Můj mobil: Siemens M55

Čtenářská recenze: skutečně první čtenářská recenze naší nové soutěže Můj mobil přináší souhrn praktických zkušeností s telefonem Siemens M55. Jedná se o oblíbený mobil střední třídy, který v současnosti láká svojí cenou.
Můj mobil: Siemens M55
Autor: Ondřej Svědínek

Proč jsem si koupil tento telefon

Ačkoli Siemens M55 již není na českém trhu žádným nováčkem, stále má co nabídnout i náročnějším uživatelům. Své půlroční zkušenosti jsem shrnul ve čtenářské recenzi.

Jsem člověk, který čeká od mobilu víc než jen volání a textové zprávy. Rád si s mobilem hraju, nepohrdnu organizačními funkcemi a chci být také stylový. To vše mi M55 nabízí a dokonce i za neobyčejně nízkou cenu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Konstrukce mobilu je klasická, která mi vyhovuje nejvíce. Telefon perfektně padne do ruky a díky hmotnosti 83 gramů ani příliš nezatěžká kapsu. Design chválím, mobil vypadá opravdu stylově, vytkl bych jen vrzající zadní kryt. Telefon nenabízí výměnné kryty, je však k dostání ve třech barevných variantách: Paladium, Iridium a Black Magic. Mě v obchodě nejvíce zaujala nejtmavší varianta Black Magic, která působí skutečně kouzelně. Po obou stranách telefonu se nachází dvě LED diody, které simulují blikající oči škorpióna.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovládání telefonu mi celkem vyhovuje, jen tlačítka s červeným a zeleným sluchátkem jsou na můj vkus příliš malá a ke stisknutí použijete spíše nehet než polštářky prstů. Na zadní straně se nachází nepříjemně vyhlížející díra pro externí anténu, kterou by neškodilo zakrýt gumovou krytkou. Poutko na šňůrku se nachází až pod baterií, což může být pro častou výměnu nepohodlné. Nepochválil bych ani český překlad telefonu. Neobsahuje sice žádné fatální chyby ani překlepy, chybičky se však přesto najdou.

Telefonování a zprávy

Skutečnou lahůdkou telefonu je vícepoložkový adresář, který pojme 500 záznamů, což je pro mé užívání více než dostačující. Kromě klasických položek, jako je například bydliště, e-mail nebo fax, si můžete uložit i datum narození, které se pak automaticky zobrazí v kalendáři. Při telefonování je k dispozici i hlasité handsfree, které ovšem musíte při hovoru dvakrát potvrzovat, což mi docela vadí. Při hovoru je možné použít i diktafon. Ten je omezen jen velikostí sdílené paměti, takže není problém nahrávat i několikaminutové hovory. Telefon umožňuje odesílání SMS, EMS, MMS a má dokonce i vestavěný e-mailový klient. Osobně jsem ho ještě nevyužil, ale vypadá velice přehledně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek;Klepněte pro větší obrázek   

Práci s textovkami usnadňuje slovník T9, který píše bez diakritiky, takže nezkracuje zprávy. Perfektní vlastností telefonu je možnost uložení rozepsané SMS do vyrovnávací paměti a po chvíli máte možnost pokračovat. Telefon má paměť na 100 SMS. Výtky bych měl ale ke klávesnici, která je tvrdší, takže vyžaduje pevnější stisk palce. Tlačítka také při stisknutí vyluzují nepříjemný klapavý zvuk, diskrétně si tedy textovku nenapíšete. Zprávy MMS se tvoří pohodlně, jen mě mrzí pomalé načítání. Otevírání jedné zprávy MMS může trvat i déle než minutu.

Organizace času a další funkce

Organizační funkce jsou u M55 výborné. Opakovaný budík umožňuje buzení jen v určité dny, takže ho nemusím ani o víkendu vypínat. Kalendář nabízí měsíční, týdenní i denní pohled, proto je dostatečně přehledný. Vadí mi ale, že v denním přehledu se jednotlivé události překrývají. Telefon pojme až 500 poznámek, jejich délka však nemůže přesáhnout 150 znaků, což mi často pije krev. Kalkulačka funguje bez problémů, možná bych ale ocenil větší přehlednost. K funkcím přepočet kurzu, odpočítávání a ovládání hlasem nemám žádné výhrady, fungují báječně. Stopky chválím, je možné stopovat dva časy najednou a naměřený čas lze uložit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kalendář, kontakty, poznámky a úkoly je možné synchronizovat s počítačem, bohužel jen pomocí datového kabelu, telefon totiž nemá infraport ani Bluetooth. Mobil obsahuje i Javu, díky které snadno nahrajete nebo stáhnete oblíbené javové hry a díky sdílené paměti 1,9 MB jich nebude zrovna málo. Java by však mohla být rychlejší, někdy je čekání na spuštění hry neúnosné. Telefon umožňuje přehrát i šestnáctihlasé polyfonní melodie ve formátu MIDI, WAV i AMR. Kvalita je však mizerná a čekal bych od telefonu této třídy určitě více.

Mobilní datové přenosy

Mobilní wap ani GPRS nevyužívám, proto nemůžu napsat své zkušenosti. Mobil obsahuje wapový prohlížeč, který naleznete pod nabídkou internet. Umožněny jsou i datové přenosy přes GPRS třídy 8.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát

Integrovaný fotoaparát telefon nenabízí, je ale možnost dokoupit si přídavný fotoaparát QuickPic. Fotky ovšem na displeji nevypadají zrovna nejlépe. Poměrně malý displej a 4 096 barev prostě nestačí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Koupil bych si telefon znovu?

Telefon používám něco málo přes šest měsíců a zatím jsem s ním plně spokojen. Kdybych si měl ale vybrat nový telefon, určitě bych sáhl po novém modelu Siemens CX65.

Známky pro tento telefon

 • Design: 1
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 2
 • Displej: 3
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Výdrž: 3
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 2
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 2
 • Celkové hodnocení telefonu: 2

Podrobné parametry telefonu najdete v katalogu mobilů


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (68) Další článek: PowerCar: výborná kniha jízd pro symbianové mobily

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens CX65, Siemens M55, MOBI, Iridium, MobilSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Toto je pět věcí, kterými Steve Jobs navždy změnil mobilní svět

Toto je pět věcí, kterými Steve Jobs navždy změnil mobilní svět

** Už je tomu více než 10 let od smrti Steva Jobse ** Změnil svět hned několika revolučními produkty ** Nyní se posmrtně dočkal udělení nejvyššího ocenění od prezidenta USA

Martin Miksa
Steve JobsiPhone
Co nového v aplikaci Mapy.cz. Upozornění na uzavírky a práce na silnici se zapojením řidičů

Co nového v aplikaci Mapy.cz. Upozornění na uzavírky a práce na silnici se zapojením řidičů

Sledujeme nové funkce, které s aktualizacemi přibývají do oblíbené mobilní mapové a navigační aplikace Mapy.cz od českého Seznamu.

Jan LáskaMartin Miksa
Mapy.czPro řidičeNavigace
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny