MouthPad umožní ovládání telefonu jazykem. Vypadá jako chytrá rovnátka, která mohou pomoci u celé řady profesí

  • Telefony můžeme ovládat dotykem, pohybem očí i jazykem
  • MouthPad jsou „chytrá rovnátka“ pro ovládání elektroniky
  • Pomohou se základním ovládáním třeba u některých profesí

Smartphone můžete dnes ovládat dvě základními smysly. A to hmatem (tj. dotyky) nebo pohybem očí. Společnost Augmental však představila novou možnost ovládání telefonu, která využívá jazyk uživatele. Ten má daleko větší citlivost (velmi podobnou prstu), takže mohou uživatelé telefony ovládat daleko přesněji, ať už se jedná o specifické profese, nebo o hendikepované.

Produkt s označením MouthPad vyvinutý na MIT připomíná chytrá rovnátka, nejen vzhledem, ale i použitím materiálů. Uživatelům je vytvořen 3D odlitek horního patra, podle něhož je vytvořena forma MoutPadu, který si nasadíte na zuby. Na vnitřní straně čeká dotyková plocha, která se ovládá špičkou jazyka. Vše vyhodnocuje algoritmus strojového učení a převádí dotyky na zadání směrových tlačítek, např. pro navigaci v mobilním operačním systému či v nastavení telefonu, či pro potvrzování voleb. Výhledově by tento systém ovládání mohl pomoci i těm, kteří zrovna nemají volné ruce, např. chirurgům, pracovníkům na výrobních linkách nebo astronautům.

Klepněte pro větší obrázek
MoutPad jsou něco jako rovnátka na horní čelist. Z vnitřní strany nepřejíždíte jazykem po měkkém patře, ale po dotykové ploše, která umožní základní navigaci a potvrzování v Androidu nebo v iPhonu

MouthPad váží zhruba 7,5 gramu a s plnou baterií vydrží v provozu až 5 hodin kontinuálního používání. Z nuly na sto jej dobijete pomocí bezdrátového dobíjecího pouzdra za pět hodin. Mouthpad, který půjde na dálku softwarově aktualizovat, je možné přes Bluetooth propojit s iOS a Androidem, dále pak s počítači, v nichž běží Windows, Mac nebo Linux. Pokud máte i vy zájem o vyzkoušení produktu, můžete se už nyní zapsat na čekací listinu, která nemá žádná regionální omezení. Cenu tohoto zařízení zatím výrobce nikde veřejně neuvádí.

Představení chytrých rovnátek MouthPad:

Zdroj: Augmental

Diskuze (2) Další článek: Testujeme Motorolu Edge 40 Pro. Špičkový OLED displej vás chytí za oči, a jen tak nepustí

Témata článku: , , , , , , , , , Telefon, Jazyk, Ovládání telefonu, Ovládání telefonů, Profese, Pohyb očí, Dotyk, Elektronika, Ovládání, Řada profesí,