Motoroly budou bezpečnější. Nový nástroj umožní firmám snadnější správu a servis

Motoroly budou bezpečnější. Nový nástroj umožní firmám snadnější správu a servis

Motorola představuje nový program zabezpečení svých smartphonů ThinkShield pro mobilní zařízení. Nástroj najde využití hlavně u firemních zákazníků, kteří využívají smartphone Motorola k pracovním účelům. Mobilní ThinkShield poskytne pohodlnější zabezpečení, správu, produktivitu a servisní vlastnosti na korporátní úrovni a doplní tak řešení Lenovo ThinkShield, které podobný servis nabízí pro počítače a notebooky.

Klepněte pro větší obrázek

Motorola má už nyní poměrně široké portfolio smartphonů zahrnutých do programu Android Enterprise. Tak označuje Google zařízení vhodná pro korporátní použití splňující zvýšené nároky na bezpečnost a ochranu citlivých dat. K tomu bude nově každý smartphone Motorola obsahovat ThinkShield pro mobilní zařízení. V následujících měsících dostanou nový nástroj všechny prodávané Motoroly v rámci softwarové aktualizace. Nově představené modely už ho budou mít předinstalovaný.

Motorola ThinkShield pro mobilní zařízení:

1. Čistý operační systém – poskytnutím jedné z nejčistších verzí systému Android, omezením předinstalovaných aplikací a složitých vrstev uživatelského rozhraní, je minimalizován potenciál bezpečnostních oslabení v zařízeních Motorola.

2. Zabezpečení designem – více vrstev zabezpečení postavených na:

  • Zajištění špičkové platformy, která je integrována do všech zařízení Motorola. Kromě základních bezpečnostních zásad a postupů systému Android, společnost Motorola navrhuje zajištění svého hardwaru (s funkcemi jako je Hardware Based Revocation, Hardware Root of Trust, Unlocked Bootloader Fuse a jiné) a vytváří řetězec důvěry prostřednictvím zabezpečení systému (včetně funkcí Code Signing, Tamper Proof Identity, Secure Boot a další funkce).
  • Schopnost dále chránit zařízení před malwarem, phishingem a síťovými útoky prostřednictvím obranných řešení založených na umělé inteligenci.

3. Vždy dostupná správa – jednoduché spuštění a správa prostřednictvím řešení a klíčových partnerství včetně:

  • Registrace nulovým dotykem pro bezproblémové spuštění firemních zařízení.
  • Certifikace a partnerství s poskytovateli řízením koncových bodů pro zajištění úzkého souladu s předními řešeními v odvětví.
  • Set vylepšených služeb včetně specializované podnikové podpory pro celkovou pohodu.

4. Komplexní přístup – úplná ochrana během celého životního cyklu produktu prostřednictvím společnosti Motorola:

  • Program důvěryhodných dodavatelů – špičkový program v odvětví určený k zajištění toho, aby každý dodavatel splňoval vysoké bezpečnostní standardy stanovené zákazníky společnosti Motorola.
  • Zabezpečené poskytování služeb z výroby – důkladné procesy na bezpečné zajištění klíčů, certifikátů a údajů na každém zařízení.
  • Tým reagující na incidenty – tým bezpečnostních profesionálů, který se věnuje reakcím na bezpečnostní incidenty.

Zdroj: Motorola

Diskuze (3) Další článek: Reinkarnovaná Nokia 8000 4G se blíží. Výsuvný kryt klávesnice však chybí

Témata článku: Motorola, Android, Smartphony, Bezpečnost, NAS, Soukromí, Software, Ochrana, Zabezpečení, Servis, Zajištění, Správa, Secure Boot, Nástroj, Mobilní zařízení, Nový program


Určitě si přečtěte