Můj mobil: perličky, aneb co všechno jste schopni napsat

V rámci soutěže Můj mobil vycházely od července do října na MobilManii články se čtenářskými zkušenostmi. Některé použité slovní obraty nás v redakci natolik rozesmály, že jsme se ty nejlepší z nich rozhodli uveřejnit pěkně pohromadě.
Můj mobil: perličky, aneb co všechno jste schopni napsat

Následující úryvky textů pochází ze čtenářských recenzí, které nám přišly do redakce v rámci soutěže Můj mobil. Před zveřejněním na stránkách MobilManie prošly články drobnou editační úpravou, zde však uvádíme skutečně originály včetně pravopisných chyb. Jsou zde ale uvedeny i úryvky z článků, které neprošly redakčním výběrem a neměli jste tedy možnost na ně narazit.

• Kromě toho, že její váha a design připomíná prehistorickou vražednou zbraň, je uchycení do ruky mužského pohlaví velice příjemnou záležitostí. (Nokia 5110)

• Problém se signálem při telefonování neznám. Slyšitelnost je výborná a mikrofon citlivý. V porovnání s mou předchozí T2288R je to jak nebe a dudy. (Motorola C200)

• Když viděla klávesnici „třicet dva nula nulky“ moje máma, která je stále ještě věrná Alcatelu OT 301, neměla daleko k omdlení. (Nokia 3200)

• Mně se Alcatel líbí, manželka tvrdí, že je ošklivý a že by si ho nikdy nekoupila. (Alcatel OT 535)

• Podsvícení displeje jsem nastavila jen na 10%, aby jej příliš nevycucávaly mé sms orgie.

• V menu se pohybujete klavesami s šipkama, které jako pravák využívám s velikým nadšením, jelikož můj pravý palec se lehkostí baletního tanečníka rychle zorientuje.

• Přes Nokii 5110 jsem nikdy nezkoušel datový přenost, byť vlasním datový kabel. Ale dle informací kolegů, kteří to zkoušeli, dovede tento přístroj vytáhnout rychlost 9,6 kbits bez jakýchkoliv problémů.

• Úkolovník s pamětí na deset zápisů je stále plný, naštěstí mám možnost synchronizace s tužkou a papírem, a tak mi jeho paměť postačuje. (Nokia 3330)

• Budík je opakovaný, ale občas nezazvoní. Tento problém se vyskytoval ve 3 verzích firmware, který jsem v telefonu měl a proto mě v současné době budí přítelkyně. (Siemens S45)

• Nový telefon jsem si koupil, protože s mým zastaralým Alcatelem One Touch View WAP jsem nemohl každodenně pohodlně dobíhat odjíždějící trolejbusy, ale definitivní ortel zatracení si Alcatel podepsal, když mi protrhl kapsu u mých nových jeansů, což bylo naprosto neomluvitelné.

• A tak jsem třičtvrtě roku čekala, až čas prověří jeho kvality a mezitím jsem sama usilovně prověřovala inteligenci skrývající se za sladkým vzhledem mého vyhlídnutého „miláška“, abych se nestyděla ho představit rodičům. (Siemens SL55)

• Leckoho potěší opakovaný budík, ale já na něm nelpím. Spíš mě vadí, že standartní bzučák je spíše ne moc příjemná melodie a pokud zvolím jinou, nesmím telefon na noc vypnout, jinak uslyším opět tuto melodii. (Philips 530)

• Už při prvním pohledu na tenhle mobil jsem těžko odolával nutkání vrhnout se na kolena a modlit se k Satanovi. Impozantní a jednoduchý tvar připomíná gotickou klenbu, portál do pekel. (Siemens M30)

• Telefon padne dobře do ruky, tedy pokud máte ruku průměrné velikosti v opačném případě vám bude telefon „malý“. (Nokia 6230)

• Snad ještě jednu věc bych telefonu vytkla – jako u většiny chlapů je to velmi krátká výdrž.

• Svým vzhledem bude slušet asi více dámám, i když silné emoce vzbuzuje i u mužů. (Sony Ericsson Z200)

• Zpočátku se mi tvarově příliš nelíbil, pak tak půl roku ano, ale teď už ho zase moc nemusím. (Siemens S55)

• Javové hry jsou velmi zábavnou záležitostí, pokud si nahrajete zábavné hry a ne nezábavné. (Siemens M55)

• Když jsem viděl, jak kamarád na své Nokii 5110 hraje hada, tak mně hry v mém telefonu trochu chyběli, ale to už jsem musel překousnout. (Alcatel One Touch Club)

• Telefon je obrovský – pro jemu podobné se v celku zaslouženě vžil výraz „pádlo“. (Sony Ericsson R320s)

• ...Nokie 5110, která sice svým vzhledem připomíná stavební cihlu do základů rodiného baráku...

• ...akorát baterka má 0,5mm vůli po hrůzném pádu z kola při rychlosti 30km/h. Minulý týden letěl u nás v baráku po schodech to jsem se taky bál, ale vše v pořádku ani se nerozpadl na součástky, jinak malé pády při vystupování z auta na denním pořádku. (Sony Ericsson t68i)

• Využívám T9, ale bohužel používám nespisovné výrazy a ty pak musím pracně telefon učit. (Siemens M55)

• S Nokií 6600 držím v ruce kompaktní boubelku, která se k své nadváze otevřeně hlásí. Prostě taková Halina Pawlowská mezi mobily.

• Fotoaparát: Paráda. Nic se k fotoaparátu nedá napsat. Focení s telefonem je zkrátka nádhera. (Samsung SGH-E700)

• Mobil se chlubí rozměry 134 x 58 x 28 mm. Jen pro představu… je dlouhý jako 50ti korunová bankovka na délku.na výšku jako krabička od sirek(na ležáka) a na ní ještě 5mincí (2X 10kč a 3X 5kč). (Nokia 5510)

• Na Siemensí vejčité tvary jsem si nikdy nepotrpěl, ale model S55 mne přesvědčil, že za firemním designem se může skrývat přístroj nabitý kosmopolitními funkcemi. (Siemens S55)

• Až v autobuse jsem poznal,že nahraná hudba má další „nedopalek“.Každých 5s. se ozvalo hlasité lupnutí,jako když si někdo pokřupává prsty.Vyřešil jsem to tím,že jsem začal poslouchat tekkno a lupání do toho zapadá,jako kdyby to hrálo z gramofonu. Nokia 5510

• ...za tu cenu, co se začal prodávat cca 13000kč spadl na necelých 1700kč což je dobrá cena.

• Pokoušel jsem se kryt vyzdobit portrétem Belzebuba, ale sraly na něj mouchy, tak jsem ho seškrábal. (Siemens M30)

• Z organizace času mohu podotknout akorát budík (bohužel ne opakovaný), upomínky, stopky, kalkulačku a odpočítávání času. Nic víc, ale pod položkou Další funkce se mi ihned vybaví rádio do kterého mohu uložit 10 stanic. (Nokia 5510)

• Můj kousek měl bezproblémové hlasité handsfree, tudíž jsem s oblibou a často používal vypínání budíku pohybem. (Ericsson R520m)

• S tímto mobilem se dobře telefonuje, zvláště ocením jeho dobrý signál. Když jsme byli se třídou v atomovém krytu jako jediný jsem tam měl signál. (Alcatel OT Club)

• Erik R310 je obrovská a těžká cihla, nic pro slečinky a kikínky.

• Občas někdo překoná strach a upozorní mě, že mi zvoní (pěkně hnusně zvoní) mobil. Většinou však na mě lidi jen blbě hledí, což se mi stává i ve chvílích, kdy mi nic nezvoní. (Siemens M30)

Diskuze (60) Další článek: Můj mobil končí: za týden budeme znát výherce Nokie 7610

Témata článku: Ostatní, Alcatel One Touch View, Motorola C200, Nokia 3200, Nokia 3330, Nokia 5510, Nokia 6230, Philips 530, Siemens M55, Siemens S45, Siemens S55, Siemens SL55, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson Z200, Gramofon, Krátká výdrž, Mobil, Ležák, Tanečník, MOBI, Redakční výběrJak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

** Odolné smartphony s logem AGM vždy něčím překvapí ** Nový Glory G1S dostal do výbavy zatím nejlepší mobilní termovizi ** Za zmínku stojí špičková odolnost i integrovaný laser

Martin Chroust
TermokameraZvýšená odolnostSnapdragon
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

** Útočníkům první vlna nestačila, na důvěřivé Čechy útočí dál ** Nalákají vás na údajně nezaplacené clo ** Odkaz neotvírejte a podvodníkům rozhodně nic neplaťte!

Martin Chroust
PodvodOchranaSMS
Tohle nám na keynote neřekli. Nové verze systémů od Applu přináší nejen novinky, ale i omezení

Tohle nám na keynote neřekli. Nové verze systémů od Applu přináší nejen novinky, ale i omezení

** Apple předvedl na WWDC působivé novinky ** U některých ale neřekl úplně všechno ** Toto je pět zásadních detailů, které byste měli vědět

Martin Miksa
WWDCiOSSoftware pro mobily
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

** Víte, že eSIM dnes může mít úplně každý telefon s Androidem ** Budete jen potřebovat kartičku eSIM.me, která vypadá jako nanoSIM ** Podle její ceny se odvíjí kapacita úložiště eSIM profilů

Martin Chroust
SIMeSIMAndroid
Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

** Dochází vám v Androidu volné místo? ** Je třeba šetřit, kde se dá ** Nejméně bolestivým krokem je odstranění dočasných souborů

Martin Chroust
PaměťJak...Android
Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

** Galaxy Tab S8 Ultra je největší tablet od Samsungu ** Je to také největší tablet, který jsme v redakci kdy měli ** Co vše umí tato multimediální bestie od Samsungu?

Martin Chroust
TabletyRecenze