Můj den s kapesním počítačem Pocket PC

V dnešním článku nehledejte výčet schopností a funkcí nějakého zbrusu nového zařízení. Rozhodl jsem se, že vám popíšu svůj běžný den s kapesním počítačem. Poznáte tak rozličné způsoby, jak PDA využívat.
Můj den s kapesním počítačem Pocket PC

Potenciál kapesního počítače považuji za nezměrný. Vyjmenování všech schopností, dovedností a možností dnešních moderních PDA by si žádalo dlouhou dobu a spoustu úhozů. Dnešní článek nebude popisem zlomku těchto možností. Bude popisem mého obyčejného dne s kapesním počítačem.

Možná zde najdete odpovědi na své otázky, proč investovat do tak malých a stále poměrně drahých „hraček“. Jsem stále školou povinný, proto se zřejmě bude mé využívání kapesního počítače odlišovat od potřeb manažera, správce sítě či technologického fandy.

S PDA od rána do večera

S kapesním počítačem vstávám. Ne, netisknu jej jako plyšového medvěda, kterého měl svého času snad každý z nás, můj kapesní počítač je totiž na mne ráno zlý. Budí mne. Na druhou stranu se rád nechávám budit oblíbenou písní, nežli budíkem se dvěma zvonky, který nelidsky vzbudí půl paneláku.

Přiznám se, že jsem propadnul vášni mobilního internetování. Snad proto, že mi neomezené brouzdání dovoluje Data Nonstop. A tak mne každý den, vedle kapesního počítače a hlavního mobilu, doprovází i Ericsson T39m jakožto datové spojení s internetem. Nebudu si vymýšlet, cestou do školy empétrojky opravdu neposlouchám, snad proto, že má cesta trvá sotva deset minut. Přehrávání empétrojek však umí kapesní počítače chvalitebně. Výborně ne, zvukový výstup rozhodně nelze označovat jako hi-fi.

Chytrý spolužák

Kapesní počítač je mým věrným přítelem ve školní lavici a dnes si bez něj svůj studentský život ani nedokážu představit. Snad každou hodinu zaplňuji kalendář novými událostmi a úkolovník povinnostmi. Přinést, napsat, zaplatit, vypracovat, vyplnit. Když pak přijdu ze školy domů, mohu se spolehnout, že mne následující den nepřekvapí nic, o čemž bych nevěděl. Ovšem pozor – spolehlivost kalendáře stojí a padá na ochotě majitele věnovat mu minutku a vše si řádně zapsat. Pokud si do PDA zapíšete jen každou pátou povinnost, brzy od užívání kalendáře upustíte a váš vztah ke kapesním počítačům coby organizátorům času ochladne.

PDA využiji téměř při každé hodině cizího jazyka. Elektronický překladač je mnohem rychlejší a pohodlnější nežli papírový oboustranný slovník. Nebojte, PDA mne na abecedu zapomenout nepřinutí.

Mobilní internet

Za nejužitečnější funkci kapesního počítače, vedle kalendáře, považuji přístup k internetu prostřednictvím mobilního telefonu. Dříve jsem využíval pro spojení infračervené paprsky, což ale nebylo příliš pohodlné. S Bluetooth je to o něčem jiném. I když nejsem u PC, mohu stahovat e-maily nebo číst příspěvky v diskusních fórech a odpovídat na ně. Ve chvíli nejnudnější pak podá pomocnou ruku ICQ. Během školního dopoledne také přečtu novinky na oblíbených serverech, a tak mám po příchodu k PC ušetřený čas.

Dobrá, přiznám se. Kapesní počítač používám i pro nejrůznější ptákovinky. Znáte to: humorná krátká videa či vtipné obrázky. A to nejen z nejrůznějších internetových zdrojů, ale i z vlastní produkce - fotky z digitálního fotoaparátu či krátká videa z kamery. Občas také vyzkouším nějakou tu hru.

Pomocná ruka

Kapesní počítač mi také pomáhá při cestování. I když zatím ještě moc nejezdím, mapa od TomTomu mi již párkrát pomohla. Pokud budu v budoucnu (třeba v zaměstnání) více cestovat, plánuji koupi GPS v podobě rozšiřující karty. Proč si připlácet za navigační systém, když jej mohu mít v kapesním počítači? Jednou, dvakrát týdně se také zahloubám do vln internetu a zkouším najít nějaké nové zajímavé programy.

Bez kapesního počítače ani ránu

Kapesní počítač po svých zkušenostech považuji za velmi užitečné zařízení. Na rozdíl od mobilního telefonu investice do nového PDA nelituji. Vyšších cen je ale škoda; myslím, že možností kapesních počítačů by využila drtivá většina studentů. Kapesní počítače toho umí mnohem víc a myslím, že za rok či dva bude moje struktura využívání PDA naprosto odlišná.

Diskuze (58) Další článek: RSS Feed Reader i pro Sony Ericsson P900

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Počítače, Ericsson T39m, Počítač, Kapesní počítač, Pomocná ruka, Pocket, Mobilní internetování, Den, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

V době, kdy je tlak na volbu co nejsilnějších hesel, není nic výjimečného, když heslo zapomenete. Co ale dělat, když se pak nemůžete dostat do Windows?

Antonín Trčálek
NávodyHesloWindows 10
I na starých počítačích se nabízí upgrade na Windows 11. Zázrak? Ne, chyba
Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows InsiderMicrosoft