Movano Ring je chytrý náramek pro ženy. Je elegantní, měří vše důležité a má velké ambice

Přestože chytré hodinky zažívají v posledních měsících velký rozmach, chytré prsteny zatím stále ještě nezískaly dostatečnou pozornost uživatelů, Výjimkou může být Oura Ring, který se nedávno dočkal již 3. generace. Na tomto trhu je tak stále prostor pro nové hráče. Jedním z nich chce být společnost Movano, která nyní představila prsten Movano Ring.

Ten je originální již tím, že svým provedením cílí zejména na ženy, a to všech věkových kategorií. Většina chytrých prstenů vybavená haldou senzorů mají nevýhodu ve své velikosti. Vypadají široké a ne vždy se hodí na dámskou ručku. Movano Ring se tohle snaží změnit a zůstává až neuvěřitelně kompaktní a elegantní. Přitom uživatelky neochudí o chytré a zdravotní funkce.

Jednoduché a přehledné

Měřit bude všechny základní funkce jako jsou nachozené kroky, spálené kalorie, srdeční tep včetně jeho variability (HRV), ale také dýchání a množství kyslíku v krvi, tělesnou teplotu i spánek. Hlavní důraz je však kladen na jednoduchost. Movano nechce jít cestou, kdy uživatele zahltí hromadou naměřených dat, ale spíše se zaměří na způsob jakým data podá.

V aplikaci tak uživatelé najdou přehledné grafy, která budou naměřená data převedena do kontextu. V prezentovaných snímcích můžeme vidět i pěkné korelace, například jak množství spánku ovlivňuje množství cvičení. Celkově by prsten měl být schopen dát komplexnější pohled na zdraví uživatele, než jen pár čísel.  

Prsten byl sice již představen nyní, ale prvně bude k vidění až v rámci veletrhu CES začátkem ledna. Na trh se ale má dostat až v druhé polovině roku 2022. Movano má totiž v rukávu jeden velký trumf, který by mohl být revoluční. Vyvíjí totiž vlastní technologii radiových frekvencí, dle kterých mělo být možné zjistit množství cukru v krvi a krevní tlak, což je velká výzva, která si žádá schválení úřady. To zda se tento počin firmě podaří nebo ne, ovlivní případnou dostupnost a cenu.

Nedávno představený Oura Ring 3:

Diskuze (1) Další článek: Největší zabezpečení svého telefonu vyžadují uživatelé iPhonů a TikToku

Témata článku: , , , , , , , , , , Množství, Oura, Korelace, Pro +, Uživatelé, Oura Ring, Náramek, Prsten, Velká ambice,