MS v hokeji pro Android, Symbian a iOS

Jen málokdo může sledovat probíhající hokejové MS přímo z hlediště. Co ale dělat, když se nepodaří zachytit ani TV přenos? Nic není ztraceno, máte přece mobil.

MS v hokeji má oficiální webovou prezentaci uzpůsobenou pro mobilní telefony. Najdete ji na adrese http://mobiguide.mobi, poskytuje potřebné informace ve slovenském a anglickém jazyce. Základem je stav aktuálně probíhajících zápasů. Nabídka webového rozhraní zobrazuje i informace o službách v dějišti šampionátu – Bratislavě a Košicích. Samozřejmostí je kalendář zápasů, informace o hokejových arénách či fanzónách. Nechybí ani tipy na výlety či atrakce v městech. K dispozici je také seznam Wi-Fi hotspotů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TIP: Tento článek vyšel i ve slovenštině na webu MobilMania.sk

Mobilní průvodce jednoduché prostředí, které by se mělo korektně zobrazovat i na nejjednodušších mobilních telefonech. Absentuje jakýkoliv design či propracovaná grafika, což jednak urychluje načítání, ale na druhé straně to obírá uživatele o dobré dojmy. Výhrady máme také k aktuálnosti údajů probíhajících zápasů. Informace o změně stavu zápasu po vstřelené brance se ve webovém rozhraní mobilního průvodce projevila s odstupem téměř deseti minut.

Momentálně web nefunguje, ale to je snad jen dočasný výpadek.

Máte-li chytrý telefon, můžete využít některou z propracovanějších aplikací určených pro váš operační systém.

Apple iOS

Aplikace s dlouhým názvem IIHF 2011 World Championship Guide by SKODA je k dispozici zdarma. Nabídne několik jazykových mutací včetně české a slovenské. Obsah tvoří aktuální výsledky i rozpis zápasů, nechybí ani celkové pořadí a nejnovější zprávy týkající se mistrovství stažené pomocí RSS čtečky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě aktuálního průběhu světového šampionátu aplikace nabídne několik informací o samotných týmech, tabulky nejlepších střelců a brankářů. Nechybí ani jednoduchý přehled informací o Slovenské republice (především pro zahraniční fanoušky/turisty), včetně důležitých čísel na záchranné služby a rychlých odkazů na mapy s lokalizací obou stadionů v Košicích a Bratislavě.

Majitelé iPodů Touch, iPhonů a iPad mají opravdu z čeho vybírat, kromě této aplikace oficiální nabídku aplikací obohatilo několik dalších titulů.

Také IIHF 2011 World Championship Guide nabídne několik jazykových mutací. Aplikace bude pomocí push notifikací informovat o vstřelených gólech, začátku nových zápasů a výsledcích po jejich skončení. Kromě aktuálních výsledků, informací o blížících se zápasech a kompletních tabulek je k dispozici i lokalizace pomocí GPS, kterou ocení zahraniční návštěvníci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V nabídce jsou i mapy s vyznačenými zastávkami městské hromadné i mezinárodní dopravy. Příjemným překvapením jsou mapy, které dokáží podle zjištěné aktuální polohy navigovat uživatele ke stadionu. Aplikace IIHF 2011 World Championship Guide je dostupná zdarma v internetovém obchodě App Store.

Android

Mistrovství světa v hokeji

Tato aplikace spolehlivě poslouží všem příznivcům hokeje a hlavně těm, kteří chtějí mít seznam zápasů a dalších užitečných informací vždy po ruce ve svém telefonu. Aplikace nabízí harmonogram zápasů na každý den, a to pro všechny skupiny A, B, C a D, a umožňuje sledovat výsledky jednotlivých zápasů.

Mezi další funkce této aplikace patří seznam hotelů, restaurací, barů, nákupních center nebo půjčoven aut v obou městech. Nebude to pouze jmenný seznam, ale také informace jako telefonní kontakty, emaily nebo linky na oficiální stránky zařízení. K dispozici bude také rezervace v těchto zařízeních. Pokud telefon disponuje GPS, nabídka možností této aplikace se ještě rozšíří. Zobrazí vzdálenost od stadionu, centra nebo letiště. Také je možné prohledávat mapy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aplikace Mistrovství světa v hokeji vyžaduje připojení k internetu, zabírá až 17 MB. Je třeba mít dostatečně mnoho místa v interní paměti telefonu, a to nejen pro samotnou aplikaci, ale i pro další aktualizace, které software vyžaduje. Aplikace přitom neumožňuje ukládání dat na SD kartu. Aplikaci si lze bezplatně stáhnout do telefonu přes Android Market.

Tuto aplikaci najdeme pod názvem Ice Hockey World Championship 2011 také v internetovém obchodě App Store pro zařízení s operačním systémem iOS. Její cena je však v současnosti 0,99 USD. Velikost aplikace pro iPody Touch, iPhony a iPad narostla na 27,1 MB.

IceHockey WC2011

Podobnou a hlavně jednodušší aplikací je IceHockey WC2011. Prostřednictvím této aplikace získáme harmonogram všech zápasů, které se uskuteční během MS 2011 v hokeji na Slovensku. Stejně jako předešlá aplikace ani IceHockey 2011 neumožňuje ukládání dat na SD kartu. IceHockey WC2011 je bezplatná aplikace a stáhnout se dá přímo do telefonu přes Android Market.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Před začátkem šampionátu a po jednotlivých zápasech je třeba zapnout si automatickou aktualizaci. Aktualizace tak zpracuje všechna data a vytvoří přehledný a jasný pohled na zápasy a výsledky všech skupin. Aplikace také nabízí možnost ukládání výsledků z celého turnaje do paměti telefonu.

Symbian

Internetový obchod Ovi Store pro zařízení finského výrobce nabídne zatím jen jednu specializovanou aplikaci. Majitelé Nokií ale nemusí být zklamáni, výsledky a průběh zápasů lze prohlížet i pomocí jiných sportovních kanálů.

MS v hokeji 2011

Aplikace nabízí jednoduchý přehled zápasů během jednotlivých dnů. Nechybí ani tabulky jednotlivých skupin či statistiky. Díky RSS čtečce jsou k dispozici i nejnovější zprávy. Samozřejmostí jsou aktuální výsledky. Aplikaci MS v hokeji 2011 je také možné umístit pomocí widgetu na domovskou obrazovku, kde jsou pak zobrazeny aktuální stavy zápasů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (14) Další článek: Apple z mobilů poprvé utržil víc než Nokia

Témata článku: iPhone, Android, Smartphony, Software pro mobily, Ostatní, Symbian, #Android, Pro +, Telefonní kontakt, Rychlý odkaz, Hokej, Telefony s Androidem na Heureka.czJak prodloužit výdrž baterie smartphonu. Tohle je osm tipů, které byste měli znát

Jak prodloužit výdrž baterie smartphonu. Tohle je osm tipů, které byste měli znát

** Výdrž baterie smartphonů je věčné téma, poradíme jak ji prodloužit ** Některé triky přidají i hodiny výdrže navíc ** Jiné zas pomohou udržet její dlouhou životnost

Martin Miksa
VýdržBaterieTipy a triky
První problémy Nothing Phonu. Uživatelé hlásí zelený nádech displeje, mrtvé pixely a nevzhledné pruhy

První problémy Nothing Phonu. Uživatelé hlásí zelený nádech displeje, mrtvé pixely a nevzhledné pruhy

** Nothing Phone je v prodeji pouhých pár dní ** První uživatelé už se přesto potýkají s nečekanými problémy ** Všechny se točí okolo displeje, který firma ze startu dost chválila

Martin Miksa
DisplejeProblém
Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

Jak na Androidu skrýt soukromé fotografie a videa. Stačí tato základní aplikace a úvodní nastavení

** Víte, jak snadno na Androidu schovat fotky a videa? ** Vystačíte si se základní aplikací a krátkým nastavením ** Fotky ukryjete za sken obličeje či za otisk prstu

Martin Chroust
FotografieJak...Soukromí
Nokia má nové tlačítkové mobily. Jeden je známá reinkarnace, druhý slouží i jako pouzdro na sluchátka

Nokia má nové tlačítkové mobily. Jeden je známá reinkarnace, druhý slouží i jako pouzdro na sluchátka

** Nokia ukázala tři nové tlačítkové telefony, které mají čím zaujmout ** Model 5710 XpressAudio slouží zároveň i jako krabička pro sluchátka ** Další hrají na nostalgii a lákají nenáročné uživatele

Martin Miksa
RetroTelefonyHudba v mobilu
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Digitální peněženka přichází i k nám. Google Wallet nahradí fyzické karty i aplikaci Google Pay

Digitální peněženka přichází i k nám. Google Wallet nahradí fyzické karty i aplikaci Google Pay

** Google Wallet je náhradou Google Pay ** Kromě bezkontaktního placení toho ale umí mnohem víc ** Chce být agregátorem všech vašich karet, klíčků či dokladů

Martin Miksa
Digitální dokladyAndroid 13Mobilní aplikace
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Cestujete? Mobil je nejlepší pomocník. Uložte do něj doklady, pohlídejte zavazadla a další tipy

Cestujete? Mobil je nejlepší pomocník. Uložte do něj doklady, pohlídejte zavazadla a další tipy

** Jedete na výlet nebo na dovolenou? ** Smartphone vám na cestách může být nenahraditelným pomocníkem ** Dáme vám několik tipů, jak konkrétně telefon pomůže

Martin Miksa
Tipy a trikyMobilní aplikacePro turisty a cyklisty
Xiaomi Mi Band 7 Pro se přiblížil hodinkám. Vypadá stylově, dostal GPS a zachovává slušnou výdrž

Xiaomi Mi Band 7 Pro se přiblížil hodinkám. Vypadá stylově, dostal GPS a zachovává slušnou výdrž

** Xiaomi poprvé představilo „Pro” verzi svého populárního náramku ** Mi Band 7 Pro dostal GPS a funkcemi má blízko k hodinkám ** Cena i výdrž baterie přitom stále potěší

Martin Miksa
Chytré náramkyNositelnosti
Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

** T-Mobile představil svou letní kampaň ** Pokud vám dojdou data, v apce Můj T-Mobile dostanete zdarma stejnou porci ** Akce platí i pro firemní zákazníky a předplacenky

Martin Chroust
Můj T-MobileMobilní dataT-Mobile
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry