MS v hokeji pro Android, Symbian a iOS

Jen málokdo může sledovat probíhající hokejové MS přímo z hlediště. Co ale dělat, když se nepodaří zachytit ani TV přenos? Nic není ztraceno, máte přece mobil.

MS v hokeji má oficiální webovou prezentaci uzpůsobenou pro mobilní telefony. Najdete ji na adrese http://mobiguide.mobi, poskytuje potřebné informace ve slovenském a anglickém jazyce. Základem je stav aktuálně probíhajících zápasů. Nabídka webového rozhraní zobrazuje i informace o službách v dějišti šampionátu – Bratislavě a Košicích. Samozřejmostí je kalendář zápasů, informace o hokejových arénách či fanzónách. Nechybí ani tipy na výlety či atrakce v městech. K dispozici je také seznam Wi-Fi hotspotů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TIP: Tento článek vyšel i ve slovenštině na webu MobilMania.sk

Mobilní průvodce jednoduché prostředí, které by se mělo korektně zobrazovat i na nejjednodušších mobilních telefonech. Absentuje jakýkoliv design či propracovaná grafika, což jednak urychluje načítání, ale na druhé straně to obírá uživatele o dobré dojmy. Výhrady máme také k aktuálnosti údajů probíhajících zápasů. Informace o změně stavu zápasu po vstřelené brance se ve webovém rozhraní mobilního průvodce projevila s odstupem téměř deseti minut.

Momentálně web nefunguje, ale to je snad jen dočasný výpadek.

Máte-li chytrý telefon, můžete využít některou z propracovanějších aplikací určených pro váš operační systém.

Apple iOS

Aplikace s dlouhým názvem IIHF 2011 World Championship Guide by SKODA je k dispozici zdarma. Nabídne několik jazykových mutací včetně české a slovenské. Obsah tvoří aktuální výsledky i rozpis zápasů, nechybí ani celkové pořadí a nejnovější zprávy týkající se mistrovství stažené pomocí RSS čtečky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě aktuálního průběhu světového šampionátu aplikace nabídne několik informací o samotných týmech, tabulky nejlepších střelců a brankářů. Nechybí ani jednoduchý přehled informací o Slovenské republice (především pro zahraniční fanoušky/turisty), včetně důležitých čísel na záchranné služby a rychlých odkazů na mapy s lokalizací obou stadionů v Košicích a Bratislavě.

Majitelé iPodů Touch, iPhonů a iPad mají opravdu z čeho vybírat, kromě této aplikace oficiální nabídku aplikací obohatilo několik dalších titulů.

Také IIHF 2011 World Championship Guide nabídne několik jazykových mutací. Aplikace bude pomocí push notifikací informovat o vstřelených gólech, začátku nových zápasů a výsledcích po jejich skončení. Kromě aktuálních výsledků, informací o blížících se zápasech a kompletních tabulek je k dispozici i lokalizace pomocí GPS, kterou ocení zahraniční návštěvníci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V nabídce jsou i mapy s vyznačenými zastávkami městské hromadné i mezinárodní dopravy. Příjemným překvapením jsou mapy, které dokáží podle zjištěné aktuální polohy navigovat uživatele ke stadionu. Aplikace IIHF 2011 World Championship Guide je dostupná zdarma v internetovém obchodě App Store.

Android

Mistrovství světa v hokeji

Tato aplikace spolehlivě poslouží všem příznivcům hokeje a hlavně těm, kteří chtějí mít seznam zápasů a dalších užitečných informací vždy po ruce ve svém telefonu. Aplikace nabízí harmonogram zápasů na každý den, a to pro všechny skupiny A, B, C a D, a umožňuje sledovat výsledky jednotlivých zápasů.

Mezi další funkce této aplikace patří seznam hotelů, restaurací, barů, nákupních center nebo půjčoven aut v obou městech. Nebude to pouze jmenný seznam, ale také informace jako telefonní kontakty, emaily nebo linky na oficiální stránky zařízení. K dispozici bude také rezervace v těchto zařízeních. Pokud telefon disponuje GPS, nabídka možností této aplikace se ještě rozšíří. Zobrazí vzdálenost od stadionu, centra nebo letiště. Také je možné prohledávat mapy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aplikace Mistrovství světa v hokeji vyžaduje připojení k internetu, zabírá až 17 MB. Je třeba mít dostatečně mnoho místa v interní paměti telefonu, a to nejen pro samotnou aplikaci, ale i pro další aktualizace, které software vyžaduje. Aplikace přitom neumožňuje ukládání dat na SD kartu. Aplikaci si lze bezplatně stáhnout do telefonu přes Android Market.

Tuto aplikaci najdeme pod názvem Ice Hockey World Championship 2011 také v internetovém obchodě App Store pro zařízení s operačním systémem iOS. Její cena je však v současnosti 0,99 USD. Velikost aplikace pro iPody Touch, iPhony a iPad narostla na 27,1 MB.

IceHockey WC2011

Podobnou a hlavně jednodušší aplikací je IceHockey WC2011. Prostřednictvím této aplikace získáme harmonogram všech zápasů, které se uskuteční během MS 2011 v hokeji na Slovensku. Stejně jako předešlá aplikace ani IceHockey 2011 neumožňuje ukládání dat na SD kartu. IceHockey WC2011 je bezplatná aplikace a stáhnout se dá přímo do telefonu přes Android Market.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Před začátkem šampionátu a po jednotlivých zápasech je třeba zapnout si automatickou aktualizaci. Aktualizace tak zpracuje všechna data a vytvoří přehledný a jasný pohled na zápasy a výsledky všech skupin. Aplikace také nabízí možnost ukládání výsledků z celého turnaje do paměti telefonu.

Symbian

Internetový obchod Ovi Store pro zařízení finského výrobce nabídne zatím jen jednu specializovanou aplikaci. Majitelé Nokií ale nemusí být zklamáni, výsledky a průběh zápasů lze prohlížet i pomocí jiných sportovních kanálů.

MS v hokeji 2011

Aplikace nabízí jednoduchý přehled zápasů během jednotlivých dnů. Nechybí ani tabulky jednotlivých skupin či statistiky. Díky RSS čtečce jsou k dispozici i nejnovější zprávy. Samozřejmostí jsou aktuální výsledky. Aplikaci MS v hokeji 2011 je také možné umístit pomocí widgetu na domovskou obrazovku, kde jsou pak zobrazeny aktuální stavy zápasů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (14) Další článek: Apple z mobilů poprvé utržil víc než Nokia

Témata článku: iPhone, Android, Smartphony, Ostatní, Software pro mobily, Symbian, Pro +, Rozpis zápasů, Telefonní kontakt, Rychlý odkaz, #Android, Hokej, Telefony s Androidem na Heureka.cz