Můj mobil: Siemens SL55

(čtenářská recenze) Siemens SL55 patří do málo početné skupiny mobilních telefonů s výsuvnou klávesnicí. V originálním těle ve tvaru vejce se je ukryto vybavení modelu S55. Bohužel však chybí bluetooth.
Můj mobil: Siemens SL55
Autor: Petra Němcová

Proč jsem si koupila tento telefon

Snad by se zdálo, že takový sexy kousek si ženská pořídí prostě proto, že je krásný. Co vám budu povídat, byla to láska na první pohled. Ale protože už nejsem puberťačka, nenechám se ošálit pomíjivým vzhledem a ovládnout touhou po vlastnictví tohoto křehkého stvoření. Proto jsem tři čtvrtě roku čekala, až čas prověří jeho kvality, a mezitím jsem sama usilovně prověřovala inteligenci skrývající se za sladkým vzhledem mého vyhlédnutého miláčka, abych se nestyděla představit ho rodičům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Design tohoto roztomilého tvorečka připomíná myš k notebooku, ale umí rozhodně víc a na podřadnou myší práci by jej bylo škoda. Příjemné je, že spoustu jeho funkcí je možné využívat i v zavřeném stavu, a to včetně volání. Mechanismus vysouvání mě nikdy nezradil, i když se telefon ve zcela otevřeném stavu malinko viklá a zvuk, který může doprovázet jeho zavírání či otevírání, se ozývá většinou se znatelným zpožděním. Dalším drobným nedostatkem je vrzání čtyřsměrného tlačítka. Přestože klávesy vypadají titěrně, zkušený pisatel SMS jako já ví, kam sáhnout. Displej v dnešní době působí poněkud zastarale, rozlišení nic moc, pasivní technologie mu na přitažlivosti taky nepřidá, zvlášť venku je viditelnost problematická.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Naštěstí není tento kousek přecitlivělý na občasné pády ze stolu, z ruky atd. Snad ještě jednu věc bych mu vytkla – jako u většiny chlapů je to velmi krátká výdrž. Ale třeba jsem příliš náročná a od svého prvního druha s barevným displejem jsem asi čekala příliš. Podsvícení displeje jsem nastavila jen na 10 %, aby jej příliš nevycucávaly mé SMS orgie. Někdy jsem osvětlení obětovala úplně, ale přesto vydrží jen něco málo přes dva dny, a to při průměru 10–20 SMS denně a skoro žádném volání v oblasti s téměř dokonalým signálem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Displej v pohotovostním režimu • hlavní nabídka

Telefonování a zprávy

Práce s telefonním seznamem chce trošku zvyku. Siemens překvapí tvrdošíjnou separací záznamů na kartě a v přístroji, ale chlapi holt bývají svéhlaví, a pokud to výrazně nezasahuje do mého pohodlí, jen ať jsou. Nejvíc je to znát, když v přístroji střídáte více než jednu kartu SIM, protože je vám opakovaně nabízeno kopírování záznamů z karty do telefonu. Co mi ale opravdu vadí, je možnost uložit ke kontaktu pouze jedno číslo na mobil, jedno číslo domů, jedno do práce, ale zato dvě faxová čísla a dvě e-mailové adresy. Myslím, že většina lidí spíš používá více čísel na mobil než dvě faxová čísla. Nutnost ukládat si druhá čísla na mobil pod fax nebo e-mail jenom proto, že příslušná kolonka je již obsazená, mi přijde nesmyslná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefonní seznam • náhled na kontakt • při vyzvánění se zobrazí přiřazený obrázek

Kvalita zvuku je jedním slovem skvělá. Nejen vyzvánění, ale i hovor je velmi kvalitní, dobře slyšitelný, žádné drnčení, šum – prostě není co vytknout. Trošku horší je to s kvalitou signálu – v místech, kde není pokrytí dokonalé, velmi často vypadává úplně. Psaní SMS zpráv mi nečiní žádné problémy, pochvalu bych navrhla obsáhlému slovníku T9 a především jeho skvělé schopnosti učit se novým slovům a nezapomínat je. Poněkud překvapivé pro mě ale je, že při zmenšeném písmu pro psaní SMS se automaticky zmenší počet znaků, které se do jedné zprávy vejdou. MMS nepoužívám, snad jen pro stahování objednaných melodií, protože s takovým displejem si obrázky moc nevychutnám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Psaní a čtení textové zprávy • Siemens SL65 si rozumí i s e-maily

Organizace času a další funkce

Opakovanému budíku není co vytknout, hodila by se snad jen možnost vypnutý budící telefon přímo zapnout. Kalendář je propracovaný, vůbec mě nenapadá, co bych na něm zkritizovala. Nápad dávat narozeniny ke jménu je také povedený – je mnohem snazší hledat narozeniny podle jména než brouzdat po celém kalendáři.

Propojení telefonu s počítačem je bezproblémové, ale používala jsem pouze program pro zálohu telefonního seznamu a přenos souborů mezi počítačem a mobilem. Při natahování jmen do telefonu sice přístroj hlásil v pravidelných intervalech chybu, ale adresář se zkopíroval bezchybně. Ostatní programy z CD mi přišly poněkud nedotažené. Paměť sice není ohromující, ale vždy mi stačila. Co se mi na Siemensu líbí, je možnost přizpůsobit si tohoto chlapa k obrazu svému, jste-li jen trošku technicky založení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kalendář • přehled akcí pro celý den • úkolovník

Mobilní datové přenosy

Kromě stahování e-mailů jsem přístroj datově moc neprověřila, ale wap přes GPRS taky fungoval vždy bezchybně a nejinak tomu bylo při jeho použití pro připojení k internetu. Jen ta čeština, ta dělá mému německému příteli stále problémy.

Fotoaparát

Fotoaparát jsem si k telefonu dokoupila, ale nedá se říct, že bych z této kombinace byla nadšená. Zkrátka displej a rozlišení neumožňují žádné velké experimenty, a proto telefon k focení vůbec nepoužívám.

Koupila bych si telefon znovu?

Siemens SL55 mi říkal paní od prosince loňského roku do konce května, ale byla jsem nucena si jej pořídit dvakrát, protože na přelomu února či března se nechal hlupáček ukrást při psaní SMS v tramvaji. Tentýž model jsem zvolila proto, že jsem s ním byla vždy spokojená a záloha seznamu ani další věci také nejsou k zahození. Důvod, proč už jej nemám, je na delší povídání, které sem už nevměstnám, takže zase jindy.

Sečteno a podrženo – za nedostatek považuji hlavně zmíněný neduh telefonního seznamu, kvalitu příjmu v oblasti se slabším signálem a displej. Až budu shánět nového partnera, klidně bych šla příště znovu do podobného Siemense (nabízí se SL65, už se těším), protože je to spolehlivý chlapík, který záměrně neignoruje mé potřeby a přání. Nepostrádá pro mě podstatné vlastnosti a navíc vypadá opravdu skvěle, takového aby člověk v dnešní době pohledal. No nemám pravdu, dámy?

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 2
 • Displej: 4
 • Pohodlné ovládání: 1
 • Výdrž: 4
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 2
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 4
 • Celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (27) Další článek: Eurotel: nová služba pro přímé posílání SMS na pevnou linku

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens SL55, Siemens SL65, Mobil, Krátká výdrž, MOBIVybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

** Dochází vám v Androidu volné místo? ** Je třeba šetřit, kde se dá ** Nejméně bolestivým krokem je odstranění dočasných souborů

Martin Chroust
PaměťJak...Android
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

** Víte, že eSIM dnes může mít úplně každý telefon s Androidem ** Budete jen potřebovat kartičku eSIM.me, která vypadá jako nanoSIM ** Podle její ceny se odvíjí kapacita úložiště eSIM profilů

Martin Chroust
SIMeSIMAndroid
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

** Galaxy Tab S8 Ultra je největší tablet od Samsungu ** Je to také největší tablet, který jsme v redakci kdy měli ** Co vše umí tato multimediální bestie od Samsungu?

Martin Chroust
TabletyRecenze
Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

** Útočníkům první vlna nestačila, na důvěřivé Čechy útočí dál ** Nalákají vás na údajně nezaplacené clo ** Odkaz neotvírejte a podvodníkům rozhodně nic neplaťte!

Martin Chroust
PodvodOchranaSMS
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Další velká věc pro chytré hodinky. Změří cukr v krvi, daleko víc modelů ohlídá teplotu

Další velká věc pro chytré hodinky. Změří cukr v krvi, daleko víc modelů ohlídá teplotu

** Chytré hodinky se prakticky každý rok naučí měřit něco nového ** Letos by se mělo jednat o neinvazivní měření krevního cukru ** Měření teploty kůže by se mělo dostat i na další chytré hodinky

Martin Chroust
Měření glykémieMěřeníChytré hodinky
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

** Odolné smartphony s logem AGM vždy něčím překvapí ** Nový Glory G1S dostal do výbavy zatím nejlepší mobilní termovizi ** Za zmínku stojí špičková odolnost i integrovaný laser

Martin Chroust
TermokameraZvýšená odolnostSnapdragon