mStránky: vytvořte si vlastní mobilní web

Je to zadarmo, zvládne to každý, vše je optimalizované pro mobily, takže datové přenosy návšetěvníkům nezruinují kapsu.

Společnost Mediatel dnes v Praze představila novou službu www.mStranky.cz pro jednoduché vytváření a provozování webových stránek optimalizovaných pro mobilní telefony. Po kliknutí na uvedenou adresu na vás vykoukne heslo „Vytvořte si vlastní mobilní web během 5 minut“ a přesně tomu je všechno podřízeno. Administrace je tak jednoduchá, že ji zvládne téměř každý. Na výsledných stránkách mohou být texty, odkazy a obrázky s libovolnou strukturou. Vtip je v tom, že se uživatel stará pouze o obsah, formu výsledná stránka dostane s jedním z předpřipravených skinů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Úvodní stránka a založení uživatelského účtu ve dvou krocích

Technologie mStránek umí automaticky rozpoznat typ mobilního telefonu uživatele, takže automaticky přizpůsobí prohlížený obsah displeji daného telefonu. Kromě neomezeného prostoru pro svůj vlastní mobilní web získávají uživatelé také doménu .mobi a speciální funkce mobilního webu pro zavolání nebo zaslání dotazu přímo z telefonu.

My jsme si vytvoření takové jednoduché stránky také vyzkoušeli. Výsledek asi tříminutového (ne)snažení můžete vidět na adrese http://mobilmania.mstranky.mobi. Nejsem sice webdesigner, ale věřím že s nápadem a cílem se dá vytvořit něco mnohem lepšího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Editor mobilních stránek – HTML kód neuvidíte ani z dálky • Vložení obrázku z disku počítače
Klepněte pro větší obrázek
Volba jednoho z připravených skinů, který dá vašim mobilním stránkám výslednou podobu
Klepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá naše narychlo vytvořená mStránky-MobilMania v běžném desktopovém prohlížeči 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...a takhle v mobilu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I ke zdarma vytvořenému účtu dostanete základní diagnostiku (která je v našem případě hned po založení pochopitelně prázdná)

Mobilní web vytvořený pomocí mStránek lze prostřednictvím technologie RSS kanálů propojit se standardním webem. Jde tak snadno publikovat aktuality na „standardní“ i mobilní web z jednoho místa. Tvůrci osobních stránek zase ocení možnost propojení se službou Twitter. Uživatelé služeb mStránek si sami mohou vybrat doménu 3. řádu v rámci domény mstranky.mobi, kterou mají k dispozici zdarma.

Doména .mobi je určena výhradně pro web optimalizovaný pro mobilní telefony. Dle studie AKQA’s Research & Insights by 86% uživatelů chtělo předem poznat, že daný web resp. webová adresa je optimalizovaná pro mobilní telefon, a že tedy mohou očekávat web, který jim bude na mobilu fungovat (nebudou tudíž muset platit stahování stovek kB na jednu stránku). Přesně to splňuje jakýkoliv web na mstranky.mobi, a to beze zbytku.

Služba mStránky je pro soukromé uživatele zdarma. Je ale také možné zřídit si firemní mobilní stránky, tato služba je však zpoplatněna. Placená verze mStránek nabízí kromě neomezeného prostoru, webového editoru a domény .mobi i některé funkce navíc a obsahuje také možnost zdarma inzerovat daný mobilní web ve Zlatých stránkách (v tištěném katalogu, na internetu i v mobilu). Brzy by měla být k dispozici také nabídka mobilní bannerové reklamy, která přivede uživatele na mobilní stránky z portálů jednotlivých operátorů. Mezi další připravované funkce mStránek patří například propojení s Facebook a SMS službami.

Diskuze (9) Další článek: Prostřednictvím Premium SMS lze nyní zakoupit také filmy a hudbu

Témata článku: Ostatní, Research & AMP, Mobil, MST, MOBI, Webová adresa, SMS služba, WebNokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny