použit nebyl. Výčet fotografických vlastností doplní panorama, barevné efekty, makro fotografie a další běžné funkce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Díky podpoře kodakovských služeb Imaging, Easyshare a Gallery telefon poslouží k vytváření, úpravě, ukládání i sdílení fotografií. Po pořízení fotografie nabídne telefon možnost bezdrátového tisku na příslušné tiskárně nebo ve speciálním Kodak kiosku. Fotoaparát ukládá mimo běžných JPEG snímků i do formátu RAW. Videonahrávky bude pořizovat v dnes již podprůměrné kvalitě 144 × 176 bodů rychlostí 15 snímků za sekundu.

TIP: Podívejte se, jak fotí nová Motorola ZN5

S Motozinem ZN5 se dovoláte pouze na čtyřech frekvencích GSM, sítě třetí generace nejsou podporovány. K datovým přenosům si tak musíte vystačit s GPRS nebo EDGE. Naštěstí nechybí bezdrátový modul Wi-Fi, s počítačem telefon spojíte prostřednictvím Bluetooth (pro poslech hudby včetně profilu A2DP) nebo USB 2.0. Údaje pro konektivitu uzavírá standardní 3,5mm výstup, který slouží variabilně pro audio nebo video signál (TV-out).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aktivní barevný displej s úhlopříčkou 2,4“ a rozlišením QVGA zobrazí 262 tisíc barev. ZN5 používá jako prostředí uzavřený operační systém na bázi Linuxu, takže o chytrý telefon v pravém smyslu se opět nejedná. Klávesnice je vyvedena podobně jako u hudebního MotoRokru E8, interaktivně mění své popisky podle toho, ve které části nabídky se právě nacházíte.

Multimediální funkce doplňuje vedle fotoaparátu ještě hudební přehrávač a FM rádio. Vnitřní paměť pro ukládání uživatelských dat obsáhne 350 MB a volitelně rozšiřitelná je o další 4 GB pomocí karet microSD. Nová Motorola Zine ZN5 se začne prodávat v červenci v Číně, odkud se do konce roku postupně rozšíří do celého světa. Její cena se bude pohybovat kolem 10 tisíc korun.

Motorola Zine ZN5 ve zkratce:

  • Rozměry a hmotnost: 118 × 51 × 12 mm, 114 g
  • Sítě a data: čtyřpásmový GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS, EDGE obojí třídy 12
  • Displej: 2,4” aktivní barevný QVGA (240 × 320 pixelů), 262 tisíc barev
  • Fotoaparát: 5 Mpx s optikou Kodak, xenonový blesk, automatické ostření, aktivní krytka
  • Další funkce: FM radio, multimediální přehrávač, WAP 2.0/xHTML, e-mailový klient
  • Paměť: vnitřní uživatelská 350 MB, rozšiřitelná kartami microSD (max. 4 GB)
  • Konektivita: Bluetooth 2.0 s A2DP, USB 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/i
  • Baterie: Li-Ion 950 mAh, pohotovostní doba 580 hodin, doba hovoru 9,5 hodin
Diskuze (15) Další článek: Vodafone zachovává slevu pro sociálně znevýhodněné zákazníky

Témata článku: Motorola, Motorola Zine ZN5, Pro +, Motorol, Motor, Pře, Mega